http://keskustelu.suomi24.fi/t/13581284
Tässä linkissä näkyvässä keskustelussakin tuodaan esille samaa, mistä minäkin haluan huomauttaa. Sisustusohjelmissa vain varakkaat kilvan esittelee kotejaan ja mökkejään ja pihojaan ja juontajat mielistelevät samoin ylistävin lausein hunajaa kuolaten näkemiään kohteita. Samaa ko. ohjelmiin änkeävien leuhkimista ja juontajien lässytystä joka ohjelmassa.
Miksi ei nähdä tavallisia koteja ja pihoja ja vaatimattomampia kohteita?
Miksi pitää kilpailla siitä, kenellä on enemmän omaisuutta ja kenellä on eniten varaa sijoittaa sisutukseen ja rakentamiseen ja pihanlaittoon?
Kiinnostaako tälläiset ohjelmat todella tavallista kansaa?
Sisustusohjelmien sama tyyli tympäisee
2
72
Vastaukset
- hullujenhuone
eihän noita huusholleja ole edes sisustettu.tyhjä iso huusholli,usein ei ole mattoja eikä verhoja,ei mitään perheen henkilökohtaisia tavaroita.valkoiseksi sisustettuja tyhjiä kuoria.tulisin hulluks tuon näköisessä "kodissa",kaikki lämpö, värit ja kodikkuus puuttuu!steriilinnäköistä ja täysin persoonatonta!
- hölmötmaksaaheikkolaatu
Kynttilöitä sytytetään vaarallisiin paikkoihin kirjahyllyihin ja muutenkin liikaa. Veitsisarjat ovat keittiössä esillä kuin kunniapaikoilla. Todella typerää sisustamista myös pölynkerääjä korit ja valkoiset sohvat. Taloissa on liian isoja ja korkeita ikkunoita, se on hukkatilaa. Kaikuu kivasti. Läpinäkyvät parvekkeet ja kaikki asunnot suunnitellaan pyörätuolia käyttäville. Ulko-ovesta astutaan suoraan olohuoneeseen. Asunnot ovat liian kalliita ja hölmösti suunniteltuja ja tehtyjä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1322973- 71376
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2201316Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701181- 441140
- 371011
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381001Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke133957- 47944
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.36877