UUSIA TUTTAVUUKSIA

NAINEN28TKU

Hei,
Jos sinua kiinnostaa:
-pyöräily
-mökkeileminen, telttaileminen, sauna, uiminen, poreamme
-tapahtumat, kulttuuri
-kesällä auringonottaminen, grillaaminen, rentous
-järkevät keskustelut
-suhteellisen terveet elämäntavat

Niin täällä voisi olla toinen samankaltainen henkilö.

Olen lopen kyllästynyt pintaliitäjiin vaikka pidänkin itsestäni huolta. Olisi mukava löytää ihmisiä voi olla niin miehiä-kuin naisiakin Turun-alueelta ihan miksei kaveriksi - ystäväksi ...

Itselläni asiat siltä osin hyvin, että työssä käyn ja olen terve sekä omaan terveet elämäntavat. Jokin kylpylämatkakin Suomessa voisi kiinnostaa kesällä tai vastaavaa... en tupakoi ja en niin välitä tupakasta sekä liiallinen viinalla läträäminen ei ole minun juttuni, koska kesällä ja elämässä voi olla hauskaa selvinkin päin.

Konsertit myös ja kiinnostaa ja yökerhot jonkin verran, etten ihan nipo ole ja osaan keskustella, tulen juttuun ihmisten kanssa ja jaksan hymyillä ja iloita myös pienistäkin asioista.

Eli jos on nyt joku henkilö - täysjärkinen - aikuinen nainen tai mies vailla kesäsuunnitelmia vielä tässä vaiheessa niin voi ottaa rohkeasti yhteyttä niin ei sitä tiedä vaikka elämänpituinen ystävyys kehkeytyisi tätä kautta..

Itselläni ei ole lapsia eikä miestä, joten suurinosa ystäväpiiristä menee eri merkeissä tämän kesän yli..

SÄHKÖPOSTI : [email protected]

Kivaa viikkoa kaikille!

1

181

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • miesturusta35

      Olen täysjärkinen turusta. Kesä on kyllä ohi jo kun niin huonot ilmat ollut. Olen grillaillut yksin ja käynyt ruisrockissa yksin ja veneillyt yksin ja pyöräilen usein koska autoa mulla e ole.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      55
      4208
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      287
      4108
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      144
      3595
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      92
      3535
    5. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      73
      3054
    6. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      30
      2437
    7. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      36
      1875
    8. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      68
      1773
    9. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      14
      1736
    10. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      37
      1670
    Aihe