Vaikeaa on persujen menestyksen hyväksyminen

Ei sellaista vihervasuritomittajaa eikä -kolumnistia ettei haluaisi tuoda julki omaa pettymystään. Pakko on vähätellä joka käänteessä. Tuon kolumnistin asemassa en haluaisi rumaa pärstäkuvaani lehteen.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1431307147196.html
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Seurataanpa, miten YLEn toimittajat reagoivat. Nimittäin siellä lakaiseen pian siivousluuta ja nyt sitten nähdään, kenellä on ryhtiä seisoa aiempienkin parjaustensa takana.

Äänestä

Nillitystä riittää vihervassarien ja RKP:n leiristä.

Koirat haukkuu ja karavaani kulkee.

Kansa on puhunut. Demokratia otta joillekin koville.

Äänestä
  • Siinähän räksyttävät seuraavat neljä vuotta.

    Perustroikalla on 124 paikkaa ja oppositiolla 76 paikkaa.

    Äänestä

Onhan se toimittajille vaikeaa hyväksyä puolue jonka on kansanenennemmistö hyväksynyt, niin lijaa on heihin iskostunut vihermasemmistolaisuus.

Äänestä

mika lehdolta nolo ulostulo?

Äänestä
  • Kohta joutuu maksamaan lehdille, että saa juttujaan julkaistuksi.

    Äänestä

Perussuomalaiset menettivät eduskuntapaikkoja aiempaan verrattuna. Vain Keskusta ja Vihreät voittivat vaaleissa.
Mutta samapa se, pitää vain muistaa, että Soini on jo nyt pettänyt äänestäjänsä hallitusohjelmassa.

Äänestä
  • Vain yksi paikka meni. Lähinnä vaalimatematiikan takia. Jatkojytky tuli.

    Äänestä

Vaalit ovat menneet tähän asti ylimystön suunnitelmien mukaisesti vain salkkuja keskenäään vaihdellen.
.
PerusSuomalaiset sotkivat ja pistivät pihalle väkeä, sekä sekoittivat salkkujaon täysin niiltä , jotka pitivät omaa asemaansa kiveen hakattuna.
.
Itkua ja pillitystä riittää ja mediaa käytetään pillitystiedon levittämisessä sadoilla miljoonilla euroilla veronmaksajien maksamilla tukirahoilla, joilla suurinta osaa Suomalaisesta mediasta pidetään pystyssä.
Pelkoon onkin aihetta, sillä persut saattavat vetäistä tukimattoja "Eero Lehtien" alta.

Äänestä

Luokkatietoisten etujoukon tuskaa on helppo ymmärtää. Vallankumous siirtyy taas tuonnemmaksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pakko_mollata kirjoitti:

Ei sellaista vihervasuritomittajaa eikä -kolumnistia ettei haluaisi tuoda julki omaa pettymystään. Pakko on vähätellä joka käänteessä. Tuon kolumnistin asemassa en haluaisi rumaa pärstäkuvaani lehteen.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1431307147196.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu