Gallub: Onko kukaan nyt "vankina" mökillä

Edessä 72 h kidutusta mökillä, pois ei pääse, olet hevonkuusessa?

Ok, ei se mitään keskustelen sun kanssa 72 h tämän koettelemuksen läpi!
1067
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Vankina ???

Äänestä

Jaa... itse en koe mökkeilyä kidutukseksi tai vankina oloksi. Täällä ei ole pakko tehdä mitään tai halutessaan voi purkaa ylimääräsen energian vaikka halkojen hakkaamiseen. Autolla pääsee pois jos ei täällä huvita olla. Itse ainakin nautin vaikka säät on hyvinkin perinteiset. Hyttysmyrkkyä on purkkitolkulla ja saunakin jo lämpenee. Oikein mukavaa juhannusta kaikille mökkeilijöille ja muillekkin :)

Äänestä

  • Ikis__M kirjoitti:

    Kuten myös hyvää jussia sinne. Olisipa piristävää olla siellä möksällä tekemättä mitään, voisi vaan rationalisoida:

    https://www.youtube.com/watch?v=Q3YQY5XlEsI

    :) Olisit varmaan elementissäsi täällä.... Nyt läppäri kiinni koko jussiksi ja uutispimentoon...

    Äänestä

  • Ei kaikilla ole ajokorttia ja ovat siksi täysin muiden ihmisten armoilla pääsevätkö metsän keskeltä pois vaiko eivät!!!

    Äänestä

  • plaaahhh kirjoitti:

    :) Olisit varmaan elementissäsi täällä.... Nyt läppäri kiinni koko jussiksi ja uutispimentoon...

    Olisi epäilemättä mukavaa keleistä huolimatta, täällä ainakin vähän satelee nyt mutta sisälläkin varnaan keksisi jotain tekemistä jos seura ei ihan kamalaa :)

    Äänestä

Joo ei oo mitään hirveempää ku joutua asumaan keskelle metsää. Jos edes tietäs missä on niin vois unelmoida poispääsystä.
ite en oo nyt mökillä mut kyl 48h on jo ehdoton maksimi mihin kykenee. En voi tajuta sitä että viihdytään jossain pusikossa. Lähdempä hietsuun.

Äänestä

En oo vankina. Lämmitin tuos saunan ja uimassakin kävin.

Äänestä

Kyllä se näin on että mökillä saunoessa ihmisen mieli lepää. Saa olla mahdollisimman kaukana ylimielisistä horoista.

Äänestä
  • Suosittelen että jäät sinne. Metsäläiset kuuluu metsään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


airpilot kirjoitti:

Edessä 72 h kidutusta mökillä, pois ei pääse, olet hevonkuusessa?

Ok, ei se mitään keskustelen sun kanssa 72 h tämän koettelemuksen läpi!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu