Ite sain ekat rintaliivit 11 vuotiaana ja tarttisin nyt kupilliset jotain 65aa koka ilman kaaritukea. Mutta kun ei viitti sanoo äitille siitä nii aatelin et ku mun yks kaveri menee tällä viikolla ehkä turkuun nii ostetaan molemmat sit rinta liivit. Äitiltä salaa siis. Ku rinnat hölskyy jo jonkin verran kun hypin ja ei tunnu kovinkaan mukavalta. Ja mää oon ehk vähän kade niille joilla on jo topatut liivit. Menkat eivät ole vielä amkaneet mutta rinnat ovat alkaneet kehittyä aika päiviä sitten.
Pian täytän jo 12 ja olen 5 luokalle menossa ja varmaankin kaikki käyttävät siinä vaiheessa liivejä. Joten yritän hankkia liivit ennen kesäloman loputtua. Ja siiten ku mää oon kattonu kaikki verkkokaupat läpi mist löytyis 65aa kokoa kaikista ne oli joko loppu taikka sitten niitä oli liian vähän mutta kai tässä nyt selvitään. Äitikin kyllä tietää että mää oon alkanu käyttää harjotus rintaliivejä ja ei ole sanonut mitään siitä. Ohhoh tuli vähän pitkä teksti, mut toivottavasti jaksoitte lukee loppuun saakka ja antakaa jotain neuvoja ihan mitä vaan.
Ite alotin käyttämään
5
165
Vastaukset
- Etkö_ajattele
Miksi salaa äidiltä? Joudut maksamaan rintsikat omista rahoistasi. Jos kertoisit äidille, voisit pistää hänet maksamaan rintsikkasi kun käytte yhdessä ostamassa sopivat.
- Catya
Tämä aloittaja ei ole nuori tyttö kuten yrittää ilmaista. Näitä avauksia tulee aina silloin tällöin. Ei kannata vastata.
- Ei_näistä_tiedä
Catya kirjoitti:
Tämä aloittaja ei ole nuori tyttö kuten yrittää ilmaista. Näitä avauksia tulee aina silloin tällöin. Ei kannata vastata.
Voihan tuo aloitus olla todellinenkin. Mutta ihmetyttää onko nykynuoret noin kädettömiä että pitää kysellä toisilta. Eikä tuossa edes tarkennettu mitä kysyttiin, joten voi hyvinkin olla tarkoittamasi tyhjänpäiväinen aloitus.
- mirzula
Kuule meet vaan itsevarmana sanomaan äitilles et nyt hopihopi kauppaan ostaa mulle rintsikoita
- Minääää
Mul on sama oon saman ikänen ja munkin koko on 65AA
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.1212243Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n562176Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi501865EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa
Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt71407Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan771395- 941377
Kastaa ja upottaa on eri sanat
Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan2191161Uskomatonta touhua!
Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki311150Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men621123- 68989