Ei heilaa helluntaina rumalla ei koskaan

Jaha se olis elämäni 35 heilaton helluntai. Eipä tuo sanonta ole minua hetkauttanut kun on oppinut sen että tällä naamalla heilattomia on helluntain lisäksi juhannukset, joulut, uudetvuodet, vaput ja ylipäätään kaikki arjet ja pyhät.
Täällä kun tämän tästä saa lukea että mene terapiaan kun et saa naisia niin huutakoon hep se henkilö joka on terapialla naisen saanut ja ylipäätään ilmottautukaa sellaiset joilla helluntain heilattomuudenkin parantaa terapia? Sellainen terapia kun löytyy joka takaa naisen niin lyön lisää liekkiä autoni koneeseen ja ajan viivana paikalle.
18<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Niin onhan niitä toivottomiakin tapauksia, joissa ei mikään auta. Sitten on vaan kärsittävä.

Äänestä
  • Naisettomuus määräytyy jo kohdussa. Kun syntyy rumaksi tähän ulkonäkökeskeiseen maailmaan on peli jo heti menetetty. Tietenkin jos sattuu omaamaan rahaa enemmän kuin omiin tarpeisiin niin se antaa ulkonäkö seikat anteeksi ja naisiakin saa mutta jokainen voikin sitten kysyä rakastaako nainen sinua vai onko porkkana joku muu.

    Äänestä

  • Hyvännäköiseksi syntyminen on elämän tärkein asia.

    Äänestä

Rumuus on vain laiskuutta. Et viitsi nähdä vaivaa ulkonäkösi eteen ja uskottelet itsellesi että olet ruma etkä siksi saa ketään.

Oikeasti et saa ketään, koska olet rasittava ruikuttaja.

Äänestä
  • Kaikenlainen avuttomuus on jyrkkä ei. Se tekee vaikutuksen, että on ottanut elämänsä omiin käsiinsä ja mennyt hoitoon jos on muuten täysin avuton. Tosin 35 vuotias taitaa olla jo liian vanha hoitoonkin

    Äänestä

  • Itse olen ahkera ruma. En laiska mutta en saa naista joten ei se ahkeruuskaan sitä tuo.

    Äänestä

  • Joo mutta vaikutat jotenkin olevan tunneelämässä lapsen tasolla. Aikuinen valitsee aikuisen kumppanin ei mitään lapsellista mielikuvitusnaista jota sinä etsit.

    Äänestä

  • Naisellinenmies kirjoitti:

    Joo mutta vaikutat jotenkin olevan tunneelämässä lapsen tasolla. Aikuinen valitsee aikuisen kumppanin ei mitään lapsellista mielikuvitusnaista jota sinä etsit.

    Parin lauseen perusteella en tekisi kuvaa koko ihmisestä. Eiköhän tässä aikuista hae itsekukin. Komeille se vaan on paljon helpompaa kun vähemmän komeille sitä seikkaa tuskin kukaan kieltää.

    Äänestä

  • 14plus5 kirjoitti:

    Itse olen ahkera ruma. En laiska mutta en saa naista joten ei se ahkeruuskaan sitä tuo.

    Ahkera oman ulkonäkösi kuntoon laittamisessa? "Rumuus" on pelkkä tekosyy olla opettelematta itselle sopivaa tyyliä.

    Äänestä

En halua millään lailla loukata, mutta eikö tuossa iässä ulkonäön merkitys ala jo olla olematon. Naama rypistyy, tukka harvenee ja vatsa pullottaa melkein jokaisella. Ulkonäkö on teinien juttu.

Äänestä
  • Sitten yksikään nainen ei pääse teini iästään koskaan. Kyllä ulkonäöllä on vaikutusta naisille läpi koko elämän ja mies valitaan usein sillä perusteella jolla haetaan egon kohotusta että tällaiseen komeuteen mulla on mahkuja. Jo pienestä pitäen perheet alkavat puhumaan sille pikku prinsessalleen että kun alat seukkaamaan niin tuot heti sen komistuksen näytille ja hänhän on tietenkin korkeasti koulutettu myös ja mielellään upseeri koulutuksen saanut armeijassakin.

    Äänestä

  • Kyllä pitää olla jo lapsellinen nainen tossa ikäluokassa joka on vielä ulkonäkökeskeinen. Kun siinä iässään alkaa olla ne parhaat ajat olla takana naisiltakin. Mä en oikeen usko että keski-ikäisillä enää ulkonäkö paljo merkkaa kunhan on siisti eikä se paskanen suohirviö vai mikä se olikaan, niin kalju ja vatsa ei paljoa haittaa. Mutta ennen kaikkea pitäisi päästä tutustumaan ihmisiin, koska ei tolla iällä enää irtosuhteitakaan harrasteta liiemmin? vaan ainakin luulisi että pysyvämpää.

    Se kauneus on nuorten juttu, mutta ätmiä kiinnostaakin vissiin ne nuoret, kun on itseltä jäänyt ne nuoruuden jutut sen "rumuuden" takia väliin niin ei ymmärretä sitä, että ei se ulkonäkö aikuisena kaikkea merkitse.

    Äänestä

  • Söskskslansbd kirjoitti:

    Kyllä pitää olla jo lapsellinen nainen tossa ikäluokassa joka on vielä ulkonäkökeskeinen. Kun siinä iässään alkaa olla ne parhaat ajat olla takana naisiltakin. Mä en oikeen usko että keski-ikäisillä enää ulkonäkö paljo merkkaa kunhan on siisti eikä se paskanen suohirviö vai mikä se olikaan, niin kalju ja vatsa ei paljoa haittaa. Mutta ennen kaikkea pitäisi päästä tutustumaan ihmisiin, koska ei tolla iällä enää irtosuhteitakaan harrasteta liiemmin? vaan ainakin luulisi että pysyvämpää.

    Se kauneus on nuorten juttu, mutta ätmiä kiinnostaakin vissiin ne nuoret, kun on itseltä jäänyt ne nuoruuden jutut sen "rumuuden" takia väliin niin ei ymmärretä sitä, että ei se ulkonäkö aikuisena kaikkea merkitse.

    Ihan ikäistäni haen treffi palvelussakin ja vastauksia ei tule vaikka on hyvin tehty ja kattava profiili. Komea kaverini sai heti avauksia useammalta naiselta vaikka profiili oli tyhjä. Riittää kun kuva on komea. Itselläni rumuus karkoittaa naiset. Sinun logiikallasi mulla pitäisi päälle kolmekymppisenä sit olla naisia tulossa ovista ja ikkunoista. Ei oo näkyny.

    Äänestä

Minä olen alkanut epäilemään, että ikisinkut eivät ymmärrä oman sinkkuutensa todellisia syitä. Milloin joku on mielestään ruma, toinen lyhyt, kolmas raitis ja neljäs kiltti.

Minä väitän, että todelliset sinkkuuden syyt ovat jossain muussa ominaisuudessa jota ei haluta tiedostaa eikä sitä myöten tehdä asialle mitään.

Äänestä
  • Samaa mieltä.

    Äänestä

Jos ei heilaa helluntaina niin juhannuksena jonoksi.
Opetelkaa käyttäytymään herrasmiehen tavoin, niin kyllä nainen huomaa sinut. Ovia auki, tarjotkaa apua, älkää puhuko rivoja, hymyilkää, pieniä kohteliaisuuksia, niin mahdollisuudet paranevat huomattavasti.

Äänestä
  • Ikis_M olisi tästä neuvosta mielissään, 50-lukulaiset arvot olisivat siis vielö voimissaan ja lopputulos olisi taattu näitä neuvoja noudattaen. Mutta, mutta todellisuus on nykyaikana toisenlainen. Neuvot sopivat nöyrän aisurin uraa suunnittelevalle palvelijamiehelle, Butlerille.

    Äänestä

  • Olen tehnyt kaikkia noita saamatta silti naista elämääni.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


RumilleEiHeiloja kirjoitti:

Jaha se olis elämäni 35 heilaton helluntai. Eipä tuo sanonta ole minua hetkauttanut kun on oppinut sen että tällä naamalla heilattomia on helluntain lisäksi juhannukset, joulut, uudetvuodet, vaput ja ylipäätään kaikki arjet ja pyhät.
Täällä kun tämän tästä saa lukea että mene terapiaan kun et saa naisia niin huutakoon hep se henkilö joka on terapialla naisen saanut ja ylipäätään ilmottautukaa sellaiset joilla helluntain heilattomuudenkin parantaa terapia? Sellainen terapia kun löytyy joka takaa naisen niin lyön lisää liekkiä autoni koneeseen ja ajan viivana paikalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu