Nyt se sit tapahtui

Turhautunut69

Olimme yhdessä 9kk. Koko ajan ollut olut kolmantena pyörän viikonloppuisin. Ihana mies viikolla. Viikonloppuisin vähemmän ihana. Ei kuitenkaan fyysistä väkivaltaa ainoastaan riitoja oluen juonnista ja vanhoista suhteista. Olemme molemmat eronneet, minä 1,5v sitten ja mies 1v sitten.
Koko suhteemme ajan odotin, että mies hoksaisi itse, että olut tuhoaa meidät ja vielä hänetkin. Eilen tuli sitten ilmoitus, ettei aio muuttaa juomatapojaan. Suhde loppui siihen, vihdoin. Nyt kutenkin ikävä, tuska ja pettymys jäljellä... Turhaan tuhlasin 9kk elämästäni vain toivoen, että lamppu syttyisi ja näkisi itsensä tuhoavan voiman, oluen!!
Aika mennä eteenpäin ja toivoa hänelle vain herätystä ennen kuin on liian myöhäistä....

4

187

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Uyhtg

      Nooo 9kk ei oo pitkä aika! Vai onko näin ettet anna yhtään miehen nauttia elämästä vaan päälle päsmäröit ja nalkutat?

    • aplodeja

      Oikea päätös!
      Hienoa!

    • fgsdgdfg

      Jälleen kerran nainen yritti muuttaa miestä ja roikkui paskassa suhteessa sen takia. Milloin te opitte, että kukaan ei muutu toisen takia, sen muutoksen on tultava omasta motivvatiosta ja siinä onnistuminen on hyvin vaikeaa.

    • exolutsieppo

      Oluejuomisen jajoka viikolopun baarireisut ova tvaikealopettaa, en pystynyt itse enenkuin kuin hetäsin teholla ja oli pakkolopettaa,mutta niinpäoli suhdekin loppunut jo ennen oluen ja baarin takia

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      62
      1198
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      901
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      335
      685
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      651
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      636
    6. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      628
    7. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      99
      613
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      605
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      582
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      564
    Aihe