http://www.iltasanomat.fi/seksi-parisuhde/art-1432173892811.html
En arvosta Dunderfeltiä karvankaan vertaa eikä tässä jutussakaan ollut muuta kuin itsestäänselvyyksiä:
"Pääkopan pitää olla kunnossa." Kyllä, ja siihen se muutamalta palstalaiselta tyssääkin ;)
"Jos on epävarma ja kaikki tuntuu vaikealta tai pelkää torjuntaa tai nolatuksi tulemista, niin asenne kuultaa läpi äänessä ja käytöksessä." Oliko tämä uusi tieto jollekin?
"Yksi parhaimpia vinkkejä, mitä itse olen saanut vuosien varrella, on se, että silmissä ja äänensävyssä pitää olla aurinkoa." Tai tämä?
Heilan saaminen on nyt helpompaa
13
<50
Vastaukset
- Rooau
Kyllähän aamu-tv:ssä mies sanoo ihan asiaa. Nuo sitaatit nyt oli ympäripyöreitä. Sanoo esimerkiksi että naisten kanssa juttelu on taito ja taitoa pitää harjoitella.
Täällä palstallahan moni AFC luulee että he eivät pysty mitenkään itse vaikuttamaan omaan viehätysvoimaansa.Tottakai pystyy, mutta tärkein kyky on oppia olemaan "sinut" itsensä kanssa, arvostamaan itseään sellaisena kuin on ja tätä kautta kehittää vuorovaikutus taitoa, sekä parantamaan itseään niin mikä itseensä kuuluu, eli kehityksen/muutoksen pitää lähteä yksilöstä, eikä siitä mitä muut haluavat sinun olevan.
- Ex--PUA
Kun taas moni AFC 2.0 sanoo, että siihen voi vaikuttaa niinkin paljon, että voi kontrolloida ja manipuloida ne sinusta kiinnostumattomat, "Perfect 10" naiset, lankeamaan syliisi.
Kumpi näistä asenteesta on realistisempi?
- 615
Kertaus on opintojen äiti.
- mythbuster
Miehille näitä ohjeita kyllä jaetaan. Ilmeisesti on hyvästä että se osapuoli joka on tähänkin asti tehnyt lähes kaiken, tekee vielä enemmän. Naiset eivät tee käytännössä mitään asian eteen, joten eihän heiltä mitään sellaista voi toivoakaan. Vai voisiko kuitenkin?
- Ex--PUA
Juuri näin.
Fakta on että miehet ovat tulleet jo vastaan tarpeeksi kauan ja kyllin pitkään, nyt on naisten vuoro.
- Kilttiatm
Mitä sitten jos on saanut pakit noin 200 kertaa. Pitäääkö pään olla kunnossa, hymyillä vaan ja esittää että kaikki olisi hyvin. Naiset ei ymmärrä mitä on olla mies joka saa pakkeja kun naiset harvoin saa pakkeja. On se hyvä varmaan naiselle ottaa sitten se tosimies hyvä itsetuntoinen jännämies ja sitten saada turpaan siltä.
- repeat
Palataan asiaan sitten kun olet saanut pakit kaksi miljoonaa kertaa.
Kysy kuule vaihteeksi Dunderfeltilta. Pyytäkää sitä vaikka tänne vieraskirjoittajaksi joka vastaa kaikkiin kysymyksiinne.
- scrg
Joo, ihan oikeasti: yritä päästä 2 miljoonaan. Aivan varmasti hyvän matkaa ennen sitä pääset siihen mielentilaan, että on "ihan sama" saatko pakit vai et, koska oikeasti siinä vaiheessa se on ihan sama. Vähän kuin töitä hakiessa: mahdollisimman hyvä hakemus moneen paikkaan ja vasta kun paikka olisi sinun, päätät haluatko sen vai et.
- Kilttiatm
Pitää kai alkaa iskee kelan virkailijaa koska se on ainoa nainen jonka kanssa pääsee puhumaan.
- dsvsd
Kyllä niiden naisten kanssa pääsi kontakteihin n. 10v sitten paljon paremmin kuin nyt, mitä lie tuubaa tyyppi höpöttää. Nykyään on ihan mahdottomat vaatimukset ja homma kaikkea muuta kuin helppoa.
- ikisinkkumies
Rumillakin naisilla on mahdottomat vaatimukset. Yks nainen sanoi että hän haluaa että minä ostan hänelle auton että pääsee kulkemaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Missä kokoomuksen naiset?
Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa933641Finland is now Petter place
Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.292393Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita
HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.1422049Toivon että kuulut elämääni
Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.34901- 44831
En unohda sua
En vaan unohda sua. Eikä se näköjään ole tarkoituskaan. Rakastan sua sitten omalla tavalla kauempaa kun mikään muu ei on30810Mahdatko ymmärtää sitä
Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen61795Jorma Lind kuollut
Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet5779- 40707
Kyllä nainenkin voi ottaa yhteyttä
Ja on ihan kiva jos ottaa yhteyttä mieheen. Minä ainakin olisin onnessani jos nainen ottaisi yhteyttä. mies87686