Postin alasajo on kansallinen häpeä!

Mikä organisaatio palvelee yhtä hienosti kansaa kuin Postilaitos?
Posti kulkee ja kusti polkee, kävelevät tai pyöräilevät postityöläiset ovat
mukava näky suomen kaduilla.
Posti kolahtaa, joku muistaa kortilla.
Toimipisteissäkin saa todella hyvää ystävällistä
palvelua, on sääli, että vaikka jonoja on postin myymälöissä silti
sitä ajetaan rankasti alas.
Kuka viitsii kaupan jonoissa alkaa hoitaan postiasioita kun kärsimättömät ihmiset puuskuu takana?
11111
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Elävä palvelu on kuolemassa sukupuuttoon.

Äänestä

Vantaan Hakunilassa ei ole postia lainkaan. Ei edes asiamiespostia.

Hyvin posti on asiansa hoitanut. Eihän asiakkaista ole väliä. Ihmettelenkin ketä posti oikein palvelee?

Äänestä

Kauheat jonot aina jossain valintatalon "postissa", ja palvelu on mitä sattuu. Oikeat postit takaisin!

Äänestä

matkahuolto on minulle ainakin paketit tuonu ja yleensä nopeammin ku posti.

muuten käykääpä katsomassa osoite http://www.aitoavioliitto.fi/

Äänestä

kansaa,töitä ei enää tarvita,ei varmaan verojakaan. esimerkin antaja suomi on todella pöljä umpitollo. ko. lopetus ja saneeraus ei luo vain kurjuutta,se lienee tarkoituskin järjettömän mamutuksen lisäksi.
missä viipyy ne 300 000 vakituista työpaikkaa vai eikö niitä ikinä tulekaan. kaikki sossiin,niinkö? ollaan omassa maassa kuin rottia. mamuja vaan himoitaan lisää ja lisää kairat ja kankaat täyteen,voi vit-tu mitä toimintaa.

Äänestä

Ei matkahuolto korvaa postia. Ne on eri asia.

Äänestä

Espoossa Sellon Postin "postimyymälässä" kävin heittämässä yhden valmiiksi frankeeratun paketin postiluukun liukuhihnalle. Myymälässä oli 4 "postimyyjää" seisomassa tiskin takana, eikä ainoatakaan asiakasta.

Postimaksut suunnassa Suomi ---> Saksa on noin 2-kertaiset verrattuna saman paketin kuljettamiseen suunnassa Saksa -->Suomi.

Eipä ole mikään ihme että täällä meillä ei noude mitään Euroopanlaajuista verkkokauppaa pystyyn. Postimaksut ovat täältä mannermaalle vietäessä sellainen barrieri välissä, että ei vaan kykene, ei millään.

Äänestä

Satuippa huonoon aikaan, täällä ainaki on väkeä aina kun menee postiin.

Äänestä

Ihmiset ovat boikotoineet Postia sen jälkeen julkaisivat homopornopostimerkit. Minä en ainkaan ole sen jälkeen postin palveluja käyttänyt ja olen kiertänyt moiset konttorit kaukaa. Muitakin vaihtoehtoja on.

Äänestä

Persu-SMP:n Pekka Vennamohan aikoinaan kunnostautui Postin alasajon aloittamisessa. Sellaisia ne persut ovat.

Äänestä

terve tuloa tehostettuun automaatio yhteiskuntaan. kohta ei ihmisellä ole muuta virkaa kuin rekvisiittana.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


postipoikakulkee kirjoitti:

Mikä organisaatio palvelee yhtä hienosti kansaa kuin Postilaitos?
Posti kulkee ja kusti polkee, kävelevät tai pyöräilevät postityöläiset ovat
mukava näky suomen kaduilla.
Posti kolahtaa, joku muistaa kortilla.
Toimipisteissäkin saa todella hyvää ystävällistä
palvelua, on sääli, että vaikka jonoja on postin myymälöissä silti
sitä ajetaan rankasti alas.
Kuka viitsii kaupan jonoissa alkaa hoitaan postiasioita kun kärsimättömät ihmiset puuskuu takana?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu