Teleperformance Portugal täyttä kusetusta

Koettu

Älkää helvetissä siihen firmaan lähtekö. Eivät järjestä mitään kursseja mitä lupaavat, palkka on pienempi kuin esittelymateriaaleissa luvataan jne.

3

1228

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • www.LohjaSucks.sucks

      Sama homma muuallakin. Unohtakaa koko lafka. TOISTAN: UNOHTAKAA KOKO LAFKA.

      Hommaa suosittelen ainoastaan helsinkiläisille, espoolaisille ja lohjalaisille!

    • PidäVoitotMielumminItse

      Kukaan jolla on aivot ei lähde telemarkkinointiin töihin, vahinko omalle mielenterveydelle on liian iso hinta naurettavaan palkkaan nähden. On kaksi skenaariota mitä tapahtuu: 1. et saa myytyä tarpeeksi hyvin jolloin savustavat sinut huutamalla ja ilkeilemällä irtisanoutumaan. Skenaario 2. Myyt hyvin: sinua painostetaan myymään vielä enemmän, koska mikään ei riitä näille (nyt hymyssä suin koska teethän pelkkää rahaa omistajalle), mutta voitot eivät tule sinulle, ehei vaan pomosi rikastuu ja sinä saat vain hikisiä roposia niska limassa raadettuasi.

      Asian voi tehdä järkevämmin jos miettii hieman. Jos uskoo osaavansa myydä
      puhelimessa ja pitävänsä työstä niin mikset alkaisi itsenäiseksi puhelinmyyjäksi jollekkin isoista lehtiyhtiöistä tai jollekkin muulle alalle (aluksi ilman firmaa ja ilmoittamalla tulot verotuksessa, mieti firman perustamista vasta kun liikevaihto ylittää 8500 euroa). Miksi ihmeessä tekisit toiselle orjapalkalla työtä jonka voit tehdä itse ja pitää voitot tekemästäsi työstä itse? Puhelin sinulla jo on ja uskallat puhua vieraille ihmisille. Olet siis omatoiminen ja sinulla on aivot päässä, mikset tee työtä itselle? Ei siinä ole mitään vaikeata!! Puhelinmyyntiala vetää kuin hunaja puoleensa puolirikollisesti ajattelevia säälimättömiä nuorten ihmisten työpanoksen hyäksikäyttäjä narsisteja! On todella ajattelematonta ja sinisilmäistä mennä rikastuttamaan muita kun voisit tehdä tuloa itselle. SINUA ON VAROITETTU! Aikuisena sitten tajuat asian paremmin.

      • Totistatorvensoittoa

        Valitettavan totta,erittäin kova vaihtuvuus koskien ainankin Tampereen pistettä.Työajat heittelee miten sattuu, minuuttipeliä taukojen sekä ruokailujen suhteen saatikka sitten niitä ikäviä mulkaisuja jos vessassa pitää käydä muutoin kuin omalla tauolla....viehän se aikaa 2-3 minuuttia.
        Mahdollisesti olisi ihan mukava paikka muutoin,lähes tulkoon kaikki ovat mukavia mutta kuten vanha sanonta sanoo,"kenen leipää syöt sen lauluja laulat".
        Ulkomaan työskentelyn osalta en tiedä mutta täällä kotomaassa ainankin useilla pahoja ongelmia,tai mitä nyt kukakin pahana pitää.
        Koen kuitenkin itse asiat siten, että jos aletaan napsimaan mielialalääkkeitä ym.vastaavia että pystyy olemaan töissä jotenkin kasassa niin jokin on silloin päin helvettiä.
        Kova painostus myyntiin jota toki pitää tehdä kun sitä on mahdollisuus tehdä, mutta alituinen kaiken kyttääminen voi tuntua keskitysleirimäiseltä laitokselta tai vankilalta.
        Toki vangit pääsevät ulkoilemaan ja urheilemaan päiväsaikaan taikka osallistumaan ns.ohjattuun urheiluun ym, tuolla harrastukset rajottuu siihen että jos työvuoro ehkä antaa periksi ja usein se ei anna niin mahdollisesti pääset harrasteittesi pariin. Mikäli et ole tosin niin loppu, että et vain jaksa enää tehdä mitään mikä voisi jopa piristää.
        Tulosjohtamisesta siirtyminen henkilöstöjohtamiseen vaikuttaa kyseisessä paikassa teennäiseltä, tekohengitystä jossa kuitenkin perimmäisenä ajatuksena saada ne loputkin mehut irti työntekijästä.
        Valitettavasti paikka vaikuttaa hyvin mustalta...joten pitäkää tunkkinne.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      76
      1069
    2. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      42
      784
    3. Pisa-tulokset.....

      Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden
      Maailman menoa
      218
      648
    4. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      34
      492
    5. Tiedät että on

      Tunteita yhä ja edelleen. Ehkä molemmin puolin.
      Ikävä
      23
      468
    6. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      37
      443
    7. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      70
      435
    8. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      44
      409
    9. Ihan pikku vinkki

      Kannattaa tallentaa kaikki mitä sen naisen kanssa puhuu ettei tule hankaluuksia myöhemmin
      Ikävä
      52
      409
    10. Jos ajattelit että

      Annan anteeksi niin en anna.
      Ikävä
      18
      404
    Aihe