väkivaltaa

jokuouto999

Moi mietin tässä mitä kannattaisi tehdä olen ollut parisen vuotta nytten yhdessä mieheni kanssa ja on syntyny väkivaltaa aika paljon mutta hän on hakenut apua ja ei nytten viime aikoina olet tehnyt mitään ja vaikuttaa että haluaisi muuttua mutta olen todella epävarma että mitä kannattaisi tehdä rakastan kyllä häntä ja en haluaisi menettä häntä koska meillä on ollut niin paljon hyviä hetkiä. Onko ihan tyhmä idea jatkaa ja luottaa että ihminen voi muuttua vai onko toivoton asia jatkaa tämmösten tapahtumien jälkeen

5

223

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rtdtrytrf

      Itse sä päätät uskallatko luottaa. Voi muuttua tai sitten ei. Itse en jäisi väkivaltaisen ja arvaamattoman ihmisen seuraan stressaamaan.

    • jenniina1

      Minulle eivät hyvät hetket riittäisi. Kumppanissa pitää olla suurin osa hyvää. Huonoja puolia saa olla, tietenkin, mutta väkivalta olisi kerrasta poikki.

      Edellinen sen sanoi. Itse asetat rajat omalle suhteelle, koska itse vastaat omasta elämästäsi. Jos on lapsia, niin vanhemmat vastaavat heidänkin elämästään. Sekin pitää huomioida vastuun lisääntymisenä.

    • oppeliini1

      Laske väkivaltainen mies menemään ja aivan rauhassa omalla ajallaan hoitamaan pääkoppansa kuntoon.
      On hyvä että hän tiedostaa vikansa, se ei riitä tarpeeksi turvaamaan sinun henkiinjäämisen.
      Muuta omillesi ja pysy hänestä erossa. Anna ajan kulua. Tarkistakaa tilanne vuoden parin päästä. Kenties siihen mennessä terapia on toiminut ja mies pystyy käyttäytymään ei-vaarallisella tavalla.

      Voit rakastaa häntä niin paljon kuin ikinä haluat, kuitenkin , sitä ennen, turvaa itsesi ja pysy hänestä erossa!

      Mitä hyotyä on sinun rakkaudesta kun olet pahoinpidelty ja kuollut?!

    • ota_ätminkäinen

      ne ei hakkaa jos kerrankin saa naisen... naiset on tyhmiä

    • MietiItse

      Suhde ei voi perustua pelkälle menneisyydelle. Ei niillä vanhoilla hyvillä hetkillä ole paljon väliä, jos suhde on tällä hetkellä väkivaltainen ja kurja.

      Sinä itse päätät luotatko tarpeeksi mieheen jatkaaksesi, mutta älä hyvitä miehen väkivaltaisuutta jollain vanhoilla hyvillä hetkillä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2290
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      25
      920
    3. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    4. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      892
    5. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      845
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      564
      823
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      82
      728
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      660
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      24
      612
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      60
      581
    Aihe