Onko se ulkonäkö vai joku muu ominaisuus?
Naiset, mihin rakastutte miehissä
23
156
Vastaukset
- paljonrahaa
RAHA
- ykkös.nainen
Tietysti pitää hieman miellyttää silmää, mutta luonne on tärkein. Miehen pitää olla kiltti. Olisi kiva kun olisi yhteisiä haaveita. Raha ei ole tärkeä. Rahalla saa mutta ei rakkautta.
- Nyt.naurattaa
Joo, eihän rahalla ole naisille mitään merkitystä vaan rakkaudella. Eikä ulkonäölläkään, tärkeintä on hyvä luonne, että mies on kiltti...
- LisääHymyä
Nyt.naurattaa kirjoitti:
Joo, eihän rahalla ole naisille mitään merkitystä vaan rakkaudella. Eikä ulkonäölläkään, tärkeintä on hyvä luonne, että mies on kiltti...
Ja avioehto on naiselle merkki epäluottamuksesta eli jos sitä vaaditaan niin ero.
- Nyt.naurattaa
On todella törkeätä jos mies edes vihjaisee avioehdosta. Sehän tarkoittaa ettei mies usko ikuiseen rakkauteen!
- ykkös.nainen
Ja minä kyllä olen päättänyt etten koskaan mene naimisiin.
- Kilttiatm
Raha= kemia=ulkonäkö ja sitten tulee luonne. Jos on renttu jännä niin ei se haittaa koska miehellä on kuitenkin rahaa ja hyvä ulkonäkö.
- ghgjgjgjg
Rentulla rahaa? Hahaha mikä vitsi. Joskus annan 400€ rentulle niin on jo seuraavana päivänä pyytämäs lisää :-D :-D
- Kilttiatm
ghgjgjgjg kirjoitti:
Rentulla rahaa? Hahaha mikä vitsi. Joskus annan 400€ rentulle niin on jo seuraavana päivänä pyytämäs lisää :-D :-D
Anna mulle 400 niin ostan sulle lahjan.
- ghgjgjgjg
Kilttiatm kirjoitti:
Anna mulle 400 niin ostan sulle lahjan.
Kyl mä osaan ite itelleni ostaa mitä haluun :)
- näin
Luonteeseen rakastun. Katseeseen taas ihastun.
- nnnnainen
No mulla se on ollu vain ja ainoastaan hulluus mihin rakastunu miehissä. Muu ei iske.
- Kilttiatm
Hullu se on joka atmiin rakastuu. Mut voi siitä jotain hyvääkin seurata ko atmit on kilttejä.
- nnnnainen
Kilttiatm kirjoitti:
Hullu se on joka atmiin rakastuu. Mut voi siitä jotain hyvääkin seurata ko atmit on kilttejä.
Ulkonäkö, varallisuus ym on toissijaista jollei ole avoin sosiaalinen ja rohkea hullu kera rikosrekisterin. Olen itekin vähän pimee niin tollanen suhde kuluu kippurasa nauren ja hulluj juttuja tehden. Nää miehet ei oo saanu mitään psykiatrista diagnoosia koska eivät käy lääkärissä vaan hulluilevat vapaasti.
Ei naiset mitään kiltti atmia kaipaa, naiset haluavat miestä joka heitä välillä pieksaa.
- ihania-miehiä
Ei todellakaan !!! Olen kolmen miehen kanssa seurustellut ja heitä rakastanut. Täytyy sanoa etteivät mitenkään komeita, mutta omaan silmään miellyttäviä. Kaikilla heillä oli eläväiset silmät ja positiivinen luonne. Itseä miellyttävä käytös oleellinen tutustumisvaiheessa. Myös raittius ja tupakoimattomuus mahdollistivat oman mielenkiintoni synnyn.
- atännä
Se on kokonaisuus. Ensivaikutelmassa silmät (katse), eleet, se pilke ja kemia.
- minäb
EN ENÄÄ EDES TIÄDÄ.APUVA!
- nainen_ihastunut
Katse, rehellisyys, käytös, ääni. Miellyttävä ulkonäkö ja sopiva fyysinen kunto. Keskustelutaito ja ennen kaikkea tune, että mies on kiinnostunut. Se sytyttää!
- 1212
Anna kun arvaan:
- miellyttävä ääni = matala ääni
- miellyttävä ulkonäkö = pitkä, leveäharteinen, jykeväleukainen, isot kädet
- pukeutuu farkkuihin, parransänki
Menikö hutiin?
- flepölf
Kyllähän se niin menee, että ulkonäköön ihastutaan ja luonteeseen rakastutaan. Itse en rakastu ihastumatta.
Muistaakseni juuri viime viikon lopulla ihan vastaavaan ketjuun vastasin, mutta ilmeisesti kaikki vastaukset, jotka eivät vahvista ätmien mielipiteitä, ignoorataan välittömästi. Mutta onhan se turvallista elää ikiomassa kuplassa ;)
- InnLove
Minä rakastun miehessä seuraavanlaiseen pakttiin ja kokonaisuuteen:
- Itseäni viehättävä ja puhutteleva/säväyttävä ulkonäkö (voi olla erityyppisissä miehissä)
- Hellä huomaavainen luonne
- Intohimo elämää ja minua kohtaan ;)
- Viisaus, äly, tunneäly, kypsyys
- Keskustelutaito mielenkiintoisiista asioista
- Herkkyys ja tunneilmaisu
- Tunteet joita hän saa minussa aikaan välittämisellään ja läsnäolollaan
- Rohkeus elämässä ja valinnoissa
Näitä jos alkaa tipahtelemaan kaikkia vuoronperään niin tämä tyttö kyllä rakastuu!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1266400Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3766195Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie716183Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443992Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1482415Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42355Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1311456- 131299
- 1871128
- 64960