Täällä saa usein lukea kuinka naiset ovat nirsoja ja vaativat miehen ulkonäöltä sitä sun tätä. Youtubessa on mielenkiintoinen testi siitä miten miehet ja naiset reagoivat kun deitti ei vastaakaan ennakkokäsitystä.
Nainen erinnäköinen irl kuin kuvassa.
https://www.youtube.com/watch?v=2alnVIj1Jf8
Mies erinnäköinen kuin kuvassa.
https://www.youtube.com/watch?v=iUy3_kBme4M&list=PLt3u9VXV3UGRbaXgcKWmvo6P2Mr41DIDT&feature=iv&src_vid=2alnVIj1Jf8&annotation_id=annotation_4041615513
Nainen erinnäköinen irl kuin kuvassa.
https://www.youtube.com/watch?v=2alnVIj1Jf8
Mies erinnäköinen kuin kuvassa.
https://www.youtube.com/watch?v=iUy3_kBme4M&list=PLt3u9VXV3UGRbaXgcKWmvo6P2Mr41DIDT&feature=iv&src_vid=2alnVIj1Jf8&annotation_id=annotation_4041615513
Vastaukset 35
Vanhimmat
Kuka on väittänyt etteivät miehet välittäisi ulkonäöstä? :D
Miehet sanoivat suoraan, naiset olivat hieman kohteliaampia mutta elekieli kertoi heti että fuck no.
Yksi erohan on siinä että naisilla on ulkonäkövaatimuksien lisäksi statusvaatimukset.
miehille onkin mieluisampaa jos ja kun nainen on alempaa statusluokkaa ja vähän tyhmänpuolenen ;)
Ihanko tosiaan te mietitte jostain tapaamastanne ihmisestä mikä status tai luokitus tällä on? Minä en edes tiedä noista mitään mitä kaikella tarkoitatte.
Itse kun tapaan toisen, otan hänet ihmisenä vastaa ja mietin minkälainen hän on ihmisenä.
Se on ihan alitajuista. Naiset sanoo että haluvat itsevarman miehen, joka tarkoittaa että haluavat miehen jolla on korkea status ja joka pyörittää varmasti miljoonaluokan yritystä.
"Se on ihan alitajuista. Naiset sanoo että haluvat itsevarman miehen, joka tarkoittaa että haluavat miehen jolla on korkea status ja joka pyörittää varmasti miljoonaluokan yritystä."
Ja oikeasti aikuisiksi kasvaneet ihmiset tunnistavat eron näiden "prinssi valkealla ratsulla" päiväunien ja todellisuuden vaatimusten välillä.
Tuo pulska mies käytti pelimiestemppuja, kaikki nuo käsileikit ja pyörittelyt.
Jep, huomasin saman. Kaikki varmaan huomasivat mikä kanavan nimi oli? :D
Tarkkailkaapa miehen käytöstä.
- istuu leveästi ja rennosti
- ei nojaa naisen suuntaan, vaan antaa naisen nojata hänen suuntaansa
- paljon pikku koskettelua: heti alkuun halaus, hipaisuja käteen/sääreen ja tanssitemput/käsitemput joiden ainoa tarkoitus on päästä koskemaan ja "viemään" naista
- DHV: mies kertoo olevansa vaativa
- negaaminen: nainen pitää koirista, mies ilmoittaa inhoavansa koiria
- jne
Peli toimii ;)
"- paljon pikku koskettelua: heti alkuun halaus, hipaisuja käteen/sääreen ja tanssitemput/käsitemput joiden ainoa tarkoitus on päästä koskemaan ja "viemään" naista"
Kosketukset ovat ok. Raja hyvän kosketuksen ja turhan lääppimisen välillä on kuitenkin hiuksen hieno enkä usko että oikeaa tunnetta välittävää tunnetta pystyy monikaan opettelemaan. Varsinkin opetellut liikeet tunnistaa hyvin helposti. Itse olen aika herkkä vaivaantumaan liiasta koskettelusta liian aikaisin enkä usko olevani ainoa.
"- DHV: mies kertoo olevansa vaativa"
Jokaisen ihmisen pitää olla jonkin verran vaativa. Jos jonkun pitää se erikseen mainita, nostaa kyllä minulla karvat pystyyn.
"- negaaminen: nainen pitää koirista, mies ilmoittaa inhoavansa koiria"
Tässä vaiheessa sanoisin "kiitos mutta ei kiitos". Enkä nyt tarkoita koiria vaan jos ihminen pitää täysin vastakkaisista asioista kuin minä tai ei pysty suhtautumaan edes neutraalisti minulle tärkeisiin asioihin, en näe suhteella tulevaisuutta.
Negailu on leikkimielistä piikittelyä. Naista ehkä vähän ärsyttää jos mies sanoo jotain tuollaista, mutta silti miehen itsevarmuus ja röyhkeys kiehtoo.
Negaus on huonoi tapoi
Nainen sanoo ja tekee toista. Siinä vaiheessa kun me miehet huomataan että pelimiesjutut ei toimi ja olemalla oma ujo herkkä itsensä toimii niin lopetetaan suosilla kaikki mahdolliset negaamiset..
"Nainen sanoo ja tekee toista. Siinä vaiheessa kun me miehet huomataan että pelimiesjutut ei toimi ja olemalla oma ujo herkkä itsensä toimii niin lopetetaan suosilla kaikki mahdolliset negaamiset.."
Ja tästä ollaan jo lähellä sitä mullistavaa uutta ajatusta että kaikki naiset eivät olekaanb samanlaisia ja se mikä toimii yhdelle, ei toimi toiselle ;)
Mitäs mullistavaa tuossa on?
Loppujen lopuksi tuollaisia, "sanoo ja tekee toista." persoonia on molemmissa sukupuolissa varmasti yhtä paljon ja ainakaan itse en menetä yhtään mitään vaikka näitä olisi enemmistö, koska ei ole minulta pois, kun eivät ole tavoittelemisen arvoisia.....
Tuo nainen vaikutti muutenkin mielenvikaiselta. Ylipirteä ja selvästi harhainen, jos ei ole itsekään huomannut että puolessa vuodessa on tullut kymmeniä kiloja painoa.
Naisen ja miehen ero tulee muaalta kuin ulkonäkövaatimuksista.
Mieheltä kun kysyy millaisen naisen mies haluaa, mies toivoo lähinnä mukavaa ja rentoa luonnetta, ei sen kummempaa.
Sitten kun naiselta kysyy minkälaisen miehen nainen haluaa, kyse ei ole toiveista vaan vaatimuksista. Pitää käydä töissä, pitää olla rahaa, pitää olla statusta ym. Nainen priorisoi miehessä pinnallisia asioita ja mies on naiselle ensisijaisesti esine ja vasta toissijaisesti ihminen.
Näinpä näin. Muistan kun kerran yksin nettitreffinainen kysyi heti ensimmäisessä viestissä että mikä on koulutukseni ja mitä teen työkseni. Se on siis tärkein asia hänelle ja monelle naiselle että paljonko saan rahaa.
On varmasti hyvä ajatella, että naiset ovat kaameita olentoja, jotka eivät kykene rakastamaan toista ihmistä pyyteettömästi. Tällöin ei ehkä harmita niin kovasti kun vierellä ei naista ole.
Ei meidän miesten ajatukset tyhjästä tule vaan kokemuksista oikeasta elämästä.
Me miehet haluttaisiin kovasti uskoa että naiset olisivat hyviä olentoja mutta näin ei ole.
Jos kerrot jonkun olevan mukava ja rento niin pääasiassa oletetaan ihmisen olevan ruma. Kyllä me miehet enemmän sitä lärvää ja kroppaa katsotaan kuin jotain mukavuutta.
Ei siihen mitäään ajattelua tarvita. Faktat puhuvat puolestaan.
Tuskinpa tuollaisia faktoja on olemassakaan.
Ai mitä faktoja? Kuten sitä, että nainen kelpuuttaa vain miehen joka käy töissä tai vähintäänkin hakee töitä. Naiset ovat lähes poikkeuksetta niin persoja rahalle, että tuosta vaatimuksesta ei todellakaan olla tinkimässä.
Monet solmivat parisuhteen kun kummallakaan osapuolella ei ole vielä mitään tietoa töistä, vaan ollaan vielä tiukasti opinnoissa kiinni. Kunnon parisuhde ei työttömyyteen kaadu. Pelkästään omassa lähipiirissäni olen nähnyt miehillä masennusta, totaalista burn outia, työttömyyttä, aivoverenvuotoa ja sydänongelmia. Mikään näistä ei ole kaatanut pariskuntien avioliittoja. Naiset rakastavat miehiään aivan kuten ennenkin.
Kumma juttu sitten, että useampikin parisuhteen alku on loppunut nimenomaan siihen, etten suostunut naisen käskystä hakemaan töitä.
Ei käynyt mielessä, että asiaa kysyttiin siksi koska kiinnosti tietää mitä yhteistä teillä on? Jotkut naiset haluavat älykkömiehen, mikä ei ole minusta mitenkään outoa. En itse osaisi olla älykkönaisen (tai miehen) kanssa. En ole kirjaviisas, vaikka se olisikin hienoa. Olen enemmän taiteilijaluonne, joka elää visuaalisista virikkeistä ja joka haluaisi kumppanin, joka itsekin arvostaa samoja asioita, vaikkei olisi taiteilija - edes muusikko, käsityöläinen tms. samaan maailmaan kuuluva ihminen.
Tuosta voi vetää paljon muitakin johtopäätöksiä, kuin sen että naiset vaativat rahaa ja työtä tekevän miehen. Kuka jaksaa katsella passiivista paskaa jolla ei ole mitään tavoitteita elämässään päivät pitkät?
Tavoite tarkoittaa ilmeisesti sitä, että pitää huorata yhteiskuntaa ja olla aina valmis nuolemaan jonkun persettä jotta saa vaan enemmän ja enemmän rahaa? Tuotahan naiset käytännössä vaativat.
Suurinta huoraamista on se, kun terve aikuinen ihminen elää veronmaksajien kustannuksella. Mutta sellaisia naisiakin on olemassa, jotka haluavat loisia, joten etsi ihmeessä kumppanisi heidän joukostaan.
Niitä on hyvin vähän stereotypiaan nähden. Ei ole niin helppo löytää tuollaista. Suurinta osaa naisista vaivaa sama ahneus ja pinallisuus, mikä todellakin näkyy myös vaatimuksissa.
vaativat ihmiset jää aina ilma..... Sitvoi kiikkustulis muistella, et empä saanu mitää aikaseks.
Ei näitä voi verrata keskenään. Noin lihava nainen tollasella kaulapussilla ei vetoa yhteenkään, etenkään ton tason mieheen mitä videolla oli. Nainen esittää lisäksi yksinkertaista. Naama on epämiellyttävä.
Mies saa lihavuudestaan sympatiapisteitä, eikä ton näköseltä osata odottaa pelailua. Veikkaan, että mies on naisten mielestä naamastaan ihan ok. En usko pelin toimivan, jos naama on epämiellyttävä. Se on perusedellytys. Mies on miehekäs, mutta onko nainen naisellinen. Kaukana siitä.
Taas on naisten pahuus todistettu! Naiset lankeaa pelimiestemppuihin, mutta miehet osaavat vastustaa huijaavia naisia!
Järjestettyjähän noi molemmat oli. Ei vastaa aitoa tilannetta. Lisäksi hyvin harvat ovat oikeasti noin lihavia edes jenkeissä.
nii, ja mu tapauksessa sexiä. mutta miehän en anna. 17 kuvaarvoitus.