ETSINTÄ KUULUTETTU VITO ON LÖYTYNYT!

http://www.pohjolansanomat.fi/lappi/lapin-poliisi-etsii-valkoista-pakettiautoa-mustalla-konepellilla/


Kansan pitkä käsi järjesti jälleen rosvot kiinni ! Hyvä me !


Late Lapista. SSSS Ry!
991
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Mahtavaa!

Äänestä
  • Upeeta kerta kaikkiaan Suomalaiset eivät hyväksy rikollisuutta. Millähän saataisiin myös päätäjät tuomitsemaan nuo rikokset ja tekijät kysyn vaan ??? Että silleen.

    Äänestä

Kuinka paljon muitakin rikoksia selvitettäisiin jos annettaisiin etsityistä samanlaiset selvät tuntomerkit ja heti teon jälkeen.
Tekijöiden kiinnisaaminen ei kuitenkaan näytä olevan tarkoituksenakaan kun tietoa tulee kolmen päivän perästä tai seuraavalla viikolla.
Ja tuntomerkit luokkaa "Tummiin pukeutunut mies" jossa jo sana "tumma" tuntuu liian osoittelevalta.
Myötätunto on täysin näiden ihmisten puolella jotka jaksavat tehdä työtänsä tässä yhteiskunnassa jonka johto pyrkii sitä vain vaikeuttamaan ja tukee niitä jotka yhä röyhkeämmin käyttävät hyväkseen tätä humaanisuuden nimissä sallittua vapautta siihen.

Äänestä

Pitääköhän vielä ottaa nuo tuomiotkin kansan haltuun, niin loppuu tuo rötöstely Suomessa ? Kansa osaa toimia rikollisuutta vastaan, jos vain sille annetaan mahdollisuus ja keinot. Että silleen.

Äänestä
  • Aloittaja

    Joskus vaikuttaa siltä jotta rosvot pitäisi laittaa kansan tuomittaviksikin !
    Muutama kesä taaksepäin slobo jengi varasti kaupasta rahaa eteläpohjanmaalla, Siikalatvalla poliisit saivat jengin kiinni, ja rahatkin takaisin, pienen puhuttelun jälkeen poliisit päästivät slobot menemään, seuraavan varkauden slobot tekivätkin sitten jo Kajaanissa ! Miksi noitakaan ei poistettu maasta välittömästi rosvouksesta kiinni jäätyään?

    Late Lapista. SSSS Ry!

    Äänestä

  • Ajoneuvot noilta ulkomaalaisilta rikollisilta pois ja romuttamoon rikoksentekovälineenä ja koko sakki karkoitukseen ilman paluu oikeutta Suomeen. Että silleen.

    Äänestä

  • Aloittaja

    höpöhöpö kirjoitti:

    Ajoneuvot noilta ulkomaalaisilta rikollisilta pois ja romuttamoon rikoksentekovälineenä ja koko sakki karkoitukseen ilman paluu oikeutta Suomeen. Että silleen.

    Juuri noin ! Kovaa vastaan vain ulkomaisille ja jopa kotimaisillekin rikollisille !
    Kotimaisia emme voi karkoittaa, mutta ulkomaiset voimme, niitä ei kannata säilöä Suomen vankiloihin !

    Late Lapista. SSSS Ry!

    Äänestä

  • Lakihan mahdolistaa juuri rikoksentekovälineiden takavarikoinnin. Miksi lain suomaa mahdollisuutta ei käytetä, kun on selvä rikoksen uusiminen odotettavissa ?
    Että silleen.

    Äänestä

  • Aloittaja

    höpöhöpö kirjoitti:

    Lakihan mahdolistaa juuri rikoksentekovälineiden takavarikoinnin. Miksi lain suomaa mahdollisuutta ei käytetä, kun on selvä rikoksen uusiminen odotettavissa ?
    Että silleen.

    Maasta karkoituskin on mahdollista, miksi sitäkään mahdollisuutta ei käytetä ?
    Hyysäritkö senkin estävät ?


    Late Lapista. SSSS Ry!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Late_Lapista1 kirjoitti:

http://www.pohjolansanomat.fi/lappi/lapin-poliisi-etsii-valkoista-pakettiautoa-mustalla-konepellilla/


Kansan pitkä käsi järjesti jälleen rosvot kiinni ! Hyvä me !


Late Lapista. SSSS Ry!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu