Teleperformance Portugal täyttä kusetusta

Koettu

Älkää helvetissä siihen firmaan lähtekö. Eivät järjestä mitään kursseja mitä lupaavat, palkka on pienempi kuin esittelymateriaaleissa luvataan jne.

3

1136

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • www.LohjaSucks.sucks

      Sama homma muuallakin. Unohtakaa koko lafka. TOISTAN: UNOHTAKAA KOKO LAFKA.

      Hommaa suosittelen ainoastaan helsinkiläisille, espoolaisille ja lohjalaisille!

    • PidäVoitotMielumminItse

      Kukaan jolla on aivot ei lähde telemarkkinointiin töihin, vahinko omalle mielenterveydelle on liian iso hinta naurettavaan palkkaan nähden. On kaksi skenaariota mitä tapahtuu: 1. et saa myytyä tarpeeksi hyvin jolloin savustavat sinut huutamalla ja ilkeilemällä irtisanoutumaan. Skenaario 2. Myyt hyvin: sinua painostetaan myymään vielä enemmän, koska mikään ei riitä näille (nyt hymyssä suin koska teethän pelkkää rahaa omistajalle), mutta voitot eivät tule sinulle, ehei vaan pomosi rikastuu ja sinä saat vain hikisiä roposia niska limassa raadettuasi.

      Asian voi tehdä järkevämmin jos miettii hieman. Jos uskoo osaavansa myydä
      puhelimessa ja pitävänsä työstä niin mikset alkaisi itsenäiseksi puhelinmyyjäksi jollekkin isoista lehtiyhtiöistä tai jollekkin muulle alalle (aluksi ilman firmaa ja ilmoittamalla tulot verotuksessa, mieti firman perustamista vasta kun liikevaihto ylittää 8500 euroa). Miksi ihmeessä tekisit toiselle orjapalkalla työtä jonka voit tehdä itse ja pitää voitot tekemästäsi työstä itse? Puhelin sinulla jo on ja uskallat puhua vieraille ihmisille. Olet siis omatoiminen ja sinulla on aivot päässä, mikset tee työtä itselle? Ei siinä ole mitään vaikeata!! Puhelinmyyntiala vetää kuin hunaja puoleensa puolirikollisesti ajattelevia säälimättömiä nuorten ihmisten työpanoksen hyäksikäyttäjä narsisteja! On todella ajattelematonta ja sinisilmäistä mennä rikastuttamaan muita kun voisit tehdä tuloa itselle. SINUA ON VAROITETTU! Aikuisena sitten tajuat asian paremmin.

      • Totistatorvensoittoa

        Valitettavan totta,erittäin kova vaihtuvuus koskien ainankin Tampereen pistettä.Työajat heittelee miten sattuu, minuuttipeliä taukojen sekä ruokailujen suhteen saatikka sitten niitä ikäviä mulkaisuja jos vessassa pitää käydä muutoin kuin omalla tauolla....viehän se aikaa 2-3 minuuttia.
        Mahdollisesti olisi ihan mukava paikka muutoin,lähes tulkoon kaikki ovat mukavia mutta kuten vanha sanonta sanoo,"kenen leipää syöt sen lauluja laulat".
        Ulkomaan työskentelyn osalta en tiedä mutta täällä kotomaassa ainankin useilla pahoja ongelmia,tai mitä nyt kukakin pahana pitää.
        Koen kuitenkin itse asiat siten, että jos aletaan napsimaan mielialalääkkeitä ym.vastaavia että pystyy olemaan töissä jotenkin kasassa niin jokin on silloin päin helvettiä.
        Kova painostus myyntiin jota toki pitää tehdä kun sitä on mahdollisuus tehdä, mutta alituinen kaiken kyttääminen voi tuntua keskitysleirimäiseltä laitokselta tai vankilalta.
        Toki vangit pääsevät ulkoilemaan ja urheilemaan päiväsaikaan taikka osallistumaan ns.ohjattuun urheiluun ym, tuolla harrastukset rajottuu siihen että jos työvuoro ehkä antaa periksi ja usein se ei anna niin mahdollisesti pääset harrasteittesi pariin. Mikäli et ole tosin niin loppu, että et vain jaksa enää tehdä mitään mikä voisi jopa piristää.
        Tulosjohtamisesta siirtyminen henkilöstöjohtamiseen vaikuttaa kyseisessä paikassa teennäiseltä, tekohengitystä jossa kuitenkin perimmäisenä ajatuksena saada ne loputkin mehut irti työntekijästä.
        Valitettavasti paikka vaikuttaa hyvin mustalta...joten pitäkää tunkkinne.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      457
      8212
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      116
      5667
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      116
      4691
    4. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      208
      4558
    5. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      35
      4509
    6. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      52
      4002
    7. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      160
      3880
    8. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      78
      3765
    9. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      44
      3700
    10. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      87
      3518
    Aihe