Olen kai ruma, siitä en tiedä koska en ole ulkonäkökeskeien, mutta täältä palstalta olen lukenut olevani ruma, kun olen yli 25 vaikka silti sopimatottamissakin yhteyksissä urokset esittävät julkeasti minulle pillunhimoaan. . Eikä ole pelkoa, että teitä uroita ahdistelisin kunhan haluan purkaa pahaa oloani. Luonto on mun elämäni rakkaus ja se onkin niin suuri, etten siitä pysty edes kirjoittamaan enkä alkaa maalata öljyväreillä vaikka itken liikutuksesta, kun luen toisten kirjoituksia ja havaintoja luonnosta. Se on mulle pyhä asia. Itse haluaisin vain kuulua jollekkin ja olla jonkun oma josta pidettäisiin huolta niinkuin kalliista tavarasta ja jota varjeltaisiin kolhuilta.
Tämän kirjoitti aspergernainen.
Tämän kirjoitti aspergernainen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
"täältä palstalta olen lukenut olevani ruma, kun olen yli 25 vaikka silti sopimatottamissakin yhteyksissä urokset esittävät julkeasti minulle pillunhimoaan"
Ei toki yli 25 v nainen ole ruma, ,utta sen jälkeen tai viimeistään 30 v jälkeen ns markkina-arvo alkaa lähteä laskuun.
40 v nainenkin voi olla tosi nätti, mutta harvemmin lähelläkään sitä mitä sama nainen on ollut esim 22 vuotiaana
Voin näin nimettömänä nyt kertoa. että koko elämäni olen ollut miesten pillunhimon kohde ja olen elänyt parisuhteessa siitä tiedostamatta ja nyt yksin ollessa olen sen rivouden nähnyt ja tajunnut millaisia eläimiä te miehet olette.
Olen aivan suojaton ja yksin ja haluaisin myös pystyä ollakkin jatkossa yksin, koska mun käsitykseni parisuhteesta ei ole ehkä normaalia, mutta pelkään suunnattomasti nyt oltuani ekakertaa aikuisena yksin ja sen kanssa nyt työstän..
"koska mun käsitykseni parisuhteesta ei ole ehkä normaalia, mutta pelkään suunnattomasti nyt oltuani ekakertaa aikuisena yksin ja sen kanssa nyt työstän.."
Käytä aika hyväksesi, en usko että sinun käsityksesi on väärä, vaikka muut yrittäisivät jotain muuta sinulle kertoa, ole rohkeasti mitä olet, kun olet valmis niin että sen tiedät, niin etsi kaltaisesi, jos et löydä voi yksin olla parempikin, mutta löydät vastauksen itseltäsi, kunhan vain annat itsellesi aikaa ja rauhaa.....
Luonto on monelle kaltaisellesi henkireikä, kaikkea hyvää sinulle omalle polullesi! :)
Pillu on kaunis asia.
Panteisti? Ota rauhassa itsellesi aikaa. Älä anna kenenkään painostaa sinua mihinkään mihin, et itse halua ryhtyä.
Piti oikein googlata tuo, mutta itse ajattelin hänen olevan kovinkin herkkä, eli en edes katsonut hänen itsensä luokittelemaan termiä....mutta ohjeesi ovat hyvät! :)
Rukoile Jumalaa, Hän rakastaa sinua ja kuulee sinua ja hän on tarkoittanut sinulle oman kumppanin.
Hah! Jumala on sadisti sika!
Älköön kukaan, kiusauksessa OLLESSAAN, sanoko: "Jumala minua kiusaa"; sillä Jumala EI ole pahan kiusattavissa, eikä hän ketään kiusaa. Vaan jokaista kiusaa hänen oma himonsa, joka häntä vetää ja houkuttelee; kun sitten himo on tullut raskaaksi, synnyttää se synnin, mutta kun synti on täytetty, synnyttää se kuoleman. Jaak. kirj. 1:13-15 Itse olen täysluuseri, nolla olen. Täystyperys olen. Mutta tiedän totuuden. Totuus on Kristus ja Häneen uskova pelastuu.
Et ole ruma jos et ole pahasti ylipainoinen. Rumuus johtuu kropasta. Lihavat on aika rumia joita miehet tai naiset ei halua lihavaa kumppania. Jos kroppasi on kunnossa niin voit stailata itsesi haluttavaksi.
Lihavuus pitäisi kieltää lailla. Lihavat pakkolaihdutukseen.
Miten stailataan itsensä haluttavaks?
Itsekin haluaisin että minusta pidettäisiin huolta. Ihan esine en voisi olla, mutta jotain sen suuntaista.