Onko kysymys vakavasta taudista ?

Jalkani ovat jäykät ja kramppaavat aamulla miksi?
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Syitä voi olla lukuisia, tuosta nyt ei vielä osaa mitään päätellä. Onko muita vaivoja? Harrastatko liikuntaa ja huolehditko venyttelystä? Juotko tarpeeksi? Juuri yöllä tai aamulla noita kramppeja tyypillisesti ilmaantuu. Itsellä on kyllä ollut niitä päivisinkin. Itselle kramppeihin on auttanut magnesium.

Äänestä

Sairaudet?
Lääkitykset?
Ravintoaineden puutokset?
Suolan puute?
Liikunan puute?
Venyttelyn puute?
Vikaa selässä?
Huono sänky?

jne...

Ei täällä mitään kristallipaloa kellään ole.

Äänestä

En osaa sanoa mutta voisin luulla että...että reuma...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lepomieli kirjoitti:

Jalkani ovat jäykät ja kramppaavat aamulla miksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu