Mukava mutta samalla yksinkertainen

Hiljainensivustakatsoja

Tykkään anopistani paljon. Mutta hän on sinisilmäinen tyttärensä tekosista (huom. olen hänen poikansa kanssa)

Tytär on täydellinen ja saa kaiken anteeksi, koska hänellä on lapsia. Ja etenkin jos hän on raskaana. Mielestäni tämä tytär on todella ilkeä äiti. Haukkuu lapsiaan ja jopa väkivaltaakin tapahtunut. Miehensä kertomana.. :/ Mutta sinisilmäinen anoppi ei näe eikä halua. Tytär pyörittä äiti parkaa ostattamalla kaikkea anopin VÄHISTÄ rahoista. Ja joudumme vielä tukemaan rahallisesti anoppia mm. tyttärensä takia. Täytyyhän kiltin äidin ostaa tyttärelleen ja tietysti lapsille, mutta liika on liikaa.

Anoppini on siis tyttärensä sormen ympärillä!!! :/ Mieheni ei liikoja vaadi. Ei ole tarvinnut. Hän sanookin aina, että mieluummin on ollut resupekka, kun vaatii vaikka esim. vaatteita. Kokee ettei saa ikinä mitään ja jos pyytää sekin tehdään vasten tahtoa. Tietysti täytyy maksaa takaisin. Onhan hän sentään töissä. Tytär ei ole halukas tekemään mitään. Lapsia vain. Saahan niistä tukea. Odottakoon vaan kun tuet loppuu :( Mikä tuska. Miestäänkin pitää mitättömänä vankina. Onhan molemmissa vikansa, mutta olen huomannut että mieheni sisar on aikalailla psyykkisesti epävakaa, mustavalkoinen, manipuoiva ja impulsiivinen. Ei minulle eikä ystäville. Vain perheen kesken.

Anoppini säälittää siis :( hän on kiltti ja huomaavainen sekä lämmin ja vieraanvarainen. Mutta liika kiltteys välillä ihan ärsyttää!! Se tuhoaa hänet. Hän ei huolehdi itsestään tarpeeksi. Raataa ylihintaisen vuokran eteen ja on miinuksilla rahallisesti. Joskus säälini kääntyy vihaksi tätä tilannetta katsoessani. Jos hänelle yrittää puhua hän ei usko. Meillä on hyvät välit, mutta perheen kesken on selvästi paljon patoutumia ja sisäänpäin kääntynyttä katkeruutta.

Tästä tilanteesta ei voi puhua oikeen kenenkään kanssa. Paitsi miehen. Mutta ei äitinsä häntä usko!!!! Vain tytär on oikeassa.

2

209

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 1815

      Jokaisella vanhemmalla on yksi lapsi joka on sokea piste. Hänelle syydetään kaikki raha ja omaisuus ja hän on se kaikkein paras.

      Itselläni on alkoholisoitunut pikkuveli. Se on ollut aina vanhempien mielitietty kun se osaa mielistellä ja nuoleskella. Velkaa on vanhemmilleni jo 60 000e, onneksi niistä on tehty velkakirjat. Ei kai tässä muuta. Odotellaan että toinen vanhemmistani kuolee ja sen jälkeen maksuaikaa on 2vk.

      Kyllä se karma puraisee aina persuksiin. Jos ei ennemmin niin sitten myöhemmin.

      • 8456

        Tuo nyt ei pidä paikkaansa. Joka perheessä ei noin ole. Onneksi. Mutta tuo nyt on sellainen tilanne johon ei miniät juuri pääse vaikuttamaan. Ja jos hänen mies kestää sitä naista niin minkäs sille voi. Ehkä vain on viisainta antaa asian olla. Ja kun anoppi on täysvaltanen niin hän saa tehdä mitä haluaa rahoilleen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      97
      1615
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      54
      1083
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      420
      1031
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      166
      952
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      57
      782
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      126
      762
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      698
    8. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      79
      680
    9. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      655
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      651
    Aihe