Viimeisen vuoden aikana on 13-vuotiaalla tyttärelläni ollut mahdoton löytää kenkiä. Tyttö on ikäisiensä pituinen ja normaali painoinen, mutta jalka on kokoa 40, joskus isompi harvoin pienempi. Ei voi köyttää juhlakenkiä kun eivät tunnu menevän mitkään. Tavallisissa kengissäkin alkaa olla jo ongelmaa, vaikka olisivatkin isoa kokoa jalka on liian leveä. Ainoat kengät jotka nykyään menevät ovat saappaat, lenkkarit ja crocsit. Joutuuko tyttö tosiaan käyttämään koko elämänsä vain näitä kenkiä vai voiko tälle vielä tehdä jotakin?
liian iso jalka
isotjalat
1
241
Vastaukset
- Jolxea
Mulla ollut sama koko ikäni. Viimeksi tilasin Jenkeistä Michael Korsin 12 cm korkkarit... Maksoi 200 €. Mutta tosiaan. KenkäMarski ja Halonen stadissa myy, mutta maksaa maltaita. Loistavaa laatua tosin, kestää seuraavat 10 v :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1811508
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall1951136Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431101Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38765- 14700
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30691Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21680- 37673
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .19621Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617