Miksi teitä naisia kiinnostaa vain varatut miehet.

Tätä asiaa olen lukiessani miettinyt pitkään?? tällä palstalla.
Poikamiehte ovat ihan ?? kuin heitä ei noteerata lainkaan.
Säästyy monelta murheelta kun asia on näin,vaikka itsekkin kaipaan naista rinnalleni juttukaveriksi.
12248
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

onhan se eräänlainen todistus, kun on näyttöä että on jo jollekkin kelvannut.

Äänestä

Se on vaan luonnonvalintaa, toisille annetaan ja toisille ei missään tapauksessa. Ja aika monen naisen silmää miellyttää samanlaiset seksikkäät uroot, ei siinä sormusta katella. Ja he jotka eivät lukeudu läheskään tätä kohderyhmää niin se on voi voi, sitten on vähän hiljaisempaa tyrkkyrintamalla kaljamahan ja ripaperseen kanssa taistellessa, oli sitten vapaa eli ei.

Äänestä

serkkupoika olis vapaa. metsää ja rantaa löytyy. ulkonäköä ei.....

Äänestä

No ne varatut on yleensä syystäkin varattuja, oikein sulavia supliikkimiehiä yms. ja onko se sitten mikään ihme että ne sinkkumuijatkin alkaa viihtymään niiden seurassa ennemmin kuin tönkköjen poikamiesten...

Äänestä

Itseasiassa on jännä juttu, että silloin kun olet sinkku niin vientiä ei ole lainkaan, mutta heti kun pamahdat suhteeseen niin naisia tulisi joka ovesta ja ikkunasta.

Ja mitä tuohon DSVSDB:n mainitsemaan supliikkimieheen tulee, niin varatut miehet ovat rennompia, koska heillä ei ole pakonomasta tarvetta tehdä vaikutusta naiseen. Siksi niiden kanssa vapaat muidut viihtyy.

Äänestä

Olipa Nimimerkki "MIKÄ" tahansa !! NIIN on samaa mieltä olevia "poikamiehiä" muitakin. Naiset ei ole AINA oikeassa lasten hyvinvoinnissa,kun lapsista pitää riidellä ero tilanteessa.
Seurataan "POIKAMIEHET" tilanteen kehittymistä !!.
Kerrankin olen saanut asian esille jonka olen voinut heittää naisille mietittäväksi ja pohdittavaksi.

Äänestä

Varatut miehet ovat ehkä itsevarmempia ja naisten seurassa vähemmän ujoja? Se vetoaa joihinkin.

Äänestä

50 ikäisenä jo tietää keskusteluitten/kirjoitusten sisällön ja näkee mikä on peiteltyä/selittelyä "anonyyminä" ja nimimerkin suojissa.
Varatut miehetkin ovat olleet "joskus" sinkkuja,ujoja ja epävarmoja ! on turha selitellä varattujen miesten eduksi asioita!!!
50 tiedän mitä kannattaa tehdä tai olla tekemättä.
Kesäsuunnitelmat jatkuvat suunnitelmien mukaisesti ja kukaan ei ole jarruttelemassa tuloja ja menojani. Jutellaan "sinkkunaiset" kun nähdään kesän tapahtumissa.
Kaikille lämpimämpää ja kuivempaa säätä odotellessa :D hyvää kesää.

Äänestä
  • Kaikille tiedoksi se että olen "poikamies" joten on hakusessa nainen puolisoksi.

    Äänestä

hyi varattu, sehän pelle on, hyi

Äänestä

Kysäisin asiaa naapurin rouvalta. Hän sanoi, että siitä mie tykkään mistä muutkin. Jos ei oo kelvannu muille niin ei minullekaan.
Olemme molemmat varattuja eikä se haittaa kumpaakaan. Varatuista pääsee helposti eroon tarvittaessa.

Äänestä

Näyttää siltä nämä keskustelut ja kirjoitukset että !! avioliitossa olevat miehet/naiset saavat tehdä syrjähyppyjä sen kun kerkiävät ???
Siitähän se soppa sitten syntyykin !! VAI MITÄ KOMMENTOIJA ""VARATUTKO"" !!!
Olen samaa mieltä kommentoija ""Yx-yksinäinen "" kanssa siitä että "Ei kannata jokaiseen asiaan olla kiirehtimättä lainkaan !!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yx-yksinäinen kirjoitti:

Tätä asiaa olen lukiessani miettinyt pitkään?? tällä palstalla.
Poikamiehte ovat ihan ?? kuin heitä ei noteerata lainkaan.
Säästyy monelta murheelta kun asia on näin,vaikka itsekkin kaipaan naista rinnalleni juttukaveriksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu