Mä en kestää tätä pas## suhdetta kohtaa enää!!!! miten saada nopeasti asunnon? kaupungilta ei kuuli mitään olen jonossa. Mieheni ei suostu lähtemään jos minä haluan niin lähde sit itse, mulle hän vastaa. Mä en kestää tota sohvaperuna alle 30 ja oon vain sohvalla tietokone. Ei muuta.. ja sen lisäksi olen paska ja lapset myös. Hän vaan nimettele meitä kotona((( ! Mä en kestää enää!!! Nyt kiin hän makaa vaikka meillä on juhlat ( koulut loppui)
pois haluan
helpppp
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jos ei ole mahdollista mrnnä väliaikaisesti kenenkään sukulaisen/tuttavan luo, niin eipä auta kuin se kämppä etsiä..
Kuinka moneen vuokraasuntoilmoitukseen olet vastannut? Oletko kokeillut Oikotie.com? Etuovi.com? Entä asunnonvälitysfirmat.
Asuntoja ON saatavilla, sinun vain itse täytyy tehdä etsintä. Vaatii aivann pikkuisen vaivaa.
Jos sinulla on yhtään tuloja ja luottotietosi ovat suurinpiirtein kunnossa, niin vuokra-asunnon löytäminen on todella helppoa.
Joku kaupungin jono ei ole kuin avuttomien suuhunsyötettävien keino, oma-aloitteisesti löydät asunnon nopeasti kun vain näet etsimisen vaivan.
Kyllä sitä kaupunginkin asuntoa pitää hakea ja nähdä vaivaa. Ei se suuhun tipahda automaattisesti. Helpommin tipahtaa juuri tuo yksityisen jos asiat on muuten kunnossa. Kannattaa varautua että esim. lemmikkejä ei saa pitää yksityisen omistamassa asunnossa. Ne on loppujen lopuksi kaikkea muuta kun koti.