Sixpack ei kerro lihaksista!

Salimies_TH

Nää parikymppiset rahkansyöjät luulee, että sikspäk on merkki siit et on lihaksikas. Se on AINOASTAAN merkki siit et on LAIHA.

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaikilla on sixpack, mutta useimmilla se peittyy rasvakerroksen alle.

    • Oon kyllä samaa mieltä tuosta että monet nuoret miehet kiinnittävät suorastaan kummallisen paljon huomiota siihen että saisivat vatsa- ja rintalihakset näkyville. Ulkonäköön keskittyessä unohtuu se kropan todellisen toiminnallisuuden eli tasapainoisen lihasvoiman kehittäminen, ja näkyyhän se sitten lopulta myös ulkonäössä, kun yläkroppa on koomisesti paisunut ja jalkojen paikalla pelkät tikut.

      Harvemminhan esim. noissa voimamieskisoissa näkee mitään kovin selvästi erottuvia lihaksia, vaan ne vahvimmat ihmiset ovat usein semmoisia jopa hieman pullukan näköisiä. Paljon terveempää minusta sellainen todellinen voimanosto on, kuin rasvaprosentin viilaaminen lihasten saamiseksi näkyviin.

      • anestesia

        Minusta miehellä ei kuulu olla suuria tissejä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minä häviän tämän taistelun

      Ikä tekee tehtävänsä. En enää miellytä silmääsi.
      Ikävä
      107
      9063
    2. Jos jokin ihme

      Tapahtuisi huomenna niin mikä se olisi sinun elämässäsi?
      Ikävä
      93
      6880
    3. Minua nainen harmittaa, että en pääse sun rahoihin käsiksi

      En pysty myöskään pilaamaan elämääsi niin kauan kun sulla on fuck off pääomaa. Harmittaa myös etten tiedä kuinka paljon
      Ikävä
      66
      6635
    4. Sydän karrella

      Jos yritän olla niin rehellinen kuin pystyn paljastamatta mitään tärkeää. Ensiksi mä huomasin sun tuijottavan mua. Ihme
      Ihastuminen
      34
      5601
    5. Olet taitava

      monessa asiassa. Myös siinä, miten veit sydämeni. Äkkiarvaamatta, pikkuhiljaa. Yhtäkkiä huomasin että minusta puuttuu jo
      Ikävä
      66
      5243
    6. Onko yhtään ikävä

      Vai pitäisikö sinut unohtaa
      Ikävä
      55
      3571
    7. Miksi halusit

      Tällaisen suhteen?
      Ikävä
      50
      3395
    8. Sinulle J mies

      Hyvää joulua ❤️
      Ikävä
      51
      3182
    9. Mikko "Peltsi" Peltola teki tv-sarjan Osmo-poikansa kanssa - Downin syndrooma tuo lisäväriä

      Mikko "Peltsi" Peltola ja hänen 12-vuotias poikansa Osmo karistavat kaupungin pölyt jaloistaan ja suunnistavat tv:ssä ko
      Perhe
      55
      3007
    10. Mikä tarkoitus tällä kaikella

      On ollut? Osaatko vastata tähän?
      Ikävä
      56
      2962
    Aihe