Tempaus 1. kesäkuuta?

PasiToivonen

Jarmo siirsi jo Omeria viikolla koska tempausta ei tullut 25.5. Jos/kun tempausta ei tule myöskään 1.6. (valistunut arvaus), onko seuraava tempauspäivämäärä joskus syksyllä tai alkuvuonna 2016. Jos tempausta ei tule 18.2.2016, seuraavaan ennustettuun päivämäärään on aika pitkä aika.

10

57

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei toi oli TÄYSIN SELVÄ huomio ja laskuvirhe alunperin. Omerin laskuvirhe johtui ihan täysin inhimillisestä syystä aloittaa laksenta, kuten aina, pääsiäisen ensimmäisestä lauantaista. Mutta nyt pääsiäinen alkoi lauantaina, joten se päättyy myös sapattiin, jonka jälkeisestä päivästä lasku alkaa. Näin päätöskin siirtyy viikolla, joten ei mitään kummallista.

    • Sitten laskekaa sapatin jälkeisestä päivästä, siitä päivästä, jona toitte heilutuslyhteen, seitsemän täyttä viikkoa, laskekaa viisikymmentä päivää seitsemännen sapatin jälkeiseen päivään asti; sitten tuokaa Herralle uusi ruokauhri.

      • Stanaaloittajana

        Sopiiko Jarmo, että ne päivämäärät lasket siellä omilla kotisivuillasi.
        On eksytystä ivailla ja pilkata Jumalan tahtoa .
        Syntiä on myös ivalliset aloitukset jonkun raamatunvastaisista kotisivujutuista.

        Mihinkään raamatun asiaan ei ole aloittajalla asiallista sanottavaa.
        Sitten trollina profetiat palstalla.
        Siinä on syvyydenpalvelija asialla.


      • KTSEiKirj

        Mä jätän noi heilutuslyhteet ihan sulle vaa...


      • Stanaaloittajana kirjoitti:

        Sopiiko Jarmo, että ne päivämäärät lasket siellä omilla kotisivuillasi.
        On eksytystä ivailla ja pilkata Jumalan tahtoa .
        Syntiä on myös ivalliset aloitukset jonkun raamatunvastaisista kotisivujutuista.

        Mihinkään raamatun asiaan ei ole aloittajalla asiallista sanottavaa.
        Sitten trollina profetiat palstalla.
        Siinä on syvyydenpalvelija asialla.

        Perustele väitteesi Raamatulla.


    • PasiToivonen

      Minussa on luullakseni ripaus Hohtoa (Stephen Kingin lanseeraama termi) niille joilla on kyky aavistaa tulevia tapahtumia (kannattaa lukea "Tohtori uni"). Jos tempaus olisi tulossa 1. kesäkuuta, minä tuntisin sen. Mutta koska en tunne mitään, tempausta ei tule.

      Jos henkilö jolla ei ole kipinääkään Hohtoa esittää profeettaa, silloin ennustukset menevät järjestään pieleen.

      28.9. on taas verikuu, mitään tuskin tapahtuu silloinkaan.

      • KTSEiKirj

        Jestas Pasi. Stephen Kingin "Hohto" on sielunvihollisen hohtoa.


      • asdfasdfasdfsd
        KTSEiKirj kirjoitti:

        Jestas Pasi. Stephen Kingin "Hohto" on sielunvihollisen hohtoa.

        Sielunvoholliset ovat mielikuvitusta. Hohto on vain kirja.


    • Siis tää mun joka keväinen Omerin laskenta ei ole varsinainen profetia, vaan tulkinta Raamatun teksteille, jotka yhdessä antaa viitteen näin päivälleen laskennan kautta.

      • KTSEiKirj

        Päivät: 26.2. ja 8.3.
        Temppelinhävityspäivästä 2017 loppukesästä, Tisha be´av:sta kun lasketaan vielä 1290 päivää ahdistuksen ajan alkuun on 26.2.2014. Siitä jos lasketaan 10 päivää ahdistuksessa, niin tempaus voi olla 8.3.2014

        Päivät: 13.3. ja 23.3.
        Videossa todistetaan, että Joh.ilm. 12:1 suuri merkki näkyy taivaalla 23.9.2017 josta vähennettynä 1290 päivää osuu 13.3.2014, joka voi taas merkitä ahdistuksen aikojen alkua. Siitä taas 10 päivää, joten tempauspäivä saattaisi olla 23.3.

        Ennen päivää 5.4.
        Kirja kertoo miehestä, joka oli kuolla viidesti ja hän kohtasi "rajalla" Jeesuksen. Tuolle miehelle kerrottiin, että jos hän eläisi 70 vuotiaaksi hän kohtaisi tempauksen ennen sitä. Takaraja 5.4.2014

        Siunausta kaikille lukijoille ja jännää odotuskevättä. t. -jarmo-
        19.2.2014

        http://www.pelastussanoma.fi/Profetiat/Paivittain_13_2014/Index.html


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      94
      914
    2. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      54
      848
    3. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      61
      788
    4. Miehen ja naisen ystävyys

      Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa
      Ikävä
      141
      698
    5. Pidätkö itseäsi varattuna

      Kaivatullesi?
      Ikävä
      65
      665
    6. 78
      521
    7. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      39
      488
    8. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      40
      476
    9. Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta

      ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto
      Pyhäjärvi
      86
      467
    10. Olit kyllä niin

      Tunnekylmä lopussa että ei ole paluuta enää niihin rakkaudentunteisiin joita joskus koki
      Ikävä
      44
      467
    Aihe