Tätä kysytään täällä varmaan jatkuvasti mutta JÄRKYTYIN ihan oikeasti ja olen itkenyt silmät päästäni viimeisen kolme tuntia. Löysin miehen koneelta tallennettuja naisten alaston/bikinikuvia. Naiset ovat laihoja ja seksikkäitä.
Minä olen hieman pyöreä ja lössähtänyt. Takana kolme raskautta, joista joitakin raskausarpia. Olen itse itseeni tyytyväinen näin ja lenkkeilen kyllä ja syön terveellisesti mutta silti olen vartaloltani hieman mitäänsanomaton. Tuli vain olo että en kelpaa miehelleni, onko näin että hän ei saa minusta irti jotain minkä vuoksi katsoo niitä kuvia???? auttakaa.
Minä olen hieman pyöreä ja lössähtänyt. Takana kolme raskautta, joista joitakin raskausarpia. Olen itse itseeni tyytyväinen näin ja lenkkeilen kyllä ja syön terveellisesti mutta silti olen vartaloltani hieman mitäänsanomaton. Tuli vain olo että en kelpaa miehelleni, onko näin että hän ei saa minusta irti jotain minkä vuoksi katsoo niitä kuvia???? auttakaa.
Vastaukset 50
Vanhimmat
Porno ei kerro mitään siitä, kuinka vetovoimainen sinä olet. Paras olisi, jos pystyisit sivuuttamaan koko asian olankohautuksella. Ehkä voitte luoda koneelle yksityistilit, jottette vahingossa joudu vastaavanlaisiin noloihin tilanteisiin.
Varmaan näin asia on. Hän haluaa nähdä jotakin muutakin kuin sinun vartalon.
Mikset laihduta.. Mikää tekosyy on että et voi salilla käydä nostamassa puntteja? Kuten olemme tv ohjelmista nähneet että laihdutus ja kropan kiinteytys on helppoa. Et ole seksikäs kuten ne kuvien ja porno naiset joita miehes kattelee.
Liiasta läskistä pääsee paremmin eroon pitkäkestoisella matalan sykkeen liikunnalla, lenkkeilyllä, pyöräilyllä, uinnilla, hiihdolla. Sen jälkeen on hyvä alkaa tekeen lihaskuntoa.
Eli onko se näin että tämä miksi hän muita katsoo siis kuvia. On se tosiasia että minä en ole hänelle se täysi nautinto silmille?
Olet ymmärtänyt ihan oikein.
Voit vain miettiä mikä on seuraava vaihe.
Ymmärrät kai, että nämä "miehetonmiehiä" ja muut nimimerkit ovat Sinkut-palstan vakkariprovoja, jotka eivät aikuista naista ole alasti nähneetkään?
Hö! Mistä päättelit että olen mies?
No täti ois setä jos sillä ois munat ja koska sä olet aika munattoman oloinen et ole setä, mutta silti voit olla mies tai oikeestaan pikkupoika koska niitä munattomia miehiä liikkuu paljon näillä palstoilla....
Munattoman oloinen täti?
Ämmä. Sinkut-palstan atm.
Normikamaa. Don't worry ja unohda koko juttu. Kaikki on ok.
Asialla ei todellakaan mitään tekemistä sen kanssa miten hän sinut tuntee tai näkee. Hän osaa kyllä pitää todellisuuden ja fiktion erillään.
Sitä paitsi oman kokemukseni mukaan naisen ulkonäkö ei korreloi mitenkään miltä hänestä tuntuu. Oman naiseni oli ja on nätti kuin nukke, mutta hän oli kotoa saanut vähättelevät kommentit. Tämä "perintö" murhe ulkonäöstä ei vain ota laantuakseen, vaikka yhdessä oloa on jo yli 30 vuotta. Mitkään puheet tai vakuuttelut eivät ole auttaneet...
Joten ole armollinen itsellesi ja tee rauha itsesi kanssa. Huonolla itsetunnolla pilaat omaa ja monen muun läheisen elämää! Vain itsensä kanssa sinut oleva pystyy tasapainoiseen parisuhteeseen. Hän ei sinua tee ehkäksi, eikä siihen pystyisikään. Se on SINUN omalla vastuulla.
Faktahan on se, että lähemmäs jokaisella niin sinkkumiehellä, kuin suhteessa olevallakin on jonkinlaisia naisten kuvia tai katsoo välillä pornoa tai ajattelee käteenvetäessään jotain erittäin seksikästä naista. Se taas on yksilökohtaista miten paljon harrastaa näitä, mutta itse ollessani kaukosuhteessa en kovin usein päässyt seksiä harrastamaan tyttöystäväni kanssa niin porno oli siihen pieni apu. Tosin myönnän, että ei se ole yhtä kivaa, kuin sen oman rakkaan kanssa. Jokainenhan sen tietää, että porno on näyteltyä ellei ole ns. ''homemade'' eli kotona tehtyä. Omakohtaisesti tosin ajattelin usein omaa kultaani kun puuhailin yksin ja pornoa ehkä kerran viikossa. Nyt kun asutaan yhdessä niin harrastetaan seksiä aika aktiivisesti niin ei tee edes mieli katsoa mitään pornoakaan. Eli joku voi katsoa suhteessa ollessaan pornoa ja toinen ei. Joku voi katsoa kaukosuhteessa ollessaan, mutta ei katso enää yhdessä asuessa jne.
Jos sinä harrastit ja harrastat pornon katselua, ei se tarkoita että lähes kaikki muut tekis samoin. Mulle ainakin riittää yksi nainen kerrallaan, kaikkeen.
Anna pillua ja paljon !! Ei kerkia kuvia katselemaan
Se nyt vaan on fakta, että useimmat miehet katselee pornoa. Vähänkin järki päässä oleva mies tajuaa eron faktan ja fiktion välillä. Jos teillä seksielämä muuten toimii, ei syytä huoleen ole.
Tietysti tämä voi toimia herätyksenä sinulle pitämään parempaa huolta itsestäsi, mutta kauneus ei kuitenkaan ole ikuista. Moni ihailtu tähti on jo 40-50 vuotiaana palstakielellä sanottuna aikalailla kurppiintunut.
"Moni ihailtu tähti on jo 40-50 vuotiaana palstakielellä sanottuna aikalailla kurppiintunut."
En ole vielä itse vanha, mutta tässä taas yksi hyvä esimerkki miksi niin moni mies on kuvottava ajatuksiltaan. Eipä ne ukot itsekään välty vanhenemiselta ja siltä kurppiintumiselta.
Joo vanhenee ne miehetkin, enkä lähde käymään sitä keskustelua tässä.
Pointtini kuitenkin oli, että ehkä aloittajalla on enemmän tekemistä korvien välissä, koska se kauneus on joka tapauksessa katoavaista ja vaikka kuinka itseään trimmaisi, aina löytyy netistä parempia photoshopattuja mimmejä.
Miksi tutkit miehen konetta?
Ap:lla oli selvästi tarve pahoittaa mielensä, joten jostain se kimmoke on löydettävä. Miehen tietokone taisi olla se ilmeisin lähde tarkoitukseen ja hyvinhän se näköjään toimi.
Ei suotta elokuva mielensäpahoittajasta ollut varsin suosittu ;-)....
Kysymykseni oli hieman töksähtävä, joten avaan vielä hieman:
En muista koskaan lukeneeni, että puolison/kumppanin tietokoneen tai kännykän nuuskiminen olisi tuottanut positiivisia fiiliksiä. Silti jotkut tekevät sitä - miksi ihmeessä? Jos aloittaja ei olisi penkonut toisen yksityisiä (!) tiedostoja niin hän ei olisi tiennyt mitään bikinikuvista eikä olisi pahoittanut mieltään. Nyt aloittajalla on paha mieli ja kohta on suhde karikolla, kun hän ottaa asian miehen kanssa esille.
Jos hän ei olisi löytänyt bikinikuvia niin hänellä olisi edelleen paha mieli, koska jokin häntä ajoi nuuskimaan toisen konetta. Todennäköisesti epäluulo jatkuisi ja jonkin ajan kuluttua hän nuuskisi taas. Ja kännykkää, ehkä lukisi viestit ja sähköpostitkin.
Jotain on pitänyt olla vialla jo alunperinkin, että aloittaja on päättänyt lähteä kysymättä penkomaan toisen konetta. Ehkä hän tosiaan haki syytä alkaa riidellä tai erota? Ja omasta mielestään onnistuikin.
Monta eroa vältettäisiin sillä, että ihmiset laittaisivat käyttäjätilinsä, kännykkänsä ym. salasanan taakse.
Ei se ollut mitenkään töksähtävä. Hyvin asiallinen ja hyvä pointti.
Olen itsekin ihmetellyt mikä on se voima, joka laittaa penkomaan toisen tavaroita yms. Olenkin tullut siihen tulokseen, että näillä penkojilla on ehkä perusturvallisuuden tunteen kehitys lapsuudessa jäänyt vajaaksi tai kehittymättä ja he paikkaavat tätä "turvallisuusvajettaan" kontrolloimalla. Eli heillä on voimakas tarve tietää ja tuntea toisen mietteet ja tunteet (lue:kontrolloida). Tähän ei riitä normaalit puheet ja teot arjessa, vaan tarvetta vahvistetaan penkomalla, mitäs nyt jos sittenkin...?
Näille penkojille pelko on ehtymätön voimavara. Jokainen piru pitää maalata seinälle ja sitä säikkyä kiukuttelemalla ja oireilemalla suhteessa. Maailmassa on ehtymätön määrä pelättäviä asioita.
Voin kertoa kokemuksesta, ettei ole kiva tunne kun huomaa miten kaikki on käännetty ympäri, tutkittu ja pengottu mm. tietokone, puhelin, kaapit, lipastot, taskut ja lompakot jne. Sitten naama näkkärillä kysellään ja tingataan toiselta selityksiä mitä ihmeellisimpiin seikkoihin. Mitkään selitykset eivät ole hyviä tai käypiä. Rakenna sitten siinä yhteistä suhdetta ja tulevaisuutta, kun tietää ettei toinen pysty mitenkään luottamaan...
Jätä se paska! Kukaan normaali mies ei katso sellaisia rivoja kuvia!
Hahaha suurin osa normaaleista miehistä katsoo rivoja kuvia. Epänormaalit kieltävät sen, ja ovat näitä uskovaisia pervoja.
katsoa saa,koskea ei..ihan normia käytöstä :)
Näitä keskusteluja aiheesta on jo aika monta. Mielipidettä löytyy suuntaan jos toiseen. Enemmistö näyttäisi kannattavan "katsoa ja fantasioida saa lähes mitä vaan muttei saa koskea" Sitten on vähän pienempi ryhmä joille on jotain väliä sillä fantasioiko kumppani vastakkaisesta sukupuolesta, eläimistä, raiskauksesta, kimppaseksistä vaiko mistä, mutta muistakin saa fantasioida kunhan se on jonkin raamin sisällä. Ja sitten on äärettömän pieni marginaaliryhmä, jotka kokevat muista fantasioinnin kuin omasta kumppanistaan jotenkin vääränä, se tuntuu siis pahalta ja satuttaa. Saat siis täältä ihan kaikenlaisia mielipiteitä.
Miksi sillä on väliä minkänäköisiä naisia miehesi katsoo? Kyllä hän tiedostaa ettei kukaan niistä ole sinä, vaikka samaakin näköä löytyisi. Et sinäkään luultavasti muita miehiä katsele ja näe niissä miestäsi, kyllä sinä tiedostat ne eri mieheksi. Onko kyse siis vain siitä että mies katselee muita naisia vai siitä, että mies katselee "kauniita" naisia? Pelkäätkö sittenkin ettet ole miehellesi kaunis. Ihan hyvin hän saattaa tykätä monenlaisista naisista ja sinun ulkokuoreen on ihastunut koska on rakastunut sisimpääsi. Etsii vain vaihtelua sitten netistä.
Näkisinkin, että tärkeintä on löytää ensin itsesi ja tiedostaa mitä haluat, mistä voit joustaa ja mikä ei satuta liikaa vaan pystyt sivuuttamaan asian. Suhteessa on asioita jotka voi sattua, mutta mieti mistä ne johtuu. Varmista myös ettet itse halua fantasioida muista kuin miehestäsi jos sitä mieheltäsi toivot. Johtuuko se sattuminen omasta itseluottamuksestasi vaiko ihan oikeasti siitä tunteesta ettet saa mieheltäsi yhtä paljon rakkautta kuin mitä itse annat (minä haluan vain mieheni ja en edes vilkaisekaan muihin koska ei kiinnosta, mutta mieheni katselee, fantasioi ja käyttää aikaansa ja energiaansa muiden naisten fantasiointiin).
Vain sinä itse tiedät minkälaisessa suhteessa olet onnellinen. Kaikenlaisia miehiä löytyy, joitain on vain selkeä enemmistö. Itselläni on mies jota ei huvita käyttää aikaansa ja energiaansa muihin naisiin. Eikä itselläni muihin miehiin. Seksuaalisuutemme pohjautuu meillä omistamiselle ja omistautumiselle, siksi olemme tällaisia.
Sori vastasin silti naisena koska aihe kosketti minua joskus monia vuosia sitten edellisessä suhteessa.
Nämä yritykset kontrolloida toisen ajatuksia ovat aika kyseenalaisia. Ollaan TODELLA heikoilla jäillä tämän asian kanssa. Kiihkouskovaisia peloitellaan ajatussynneillä, Orwellin kirja 1984 on hieno kuvaus totuudenministeriöstä ja sen mielenkotrollista. Kafkakin kirjoitti samaa aihepiiriä mukaillen ihmisen ajatusten ja olemisen oikeutuksesta systeemin jäsenenä.
Vaihdellenviisas kirjoitti ja oikeastaan kiteytti hyvin ajatuksen yhteen kysymykseen: "Suhteessa on asioita jotka voi sattua, mutta mieti mistä ne johtuu." Tämä lienee edelleen vastaamatta ap:lla.
Parisuhteessa tärkein suhde on suhde itseensä. Jos ei ole itsensä kanssa sinut ei voi niin olla toisen kanssa. Ei toinen voi kantaa ja pönkittää toisen "sielunvammoja" ja traumoja, varinkin jos niitä käytetään toisen kontrolloinin välineinä..
Annan sinulle yhden neuvon: arvosta ja rakasta itseäsi. Minä järkytyin, miten joku voi itkeä miehen pornokuvien katselusta monta tuntia. Voi huokaus.
Järkyty vaan. Enemmistö naisista pitää miehensä pornonkulutusta vastenmielisenä. Isolle vähemmistölle se on ylitsekäymätön ongelma. Nämä naiset tarvitsevat tunnetta, että heidän vetovoimansa mieheen on kuin aurinko, jonka rinnalla kaikki muut naiset ovat kuin tähtiä kesäpäivän taivaalla.
Naisilla on pahoja harhakuvitelmia miehistä. Samoin miehillä naisista. Mutta parempi harhainen toivo kuin aito epätoivo, vaikka melkein kaikki joutuvatkin katkerasti pettymään.
Tuo ongelma on vain niille, jotka sen ongelmaksi tekee. Niillä jotka sen ongelmaksi tekee on huono itsetunto.
Yleisin harhakuvitelma on jaotella ihmisten toiminta sukupuolen perusteella.
Mistäs tuon vetäisit, että enemmistö naisista pitää miehensä pornonkulutusta vastenmielisenä? Mitä vastenmielistä siinä on? Mä katson pornoa yhdessä mieheni kanssa ja jopa yksinkin joskus. Olenko mä sitten se vähemmistö, joka ei näe pornossa mitään pahaa?
Kyllähän sinäkin varmaan kaupungilla vastaan tullessa katsot ja välillä mietit että: "olipa siinä komea mies". Eikä se varmaan tarkoita, että väheksyisit miestäsi ja että hän ei riittäisi sinulle.
Ajattelepas kuinka hyvä se on, että katsoo kuvia eikä hommaa huoraa tai toista naista. Seuraavaksi vaadit ettei miehesi saa nukkua, ku voi nähdä pornounia.
Jos mies HALUAA kunnioittaa kumppaniaan, niin ei hän silloin fantasioi muista naisista.
Harva mies haluaa kunnioittaa, he haluavat laittaa omat halunsa edelle ja selitellä sitä mitä ihmeellisemmin puolustuksin.
Harva nainen ajattelee vastaantulevasta hyvännäköisestä miehestä, että täytyypä mennä runkkaamaan tuon ulkonäölle.
On eri asia todeta, että siinäpä oli kivannäköinen ihminen kuin runkkaampa tuolle, vaikka jo seurustelen / olen naimisissa.
Eihän se yksinkertaisesti ole toisen kunnioittamista. Miksi muuten ihmiset salaavat sen kumppaniltaan / ujostelevat?? Puolustavat asiaa sanalla "yksityisyys". Jos kaipaa "sellaista" yksityisyyttä, niin sitten voi varmaan seurustella ihan itsensä kanssa, niin ei loukkaa toista itsekkyydellään säästyy valehtelulta ja salailulta.
AP puhu miehelle rajoista. Asia ei selkeästi ole sulle ok ja se on ihan OK!
Miehet ovat visuaalisempia, ja naiset taas tunteellisempia. Jos mies haluaa jatkaa naisten kuville runkkailua, niin sinä voit vedota tarvitsevasi rakastajan!
Seksuaalisuus on kyllä jokaisen henkilökohtainen asia. Ei kenelläkään ole oikeutta vaatia, että sä et nyt sitten katsele kuvia, runkkaa yms. kun mä en tykkää siitä. Voi sanoa, että se loukkaa mutta rajoja ei toiselle voi asettaa.
Jos ei kestä sitä, että toinen katselee jotain netistä, on parempi lähteä kävelemään. Etsiä rinnalleen ihminen, joka kulkee laput silmillä ja jonka ajatuksiakin voi hallita.
Samaa mieltä kuin henkilökohtaista. Minä fantasioin muista miehistä, asioista joita en todellisuudessa edes haluaisi tehdä, masturboin, eikä siinä ole mitään mikä pienimmässäkään määrin loukkaisi kumppaniani. Ja ihan varmasti hänellä on omat fantasiansa. Katsooko hän pornoa, onko hänellä koneellaan tyttökuvia - en tiedä, eikä se kuulu minulle. Jos hän alkaisi kieltäytyä seksistä kanssani ja sanoisi menevänsä mieluummin tumputtamaan koneelle, niin silloin sillä olisi merkitystä, mutta muuten se ei ole minun asiani. Jos minä en haluaisi seksiä hänen kanssaan, koska hoitelisin tarpeeni masturboimalla, niin silloin minun fantasioillani ja itsetyydytykselläni olisi merkitystä hänelle, mutta muuten ei.
Toista ihmistä ei voi eikä edes tarvitse omistaa.
Nimenomaan, toista ihmistä ei voi omistaa! Mutta itsensä ja omat ajatukset jokainen omistaa.
Jos on niin heikko ihminen ettei pysty olemaan fantasioimatta muista, silloin kun seurustelee, niin se kertoo lähinnä luonteenheikkoudesta. Omia paskoja tekemisiä kun heikkoluontoisilla on tapana selitellä ja puolustella mitä erikoisimmilla syillä.
Te kaksi olette juuri sopiva esimerkki tällaisista ihmisistä! :)
Kaikki ihmiset eivät ole niin ahdasmielisiä kuin sinä.
Lisäksi, nimittelet kirjoittajia heikkoluontoisiksi, ja lisäät perään hymiön.
Kertoo jotain ongelmallisesta persoonallisuudestasi. Et taida olla ihan rehellinen.
Turha nimitellä kumminkaan päin.
Jakaannumme "ahdasmielisiin" ja "heikkoluonteisiin". Kun sitten pariudumme ristiin, rakkaus antaa sijaa keskinäiselle halveksunnalle.
Ei se ole luonteen heikkoutta fantasioida muista, ainakaan mulla. Ex oli sängyssä tylsä eikä pystynyt tyydyttämään mua, joten fantasioin näkemiäni pornopätkiä. Vaikka oikeasti en haluaisi tehdä mitään sellaista, kuvitelmat autto mua kiihottumaan.
Nyt jälkeen päin ajateltuna oli aika hassua, että loukkaannuin silloin biksutytöistä miehen koneella. Näitä senkin piti katella, vaikka olin nuori ja nätti vielä silloin.
Kaiken asiattomuuden keskelle yksi asiallinen vastaus kysymykseesi.
Kaikki miehet runkkaavat. Ne, jotka sanovat etteivät runkkaa valehtelevat. Miehet tarvitsevat kuvia (visuaalinen stimulaatio) kun runkkaavat.
Kyseessä ei ole sen kummempi asia. Syytä huoleen olisi jos miehelläsi olisi ollut siellä pikkulasten kuvia, eläinpornoa tai väkivaltapornoa. Biksukuvat kertovat normaalista ja kokolailla viattomasta libidosta.
Ne kuvat eivät liity sinuun mitenkään, vaan ovat miehesi itsetyydytysvälineitä. Tosin sellaisiakin ihmisiä on, jotka haluavat kontrolloida kumppaninsa masturbointiakin, mutta he ovat itse sairaita. Anna miehesi hiplata itseään vapaasti. Se on pelkästään jo eturauhasen terveyden kannalta hyödyllistä toimintaa.
Paska selitys!
Miksi seurustella, jos HALUAA katsoa seksifantasioiden muita naisia??
Kaikki miehet runkkaa, se on varmasti 99 % totta. Mutta osa heistä katselee varmasti muiden naisten biksukuvien sijasta kuvia omasta kumppanistaan.
Huonoa käytöstä voi toki aina yrittää selitellä, mutta selittely ei tee siitä hyväksyttävää tai normaalia.
Jos ei HALUA lopettaa muista naisista fantasiointia seurustelun / toisen ihmisen vuoksi, niin eihän silloin kyse ole aidosta rakkaudesta!
Jos vaakakupissa on rakkaussuhde tai muista fantasioinnin jatkaminen, niin valitseeko 99% miehistä muista fantasioinnin?
Uskon ja kokemuksella tiedän, että todelliseen rakkauteen kykeneviä miehiä on! He ovat niitä todellisia miehiä, joilla lihaksien ja älyn lisäksi on myös halu kunnioittaa ja rakastaa toista! ;)
Hoh hoijaa.
Päivystävä ajatuspoliisi on taas iskenyt, kuin varoittavana esimerkkinä kaikille niille syntisille, jotka eivät ole uskossaan puhtaita ja pitäneet mieltään lujana ja puhtaana.
Sinu olisi ihan oikeasti aika tehdä sellainen "reality check" noiden ajatuksiesi kanssa. Sen verran on sinulla origo päässyt liikahtamaan, ettet ilmeisesti kykene ymmärtämään kuinka pihalla olet. Tuo pieteetti, jolla julistat vetää jo vertoja Lestadiolaisten ajatuskontrollille, missä neuvostolle tunnustetaan mielen synnit ja alistutaan sen tuomiovaltaan.
Toimintamallisi vastaa henkistä kidutusta.
"Uskon ja kokemuksella tiedän, että todelliseen rakkauteen kykeneviä miehiä on!"
Varoituksen sana: Oliivipurkin kaltaisia naisia on oikeasti olemassa, ja paljon!
"Kaikki miehet runkkaavat. Ne, jotka sanovat etteivät runkkaa valehtelevat. Miehet tarvitsevat kuvia (visuaalinen stimulaatio) kun runkkaavat."
Kaikki miehet on JOSKUS elämänsä aikana runkanneet fyysisesti. Tosin tämäkään ei ole fakta koska asiaa ei voi tietää varmaksi ellei tunne maailman jokaista miestä. Se ei kuitenkaan ole totta, että kaikki miehet runkkaisivat jokaisessa eri elämänvaiheessaan. Mitä muuten runkkauksella täysin tarkoitetaan? Fantasiointia ja kiihottumista vaiko fyysistä kosketusta? Joskus on stressiä, itsensä löytäminen, parisuhde, ero, ei ole aikaa, minuus hukassa, sairas, itsensä etsimistä jne. Miehiäkin on onneksi erilaisia ja jokaisella on omanlaisensa tapa reagoida elämänsä vaiheisiin, myös seksuaalisesti. Eroa on myös sillä, että mille he runkkaavat tai mistä kiihottuvat ja fantasioivat. Kuten sanoin jo aiemmin niin varmasti on selvä enemmistö niitä miehiä jotka runkkaavat ja katsovat pornoa, kuvia ym. myös suhteessa ollessaan, mutta muitakin mahtuu porukkaan. He ovat vain niin pieni vähemmistö ja harvoin edustettuna.
On myös olemassa miehiä jotka eivät tunne tarvetta ja halua pornolle ns. kuville. Heillä on muita lähteitä seksuaalisuudelleen.
"Miksi seurustella, jos HALUAA katsoa seksifantasioiden muita naisia??
Kaikki miehet runkkaa, se on varmasti 99 % totta. Mutta osa heistä katselee varmasti muiden naisten biksukuvien sijasta kuvia omasta kumppanistaan."
HALOO! Satunpa tietämään, että naisetkin käyttävät runkatessaan mielikuvia, todellakin myös toisista miehistä kuin omastaan. Fantasiamiehen kohde voi vaihdella, tai pysyä suurin piirtein samana. Naiset voivat fantasioida myös toisesta miehestä, rakastellessaan oman miehensä kanssa.
Niin että kun tuo on verraten yleistä naisten kohdalla, niin miesten kohdalla se myös. Paitsi, että miehet käyttävät pornoa siihen enemmän kuin naiset. So what?
Tuohon vielä: juuri sinunlaisten ihmisten vuoksi ihmiset eivät avaudu fantasioistaan. On todella ajattelematonta kuvitella, että ihminen voisi seurustelun vuoksi karsia kaikki kumppanille epämieluisat fantasiat. Fantasiat ovat jokaisen ikiomia. Ne eivät mitenkään liity seurusteluun, tai muihinkaan ihmissuhteisiin.
:DDD
Ajatus siitä, ettei kumppanilla saa olla seksuaalisia fantasioita on mustasukkaisen lapsen tai pahasti häiriintynen aikuisen kelailua. Miten edes muka valvot moista?
Oliivipurkki: "Ajatteletko koskaan seksuaalisia asioita muutoin kuin minuun liittyen?"
Parisuhdehelvettiin ajautunut mies: "En rakas. En koskaan ajattele seksuaalisia ajatuksia muista kuin sinusta. Jos näen tissin TV:ssä niin ajattelen, että se on sinun tissisi. Erektioni aiheutuu pelkästään sinusta. Eroottiset unenikin käsittelevät ainoastaan sinua koska olen alitajuntaani myöten 100% kokonaisuutena pelkästään tätä yhtä rakastunutta könttiä. Kun rakastuin sinuun lakkasin olemasta heteroseksuaali ja minusta tuli Oliivipurkkiseksuaali."
Oliivipurkki: "Ihanaa rakas!"
Suoraan sanoen "Oliivipurkki" olet ääliö ja kammottavin mahdollinen kumppani kenelle tahansa.