Olen ollut mielettömässä suhteessa upeaan mieheen (puolitoista vuotta). Kaikki alkoi ihanalla rakastumisella. Matkustelimme alussa paljon; Pariisi, Pärnu, Thaimaa, Tukhoma, Kööpenhamina jne.
Mies oli ihastuttava ja keroi rakastavansa minua. Seksi oli ihanaa, hän oli parasta mitä olin koskaan kokenut.
Joulukuussa hän vajosi synkkyyteen. Ei noterannut enää minua, alkoi juomaan oli etäinen. Olen yrittänyt parhaani, mutta en ymmärrä enää hänen käytöstään...
Olen yrittänyt kaikkeni, mutta jokin on pahasti vinossa. Hän puhuu kauniisi, mutta teot ovat jotakin aivan muuta. Tänään hän "hävisi" kun meni kauppaan. En enää tiedä mitä ajatella...
onko järkee vai ei
13
131
Vastaukset
- kysyisithäneltä
Suoraan, niin saisit vastauksen.
- Hiillos-on
jäljellä, kohta kasa tuhkaa.
- voihan
Itse teit valintasi.
- minäb
Joko rahat loppu!!!
- kunleikkiinlähtee
Olet tainnut joutua jännämiehen pyöriteltäväksi. Nyt on jännämieheltä rahat loppu ja suunnittelee lähtöä. Romanssi on ohi hänen kohdaltaan. Olit vain hyväksikäytön väline. Rakkaus jota hän sinuun projisoi oli vain sinun omien tunteitesi takaisinheijastusta hänen taholtaan.
Mikä on liian hyvää, ei ole totta loppupelissä, se kannattaa muistaa.
Sillon tietty perhe jossain odottamassa, usko vaan. Tai on korviaan myöten veloissa oleva pikavippiläinen, ja nyt on tullut aika kohdata totuus.- kunleikkiinlähtee
Tai kaksuuntasen masiskausi on alkanut manian jälkeen.
- kunleikkiinlähtee
Tai hän ei tiedä miten pyytäisi sinulta rahaa lainaan ja se hermostuttaa häntä, kun ei keksi oikein hyvää keinoa jymäyttää sinua maksamaan hänen velkojaan. Olehan tarkkana, ettet joudu vaikeuksiin. Miettii päänsä puhki, miten saisi sina hyödynnettyä.
Luurankoja kaapissa joka tapauksessa.
Tai on jo löytänyt uuden paremman lähteen ja tunteensa sinua kohtaan ovat yhtäkkiä muuttuneet.
Nyt alkaa sitten narskun on/off leikki seuraavaksi.
Pistä hyvän sään aikana suhde poikki ennekuin syöksyt itse tuhoon, tämä on neuvoni. Paremmksi ei tilanne tule enää muuttumaan kuin tilapäisesti, jos hän haluaa sinua jostain syystä hyödyntää.
Pidä ainakin oma elämäsi ja rahasi tiukasti erossa hänestä, älä tee yhteisiä sitoumuksia, ettet joudu perikatoon.
Särjetyn sydämen voit ajan kanssa parantaa, mutta jos kaikki muut elämäsi alueet tuohoutuu, se on jo pahempi paikka sinun kannaltasi.
Älä ainakaan yhteen mene tollasen kanssa, kohta joudut elättämään alkoholisoitunutta äijää, joka alistaa ja kohtelee sinua kaltoin. Äläkä ainakaan lapsia ala tollaselle tekemään, nehän ehdottaa seuraavaksi hyvälle lähteelle nopeaa sitoutumista ja lapsen hankintaa, jolla ne voi sitoa sinut lopuksi elämäksesi itseensä. Se on se hyväksikäytön kaava, jota tollaset käyttää.
Mitä tiedät miehen taustoista?
- kunleikkiinlähtee
Nyt kun olet tuossa tilanteessa, kysy itseltäsi, mitä rakkaus tekisi tässä tilanteessa, niin saat selville, onko hänen käyttäytymisensä ja puheensa aitoa rakkautta vai ei?
Sallisiko rakkaus itseäsi kohdeltavan huonosti? Ovatko ne rakkauden tekoja joita hän sinulle tekee?
Tuo tekoje ja sanojen ristiriita ei tiedä hyvää,, sinun ignooraaminen, samoin on/offeilu, juominen, ja häviäminen paikalta, kertoo jotain hänestä, ja se ei tiedä sinulle hyvää.
Salliiko rakkaus sinua itseäsi kohtaan sinua kohdeltavan noin? - uudettuuletpuhaltaajo
Varaudu sinkkujuhannukseen.
- tooheavy
Kiitos mielipiteistänne. Olette varmasti oikeassa. Lapsia en ollut ajatellut enää hankkia. Kaksisuuntainen masiskausi kolahti.
Mies on lahjakas verbaalisti, mutta omista tunteistaan ei osaa puhua.- rennosti-m
Jos asetat miehelle vaatimuksen, että hänen pitäisi puhua omista tuntemuksistaan, vaadit sellaista, mikä ei ole todennäköistä.
Naistenlehdet ovat täynnään tunteista puhumista, mutta miestenlehdet, kuten harraste-, seksi- ja talouslehdet ovat siitä kemiallisen puhtaita. On ihan sama kun naisista sanoisi, että he eivät osaa puhua moottoreista.
Olet joutunut siihen tilanteeseen, että romanssi on ohi. Suurin osa romansseista menee ohi, halusi sitä tai ei. Jos saisit romanssin uudestaan käyntiin, on varmaa, että kokisit tämän tilanteen taas uudestaan. Ei sinun tarvitse kestää. Hän on täysin syytön tilaansa, sillä hän ei ole voinut valita geenejään eikä ympäristöään, mutta ei sinunkaan pidä ottaa taakkaa kannettavaksesi. Katkaise suhde, tuntui, miltä tuntui.
Siis anna vapautuneesti vittuasi muille miehille, mahdollisimman monelle, jotta voit löytää itsellesi sitä kautta uuden romanssin. Menestystä sinulle! :) - Hassustikävi
Jaahas. Perusnarskuhäntäheikkisekopäähän olet siis törmännyt.
- Hassustikävi
Niin ja hän ei osaa niistä tunteista puhua, koska hänellä ei niitä todennäköisesti juurikaan ole tai hän ei niitä ainakaan kykene kohtaamaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837111Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267073Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1116188Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455414Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845248Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635215Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274605Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv173477Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003400