http://keskustelu.suomi24.fi/t/13581284
Tässä linkissä näkyvässä keskustelussakin tuodaan esille samaa, mistä minäkin haluan huomauttaa. Sisustusohjelmissa vain varakkaat kilvan esittelee kotejaan ja mökkejään ja pihojaan ja juontajat mielistelevät samoin ylistävin lausein hunajaa kuolaten näkemiään kohteita. Samaa ko. ohjelmiin änkeävien leuhkimista ja juontajien lässytystä joka ohjelmassa.
Miksi ei nähdä tavallisia koteja ja pihoja ja vaatimattomampia kohteita?
Miksi pitää kilpailla siitä, kenellä on enemmän omaisuutta ja kenellä on eniten varaa sijoittaa sisutukseen ja rakentamiseen ja pihanlaittoon?
Kiinnostaako tälläiset ohjelmat todella tavallista kansaa?
Sisustusohjelmien sama tyyli tympäisee
2
76
Vastaukset
- hullujenhuone
eihän noita huusholleja ole edes sisustettu.tyhjä iso huusholli,usein ei ole mattoja eikä verhoja,ei mitään perheen henkilökohtaisia tavaroita.valkoiseksi sisustettuja tyhjiä kuoria.tulisin hulluks tuon näköisessä "kodissa",kaikki lämpö, värit ja kodikkuus puuttuu!steriilinnäköistä ja täysin persoonatonta!
- hölmötmaksaaheikkolaatu
Kynttilöitä sytytetään vaarallisiin paikkoihin kirjahyllyihin ja muutenkin liikaa. Veitsisarjat ovat keittiössä esillä kuin kunniapaikoilla. Todella typerää sisustamista myös pölynkerääjä korit ja valkoiset sohvat. Taloissa on liian isoja ja korkeita ikkunoita, se on hukkatilaa. Kaikuu kivasti. Läpinäkyvät parvekkeet ja kaikki asunnot suunnitellaan pyörätuolia käyttäville. Ulko-ovesta astutaan suoraan olohuoneeseen. Asunnot ovat liian kalliita ja hölmösti suunniteltuja ja tehtyjä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2585546
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!592781- 922498
Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.4071648Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss1041410SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?
SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä291223Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!
Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse101149Voiko vauva uskoa ?
Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST92651011Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte181959Haapaveen nähtävyys?
Se teidän "suihkulähde" on ylittänyt uutiskynnöksen Suomen rajojen ulkopuolella Sveitsissä. Se näytettiin paikallisten u42945