kelkasta, noin hyvä maailivahti estää näkemästä
pelin todellisen tason.
pelin todellisen tason.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Pekan avulla Suomi voittaakin MM-kultaa, on sinänsä harmillista että näin suuri vastuu lepää yhden miehen harteilla. Suomen peli on jo vuosia perustunut maailman parhaaseen puolustukseen, ja jotkut ulkomaiset kommentaattorit on piikitelleetkin että suomalaiset osaavat luistella mestarillisesti taaksepäin.
Toivoisin suomen joukkueelta upeaa hyökkäys- ja ylivoimapeliä, sitä en ole vielä nähnyt parhaimpia maita vastaan(USA, Ruotsi, Kanada) paitsi ehkä Venäjää vastaan, mutta maalivahtimme on rautaa.
sekin on varmaan persujen syy kun suomi voitti.
Kyllä trollia harmittaa kun Suomi voitti, kentältäkin ajettiin ulos silti voitettiin, silti ette tulleet hallitukseen SOININ syy. Onneksi teille on se homo-patsas jo tilattuna
Pitääkö maksaa sateenkaarilippu ja seppele sekä ilmainen kuljetua Moskovasta, eikö saatana hallitus saa olla rauhassa?
Muutkin osaa pelata Suomen joukkueessa, kiekot osuu lapaan, ja hyökätäkkin osaavat, myös puolustaa, maalivahti on tietty hyvä, ensikertalaisia muutama pelannut
Maalivahdit tanssivat aina leiskuporskaa, kun ne onnistuvat.
Vasuri-trollien mielestä varmaan Venäjän olisi pitänyt antaa voittaa.