Minä ja jo iäkkäämpi atm ystäväni suunnittelemme itsemurhaa jälleen päivittäin. Omaa surkeuttamme se vaan suunnittelu asteelle jäännee(Sekin). Mutta, jos siihen rohkeutta saamme niin jätämme viestin jonka toivomme päätyvän lehtiin!
Se viesti on seuraava; Kuolimme yksinäisyyteen ja rakkaudettomuuteen rumuuttamme. Ja kuvat ja iät ja siitä saa päätellä näytämmekö normaaleilta ikäisiltämme ihmisolennoilta vai olemmeko harvinaisia poikkeuksellisia rumiluksia.
Se viesti on seuraava; Kuolimme yksinäisyyteen ja rakkaudettomuuteen rumuuttamme. Ja kuvat ja iät ja siitä saa päätellä näytämmekö normaaleilta ikäisiltämme ihmisolennoilta vai olemmeko harvinaisia poikkeuksellisia rumiluksia.
Vastaukset 81
Vanhimmat
Lehdet eivät julkaise itsemurhauutisia. Kannattaa käyttää mieluummin somea.
Tai sitten, kun kerran millään ei enää ole mitään merkitystä, niin mitä jos vaihtaisittekin omaisuutenne rahaksi ja ottaisitte vaikka lainaa päälle ja lähtisitte road tripille Aasiaan tai Amerikkaan tai minne päin maailmaa tahansa? Eikö se olisi aika helppoa tuossa tilanteessa, kun ei ole mitään pelättävää. Edes rokotuksia tai malarialääkityksiä ei tarvitsisi ottaa, kun terveydellä ei ole mitään väliä. Eikä tarvitsisi pelätä maantierosvoja tai syrjäisiä kujia. Voisi tehdä vapaaehtoistyötä vaikka lepraa sairastavien parissa.
Mutta ei, eihän teistä siihen ole. Kaksi länsimaisen hyvinvointivaltion ruokkimaa pilalle hemmoteltua tervettä nuorta ihmistä vain vinkuu netissä puutetta.
Ihanaa, lyödä lisää lyötyä vai mitä Helka ;)
Virtuaalinen päänsilitys ei auta ketään. Se saa vain kuvittelemaan että maailma todellakin on väärässä ja asia korjaantuu sillä kun itkee netissä. Niinkö haluat aloittajalle uskotella?
Aloittaja ei usko enää mihinkään eikä kehenkään, edes itseensä.
Helppo lyödä heikompia.
Sadistista ;(
Tää oli tavallaan aika hauska ajatusleikki. Tosin luulen että kun masennus painaa päälle niin energia ei riitä tuollaiseen radikaaliin matkailuun. Mutta ideana ihan hauska. Jos itsari on vaihtoehtona niin sitähän voisi tehdä kaikkea tuota ja mieleen tulee vielä heroiinin, sienten kokeileminen,jotkin hullunrohkeat extremelajit kuten basehyppy, sitten voisi hengata kuukauden jossain moottoripyöräjengissä jne. Jne.
Helka on vanha lihava yyhoo nainen joka päivystää täällä katkerana. Kokee olevansa ätmejä ylempänä vaikka ihan samassa veneessä ollaan.
mä sanoisin että helpompi on heikkojen mennä heikkoutensa taakse ja hakea sympatiaa. Se ei auta mitään.
Asia on juuri näin, että masentuneena ei todellakaan ole energiaa mihinkään maailmanympärimatkoihin.
Olipa taas typerä idea Helkalta. Halveksun syvästi Helkaa.
Miksi minä auttaisin muita tekemällä vapaaehtoistyötä kun ei hyväosaiset naisetkaan tee vapaaehtoistyötä antamalla minulle pillua. Haistakaa pitkä paska tuollaiset Helkan kaltaiset akat.
Mene itse tekemään vapaaehtois työtä jos se kerran on niin helppoa. Turha sinun on tulla muita neuvomaan kun olet syntynyt kultalusikka suussa.
Alkaa pikkuhiljaa selvitä, miksi sitä naista ei meinaa löytyä ;)
Niin teenkin. Kultalusikkaa ei ole näkynyt.
Tutkimusten mukaan omasta itsemurhasta puhuva myös toteuttaa itsemurhan todennäköisemmin kuin sellainen, joka ei puhu itsemurhasta etukäteen. Pahimman masennuksen vallassa ja itsemurhasta puhuva ei välttämättä toteuta itsemurhaansa heti, mutta masennuksen hoidon alettua ja pahimman tuskan hellittäessä hän toteuttaa itsemurhan saatuaan voimia tehdä sen.
Millähän ennustajan lahjoilla feministi helka taas päättelee sukupuolettomasta avauksesta sen olevan juurikin miehen tekemä? Ainiin kun miehethän on aina väärässä ja olkoon naisen tekemä avaus täällä millainen tahansa kyllä helka on sitä pian myötäilemässä. Muistan eräänkin avauksen jonka tein taannoin kahdelle eri palstalle hieman eri sanankääntein mutta toinen oli naisen ja toinen miehen allekirjoittama niin johan femakko helka oli naisen tekstiä myötäilemässä ja miehen tekstin haukkui alimpaan helvettiin. Että tässä feminismin perikuva sitten on.
Olet väärässä. Nimenomaan se joka ei puhu itsarista sen todennäköisemmin toteuttaa. Se kuka puhuu hakee vaan tukea pahalle ololleen. Itselläni on tästä valitettavasti parikin lähipiirin kokemusta. Kaksi itsemurhan toteuttanutta teki sen täysin yllättäen kaikille. Sitten on taas pari sellaista tuttavaa jotka puhuvat jatkuvasti itsemurhasta sitä onnekseen silti toteuttamatta. Moni myös "on yrittänyt itsemurhaa" Tällaisissa tapauksissa yritys kun epäonnistuu on tarkoituksena se että tiedostetaan jonkun tulevan paikalle ja näkevän tämän yrityksen esim lääkkeiden liika syönnin tai vastaavan. Se joka todella haluaa itseltään hengen pois menee rauhalliseen paikkaan yksin josta tietää että kukaan ei sinne tule ja sitten toteuttaa ikävän tekonsa. Tosissaan itsaria hautovat eivät epäonnistu teossaan.
Jos aloittaja on ATN, niin hänhän voi pariutua ATM-ystävänsä kanssa. Ei tarvitse kummankaan kuolla yksinäisyyttään ja rumuuttaan.
Toisaalta ihan hyvä, että kommentillasi myönsit, että naisetkaan eivät saa AINA miestä ;)
Kirjoitin tieteellisistä tutkimuksista, joita tutkimustuloksia on kirjattu psykiatrian oppikirjoihin. Tutkimukset perustuvat suuriin otantoihin tapauksista. Yksittäisen ihmisen kokemus itsemurhatapauksesta voi olla erilainen. Itsemurhaaja näet ei välttämättä kuuluta aikomuksiaan kaikille vaan jollekin itse katsomalleen luottohenkilölle. Harvinaisissa tapauksissa ei kenellekään. Sinun tapauksessasi kyse on ehkä tästä, jos kaikki puhuvat totta.
Anonyymit keskustelupalsta-itsesäälipurkaukset ja oikeiden ihmisten läheisilleen kertomat itsemurha-ajatukset ovat niin kaukana toisistaan, että niitä on turha rinnastaa.
ATM kaverini tapauksessa minä olen se luottohenkilö, jolle itsemurhasuunnitelmista on kerrottu. Hän on kyllä sanonut kertoneensa myös äidilleen ainakin vähän suunnitelmistaan.
No kyllä ne ainakin ATM kaverini tapauksessa käyvät yksi yhteen, siis jos hän harrastaisi nettiin kirjoittelua
On jos vetää huumeita samalla ja tekee hillittömyyksiä. Piristää kummasti.
Ja milläs helvetillä nörtit sitten pääsee käsiksi niihin huumeisiin???
Haistan tässä olevan bisnespotentiaalia tosi-tv versioon "Iloinen Joukkoitsemurha" teemasta.
Joukko rumia miehiä ajaa bussilla rotkoon telma ja luis tyylisesti.
Surullista että joku on saanut ihmisiin tuon rumuus-uskon :(
Todellisuudessa vaikkapa Robin huonosti-istuvissa typerällä maulla valituissa vaatteissa surullinen ilme kasvoillaan ja hartiat jännittyneinä huonossa ryhdissä näyttää hörökorvaiselta koulukiusatulta! Jos tollasen kuvan näyttää jollekin, joka ei häntä tunne, tulee tekemään tuon johtopäätöksen kuvan perusteella.
Haluan kertoa teille, että itse opettelin ymmärtämään naisia teoksen "Mystery Method - How to get beautiful women into bed" perusteella.
Kai sitä tyhmempikin uskoo joskus viimein jo olevansa ruma, jos se sille itselleen suoraan kerrotaan ja vielä useampaan kertaankin...
Tuo Mystery on komea ja erittäin supliikki jännämies ja nykyään myös rikas julkkiskin, joten hän saa kyllä kauniita naisia sänkyynsä käyttipä myymiään valeita siihen tai ei.
Jos näin tapahtuisi ja ätmeille annettaisiin huomiota niin silloinhan muuttuisi epätodennäköisemmäksi se että "Ongelma hoitaisi itse itsensä"...
Kenen intressi tämä on? Tarvitsemmeko me ihan oikeasti tähän maahan uuden sosiaalihuoltoluokan entisten rinnalle?
Rumuus on luokiteltava vammaisuudeksi ja saatava yhteiskunnan tukea esim, kasvoleikkauksiin!! Maksaa itsensä varmasti takaisin ajankanssa, kun työkykyisiä ihmisiä saadaan näin ulos reservistä eli kotoaan pelaamasta pleikkaa ja runkkaamasta sekä myöhemmin myös uusia valkoihoisia veronmaksajia, kun ätmit sitten kelpaavat kilpakosijoiksi viidakkoastujien rinnalle!!
Toinen vaihtoehto on lopettaa tämä saatanan ulkonäkökeskeisyys ja opetettava jo lapsena, ettei ketään syrjitä ulkonäön perusteella vaan pitää tutustua ihmisiin ulkonäöstä huolimatta eikä jättää leikkien ulkopuolelle!!
Eihän tämä takaa seksuaalista tai romanttista kiinnostusta rumilukseen, vain sosiaalisen huomioonottamisen - joka sinänsä on positiivista.
Haluavatko ätminkäiset todellakin samaan henkiseen tilaan kuin esim. ylipainoiset naiset jotka suhtautuvat asioihin denialistisesti? Kaikki kohtelee "hyvin" mutta kukaan ei halua kuitenkaan olla sun kaa. Voit kehittää uskomuksen että olet kaunis ja haluttu mutta "sinulla on vain paska tuuri, tai vastakkaisessa sukupuolessa on".
Koirien ei ole edullista luulla olevansa ihmisiä. Siksi ne syövät lattialta ja siksi niillä on ulkona häkki, että ne muistaisivat olevansa jotain muuta. Miksi siis alemman tason ihmisien kannattaisi kohdata mitään muuta kuin realismi ja miksi mikään "tasapäistävä" kohtelu olisi oikein jos se ei kuitenkaan koidu näiden ihmisten eduksi?
Sosiaalinen kanssakäyminen on luontevinta silloin kun kaikki tietävät asemansa. ATM:n kaveri on mahdollista olla silloin kun ATM tiedostaa ja hyväksyy osansa, on itsensä. Posereita tai itsestään liikoja luulevasta ei tykkää kukaan millään tasolla, jolloin kaikki mikä edesauttaa tuota denialismia on siis väärin, vaikka se olisi "Sosiaalimoraalisesti positiivista syrjintää".
Onneksesi työelämässä pärjääminen ei näemmä vaadi kovin kummoista kirjallista ilmaisukykyä.
Mitä ihmeen ihanuutta on seksuaalisen kiinnostuksen saamisessa?
Olisin hyvin mieluusti niin ruma, ettei kukaan koskaan osoittaisi seksuaalista kiinnostusta. Ei kiinnosta ehdottelut eikä lääppimiset. Pahimmillaan jopa ahdistelua.
Ja koskaan ei voi tutustua toiseen ihmiseen ilman tuota seksuaalisen kiinnostuksen elementtiä. Ei ole kivaa olla ensisijaisesti seksuaalisen mielenkiinnon kohde, ja vasta toissijaisesti ihminen.
Odotan innolla vanhuusikää.
Kyllä minua ainakin opetettiin jo päiväkodista alkaen olemaan syrjimättä ihmistä ulkonäön vuoksi.
Rakkautta ja yksinäisyyttä? Ei se nainen pelkästään rakkautta anna, oliko kyseessä taas anna lovea mulle? Lovi = kolo (ei rakkaus). Yksinäisyys on ilmeisesti olotila?
Mä saan tyynyltäkin rakkautta. Ehei, ei mitään fyysistä, mutta kun painan siihen pään niin mikä henkinen orgasmi. Musiikkin rakastelee ja hyväilee sieluani.
Yksinäisyys on olo tila jossa ei ole toista ihmistä jakamassa elämän ikäviä ja niitä hienoimpia kokemuksia. Jos metsässä kaatuu puu eikä kukaan ole paikalla niin kuuluuko siitä silloin ääni?
Kuuluuhan siitä.
Kyllä yksinäisen itkustakin ääni lähtee, vaikka kukaan ei ole kuulemassa.
Puun kaatumisen ääni on fysiikan lakien mukainen ilmiö, sitä ei muuta kuulijoiden puute.
Niinpä. Ihminen pyrkii tekemään tällä sananlaskulla itsestään jumalan. Jos ihminen ei kuule puun kaatumista ei siitä silloin tule ääntäkään on idioottimainen väite. Todennäköisesti sen rysäyksen kuulee useampi lintu, jänis, hirvi...... ja onhan näitä jotka säikähtävät äänen aiheuttajaa.
..............................................
"on itsensä"?
Miksi henkilöä, joka on oppinut käyttäytymään alistuvasti sanotaan että hän on oma itsensä? Näin ikäänkuin hyväksytään koulukiusaajien teot kun he saivat normaalisti käyttäytyvän lapsen muuttuvan alistuvaksi.
Nimenomaan. Rumuuden takia kiusattu ja siten alistettu Ali-ihmiseksi.
Ja alistuva tyyppi taas on jo senkin vuoksi ätmi, koska naiset haluavat dominanssia eli suosivat kiusaajia. Ätmin kehä on valmis. Rumuus ja arkuus yhdessä varmistaa yksin jäännin :(
Niin juuri. Kehä on vaikea murtaa. Mahdollista se on, sillä siinä missä kiusaajat onnistuivat koulimaan normaalista alistuvan, niin itse voi onnistua koulimaan alistuvasta jälleen normaalin!
Onko elämäntarkoituksenne oikeasti rakkauden saaminen? Jos on, niin onko sillä väliä kuka teitä rakastaa?Minkälainen on se ryhmä jonka sallitte teitä rakastavan ja josta saatte tarkoituksen? Minkälaista rakkautta toivotte, sitä on yhtä monta erilaista kuin on ihmistäkin. Jokaisella heistä on erilainen käsitys rakkaudesta, sen voimasta ja tarkoituksesta. Onko oma rakkautenne niin voimakasta, että se voisi antaa jollekkin sitä etsivälle elämäntarkoituksen, sen saman mitä itse pyydätte. Mitä itse haluatte ja voitte antaa?...
Vai onko kyse pelkästään hetken hyväksynnästä, naisen halukkaasta läsnäolosta teitä kohtaan, ei elämäntarkoituksen antavasta rakkaudesta?
Pohtikaa ensin nuo läpi niin siitä saatte selkeämmän kuvan mitä tältä maailmalta onnellisuutenne takaajaksi pyydätte.
En itsekään ole kovin vaatimaton siinä mitä elämältä pyydän jotta täällä haluan elää, mielestäni vaatimuksia saa olla, mutta sen eteen pitäisi itsekin olla valmis antamaan, vähintään sen mitä pyytää.
No jumalauta ihan sitä normaalia parisuhdetta tällä tarkoitetaan mikä on normaaleille ihmisille itsestään selvä ja normaali asia!!!
Mikäs nyt noin hermoihin otti?
Viestilläni lähdin hakemaan sitä että, monille se itsensä etsiminen on jäänyt taka-alalle ja elämäntarkoituksen löytymättömyys elämässä johtuu hyvin paljon siitä ettei tiedä mitä edes haluaa. Aloittaja puhui vain rakkauden saamisesta, sitäkin on monenlaista (joku voi tarkoittaa sillä huomiota, intohimoa, joku suuria lupauksia ja uhrauksia, joku vain hauskaa yhdessäoloaikaa ja joku noita ihan kaikkia ja paljon muutakin). Pyrin auttamaan häntä omalla tavallani ja yritin selvittää josko hän tietäisi minkälaista rakkautta hakee. Se voisi auttaa ehkäpä sen löytymisessä. Sellaista kaikille samaa normaalia rakkautta ei ole olemassakaan.. eli siis ns. tavallista normaalia parisuhdetta, koska jokaisella on erilainen näkemys siitä mikä on tavallista ja normaalia. Se vaihtelee hyvin paljon ihmisistä riippuen.
Lisäksi halusin painottaa, että on myös hyvä osata antaa jos jotain vaatii.
Näittenkin miesten masennus olisi historiaa jos joku nainen antaisi heille rakkautta ja pillua.
Niinkö?
Saisiko nainen vastaavasti myös rakkautta, sen munan lisäksi?
Tietenkin. Mikä kysymys tuo oli!?
Ei se ole mikään itsestäänselvyys, että rakkautta saisi. Vaikka munaa saa varmaan jokainen nainen, jos ei ole mitään muita vaateita esim. munan ympäristön suhteen.
Aika kohtuuton vaatimus kenelle tahansa, että täytyisi antaa vielä rakkauttakin tuosta vaan. Olisitko itse valmis antamaan munaa ja rakkautta esim. 65-vuotiaalle mielenterveyskuntoutujalle, joka lonksuttaa ja maiskuttaa tekareitaan hekuman hetkellä?
Entä 5 lapsen uusavuttomalle yksinhuoltajalle?
Entä sairaalloisen lihavalle yksinäiselle nörtille, jonka mielestä muna ja rakkaus poistaisi kaikki ongelmat?
Mitenkäs sopisi linnavenkula? Joku sellainen nainen, joka on esim. tappanut ihan huvin vuoksi ja vaikka keittänyt uhrinsa pään? Annatko rakkautta?
Entäs vauvantappajat? Niillä ainakin munan tarve on ilmeisen suuri. Saisivatko munaa ja rakkautta?
Naiset vihaa rumia miehiä.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015060119789710_uu.shtml
Tuollaisia miehiä naiset rakastaa ja tekee lapsia niiden kanssa.
Olen itsekkin harkinnut joskus tekeväni jotain missä menetän henkeni ja pääsen samalla julkisuuteen jättämällä viestin että kaikki oli naisten syytä kun en saanut rakkautta tai edes seksiä. Ihan naisten oma valinta antavatko minulle seksiä ennenkuin on liian myöhäistä.
Vaikka onhan se ollut myöhäistä jo kauan aikaa.
ei tuosta kostosta paljon sinulle kuoleena iloa olisi
Ei julkisuus hyödytä yhtään mitään. Eiköhän se ole ilman julkisuutta jo kaikkien yleisessä tiedossa että kaikki ihmiset eivät ole kaikkien mielessä kiinnostavia!
Väärin. Osa ihmisistä ei ole kenenkään mielestä kiinnostavia
Noh, jos on näin, niin miksi näiden ei-kenenkään-mielestä-kiinnostavien pitäisi päästä julkisuuteen? Eihän se hyödytä ketään millään lailla.
Hyödyttää se sen verran, että heitä ei voida enää lakaista maton alle
Mutta eikös heidät kuulukin lakaista maton alle? Hehän ovat ALEMMAN TASON miehiä. Ymmärtäisin jos markkina-arvoteoria ei pitäisi paikkansa; Silloinhan kaikki olisivat yhtä arvokkaita ja samalla tasolle eikä ketään saisi lakaista maton alle.
Hyvä pointti ;)
ONKO KOKO IHMISARVO KIINNI ULKONÄÖSTÄ?
Ihmisarvo on kiinni seksuaalisesta haluttavuudesta kun kerran seksuaalisen liberalismin maassa eletään. Ihan samalla tavalla kuin riistokapitalismissakin ihmisarvo mitataan dollareissa, kuten Ameriikassa. Köyhät eivät ole paskankaan arvoisia ja miljardöörejä ihaillaan ja pidetään hierarkian ylimpinä.
Niin ja ihmiset todellakin tuomitsevat sinut sen mukaan miltä näytät
Onko teillä hoksottimissa jotain vikaa? Vai miten ihmeessä noin yksinkertaista asiaa pitää päivätokulla suunnitella.
Kyllähän sitä nyt pitää suunnitella kumpi ampuu ensin itsensä, jos on sama ase. Toinen ensin ja toinen varmistaa, että henki pois ja tarvittaessa lataa uudelleen kaaliin ja sitten lopettaa itsensä.
Riitahan siitä kuule jo helposti tulee marssijärjestyksestä!
Ei kait iäkkäämpiä, sanotaanko 50 , ätmejä olekaan.
Meinaatko tosissas että kaikki viiskymppiset on saaneet parisuhteen?
No ainakin ovat joskus naista saaneet.
Entäs jos olisikin halunnut miestä? ;) Tässä 50 ikäsarjassa sellainen on ollut sopimatonta näihin päiviin saakka.
yks kaveri teki itsarin vuosia sitten. Ei se kestänyt olla ilman naista. Se aina kertoi että olisipa kiva kun olis joku nainen, suunnitteli kaikkea mitä sen kanssa vois tehdä. Käytiin baareissa monia kymmeniä kertoja, käytiin risteilyillä mutta naiset ei siihen halunneet tutustua. Ei se ollut jännämies, tosi mukava, käytiin amis yhdessä ja armeija yhdessä. Loppuaikoina sille alkoi viina maistumaan yhä enemmän ja yhtäkkiä se oli poissa.
Sääli. Kaverisi kuoli turhaan, olisi vienyt kauniita nuoria naisia mukanaan niin olisi kuollut hyvän asian puolesta ja olisi nyt maailmallakin ihailtu sankari. Siis ATM piireissä. Miten hän muuten teki sen itsarin? Hirtti itsensä?
Enpä usko, että naisenpuute ajoi itsemurhaan. Luultavasti oli masentunut muista syistä ja ajautui masennuksen vallassa itsemurhaan. Mites muuten te kaverit teitte kun tiesitte hänen naisunelmistaan? Kiusasittekos kaveriparkaa?
Kyllä ajoi naisenpuute itsemurhaan, eikä mitkään"muut"syyt. Kuinka monta YT-miestä tiedät, jotka olisivat päätyneet itsemurhaan. Itse tiedän yhden
Muistakaa, että itsemurha ei saa julkisuutta mutta joukkomurha saa sitäkin enemmän. Jos teette itsarin, niin teistä ja motiiveistanne ei julkaista minkäänlaista tietoa, ellette sitten mene vaikka eduskuntatalon edustalle mukananne isot kyltit joissa lukee motiivinne itsemurhaan ja siinä ammutte haulikolla päänne pitkin rappusia niin saatatte päätyä lehtiin. Paikalle tulisi myös lukuisia katsojia, jotka näkisivät kylttinne. Tai sitten menette vaikka Tampereen näsineulaan kyltteinenne, heilutatten niitä aikanne, jotta saatte ihmisten huomion ja sitten hyppäätte alas
"ellette sitten mene vaikka eduskuntatalon edustalle mukananne isot kyltit joissa lukee motiivinne itsemurhaan ja siinä ammutte haulikolla päänne pitkin rappusia "
Tää on kyl paras vitsipalsta ikinä! Missään ei saa näin takuuvarmoja nauruja ku tääl :D Ettekö te luuserit oikeesti tajua, ettei sitä pillua vaan riitä kaikenmaailman (hädintuskin ihmiseksi tunnistettaville) "ihmisolennoille"
Kyllä sitä riittäisi hyvin jos se jakautuisi tasaisesti miesten kesken. Ihan samalla tavalla kuin rahaakin riittäisi kaikille jos se jakautuisi tasan ihmisten kesken.
Mene hierojalle ja vyöhyketerapiaan ja ala rakastaa itseäsi. Kukaan ei voi luottaa siihen että joku rakastaisi häntä aina. Puolisot lähtee ja kuolee, tiedän lukuisia lapsia jotka eivät rakasta vanhempiaan minä mukaanlukien jne
Suurin osa neuvoista, kuvien pyytämisistä yms. jää kokonaan "ätmeiltä" huomioimatta koska 1.) ätmejä ei ole, ne on vaan trolleja tai 2.) ne ei halua neuvoja tai mitään, kun valittaminen ja itsesääli on niin mukavaa.
Laittakaa nyt sitten niitä kuvianne, jotta päästään kertomaan kelpaatteko vai ette!!!!
Olette jo nyt sitä mieltä, ettette kelpaa, niin sama se olisi laittaa kuvia, jos uskotte vastauksen olevan se yksi ja sama joka kerta. Vai pelkäättekö että kelpaisittekin ja joutuisitte sen myöntämään?
Jos ei oma kuva, niin sitten edes joku joka näyttää teiltä. Stock-photo -hakusanalla tai joku julkimo, poliitikko yms. kuva, joka muistuttaa teitä eniten. Tai kirjoittakaa edes tarkka kuvaus itsestänne tai mitkä asiat teissä on teidän mielestänne fyysisesti rumia piirteitä.
Ei kai kukaan kuviaan nettiin laita.
Ei ainakaan rumat ihmiset. Muutehan heillä olisi se pienen pieni 0,0001% mahdollisuus tutustua jopa kaltaiseensa nettideitin välityksellä.
MIKSI se nainen ja pillunsaanti on sitten niin tärkeää että täytyy itsari tehdä??? Olen itse homo ja täysin vailla parisuhdetta koko ikäni, tulen varmasti aina olemaankin. Irtoseksiä sain nuorempana, nyt vanhempana ei niinkään, mutta siitähän ei hetero ATM:eilal olekaan kyse vaan naisen rakkaudesta? En pidä yksinäistä elämääni hyvänä enkä onnistuneena mutten siltikään mitään itsaria meiti nyt tämmöisen asian takia.
No ei homoja voi mitenkään vertailla hetero ätmeihin. Esim minulle ätminä riittäis se että saisin irtoseksiä naisilta mutta homothan haluaa vain seksiä miehiltä ja sitä heille yleensä on myös aina tarjolla.