geelikynnet

geelari

Moi! Mä olen 12v. Mun mielestä koko kynteen liimattavat tekokynnet tekevät hallaa kynnelle. Olenko oikeassa? Mulla on geelikynsisetti jolla olen tehnyt itselleni muutamat kynnet ja tahtoisin nyt tietää että miten tipin saa poistettua kynnestä? Mum on aina pakko jättää hiukan tippiä kynnelle koska pelkään että kun viilaan niin tuhoon omaa kynttäni. Onko teillä jotain hyviä vinkkejä geelikynsien poistoon?

1

151

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ktknlta

      Jätä vain se tipin osa kynnelle ettet vain vahingoita kynttäsi.

      Itse ammattilaisena en laittaisi kemikaaleja ikäisellesi koska kynsi ei ole vielä kehittynyt vaan saattaa laskea molekyylejä läpi (jota taas aikuisen kynnellä ei ole vaarana turvallisilla aineilla). Toivottavasti sinulla on muutoin turvalliset aineet yms eikä mitään ns. kiinashaibea :-)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      131
      1602
    2. Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan

      Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes halli­tus­puolueiden omat kannattajat Kes
      Hallitus
      124
      1407
    3. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      139
      1215
    4. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      57
      1180
    5. 40
      854
    6. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      74
      831
    7. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      25
      822
    8. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      102
      813
    9. Lautturin poliisipiiritys

      Mitä Lautturilla yöllä tapahtui
      Huittinen
      13
      728
    10. Sinkkujen tilanne kiinassa katastrofaalinen

      800 naista osallistui sinkkujen iltaan, paikalle saapui 0 miestä. Ei mahdollisuuksia, kun nainen on 38 -vuotias, ja
      Sinkut
      114
      664
    Aihe