Ruma
Asperger kehari
Lukionkin kesken jättänyt
Amis
Pieni palkkainen
Köyhä
Arka
Saamaton
Nössöistä nössöin
Läski
Huono ihminen
Sanoinko jo ruma?
Joudan junan alle.
Asperger kehari
Lukionkin kesken jättänyt
Amis
Pieni palkkainen
Köyhä
Arka
Saamaton
Nössöistä nössöin
Läski
Huono ihminen
Sanoinko jo ruma?
Joudan junan alle.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Voi sinua , kaikkea hyvää sinulle <3
Trolli
Trolli voi hyvin <3
Joku nainen saa sinusta vielä hyvän miehen, naisten miesmaku on niin monipuolinen että varmasti löydät seuraa.
Mies sanan tilalla pitäisi olla aisuri.
Oletko DarkFear????
Sinulla on sentään työpaikka.
Pienipalkkainen työpaikka sopii vain tilapäistöiksi alle 25-vuotiaille nulikoille. Meille iäkkäämmille työttömyys on miellyttävämpi vaihtoehto.
Mutta eikö ihmisellä sitten ole elatusvelvollisuutta itseensä? Siihen työhön on tyydyttävä mihin kyvyt ja äly riittää!? Naisissa ei ole pakko tyytyä kehenkään jollei kauniita 20 vuotta nuorempia teinineitsyitä saa, mutta kai itsensä täytyy sentään elättää, koska et sinäkään ilmaiseksi elä niin jokuhan sun elämisen kuitenkin joutuu kustantaa!?!
Kaikilta työikäisiltä ja -kykyisiltä pitäisi lopettaa sosiaaliturva kokonaan, jos kieltäytyvät heille annetusta työstä!!!!!!
Joo ilman muuta pitäsi ottaa silloin sosiaaliturva pois, jotta työnantaja saisi sanella kaikki työehdot, erityisesti palkan ja työajat.
Kaikki oikeudet pois duunarilta niin sillä Suomi nousee!
No olenko minäkin sitten rikkuri, kun teen töitä 13,50€ tunti? Mulla ei olisi ainakaan rahaa jäädä elämäntapa työttömäksi, joten teen sitten töitä alipalkattuna. Sori :(
Verot senkun vaan nousee kun pitää elättää terveitä työstä kieltäytyjiä..
Tuohan palkka kuulostaa hyvältä, itse saan vain 12.80€
Mistä työstä 13,50/tunti on alipalkkaa?
Minusta se on ihan kohtuullinen palkka ainakin Helsingin ulkopuolella.
9,15 € / tunti ja tällä pystyn elättämään itseni vaikka vuokraan menee 520 € / kk. Tehkää perässä :D
Täällä tienataan vain 10,43e tunti ja vuokra on melkein 700e kuussa. Ylitöitä joutuu tekemään mutta sillekin alkaa tulla loppu kun selkä menossa paskaksi.
Viekää vaan duunarilta rahat ja lomat, minä taidan viedä kirjani silloin johonkin toiseen maahan, suomesta tullut elinkelvoton maa aivan selvästi.
Vuositulot jää kumminki alta 40k lisineen vaikka tekee joulut ja juhannukset.. ja yksinäiselle se on vähän, kun veroja menee kuluineen neljännes siitäkin vähästä ja yksin maksaa kaiken, kun ei ole sitä kulujen puolittajaa ja vielä jollei asu kerrostaloluukussa niin kädestä suuhun sitä mennän joka kk.