Teleperformance Portugal täyttä kusetusta

Koettu

Älkää helvetissä siihen firmaan lähtekö. Eivät järjestä mitään kursseja mitä lupaavat, palkka on pienempi kuin esittelymateriaaleissa luvataan jne.

3

1228

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • www.LohjaSucks.sucks

      Sama homma muuallakin. Unohtakaa koko lafka. TOISTAN: UNOHTAKAA KOKO LAFKA.

      Hommaa suosittelen ainoastaan helsinkiläisille, espoolaisille ja lohjalaisille!

    • PidäVoitotMielumminItse

      Kukaan jolla on aivot ei lähde telemarkkinointiin töihin, vahinko omalle mielenterveydelle on liian iso hinta naurettavaan palkkaan nähden. On kaksi skenaariota mitä tapahtuu: 1. et saa myytyä tarpeeksi hyvin jolloin savustavat sinut huutamalla ja ilkeilemällä irtisanoutumaan. Skenaario 2. Myyt hyvin: sinua painostetaan myymään vielä enemmän, koska mikään ei riitä näille (nyt hymyssä suin koska teethän pelkkää rahaa omistajalle), mutta voitot eivät tule sinulle, ehei vaan pomosi rikastuu ja sinä saat vain hikisiä roposia niska limassa raadettuasi.

      Asian voi tehdä järkevämmin jos miettii hieman. Jos uskoo osaavansa myydä
      puhelimessa ja pitävänsä työstä niin mikset alkaisi itsenäiseksi puhelinmyyjäksi jollekkin isoista lehtiyhtiöistä tai jollekkin muulle alalle (aluksi ilman firmaa ja ilmoittamalla tulot verotuksessa, mieti firman perustamista vasta kun liikevaihto ylittää 8500 euroa). Miksi ihmeessä tekisit toiselle orjapalkalla työtä jonka voit tehdä itse ja pitää voitot tekemästäsi työstä itse? Puhelin sinulla jo on ja uskallat puhua vieraille ihmisille. Olet siis omatoiminen ja sinulla on aivot päässä, mikset tee työtä itselle? Ei siinä ole mitään vaikeata!! Puhelinmyyntiala vetää kuin hunaja puoleensa puolirikollisesti ajattelevia säälimättömiä nuorten ihmisten työpanoksen hyäksikäyttäjä narsisteja! On todella ajattelematonta ja sinisilmäistä mennä rikastuttamaan muita kun voisit tehdä tuloa itselle. SINUA ON VAROITETTU! Aikuisena sitten tajuat asian paremmin.

      • Totistatorvensoittoa

        Valitettavan totta,erittäin kova vaihtuvuus koskien ainankin Tampereen pistettä.Työajat heittelee miten sattuu, minuuttipeliä taukojen sekä ruokailujen suhteen saatikka sitten niitä ikäviä mulkaisuja jos vessassa pitää käydä muutoin kuin omalla tauolla....viehän se aikaa 2-3 minuuttia.
        Mahdollisesti olisi ihan mukava paikka muutoin,lähes tulkoon kaikki ovat mukavia mutta kuten vanha sanonta sanoo,"kenen leipää syöt sen lauluja laulat".
        Ulkomaan työskentelyn osalta en tiedä mutta täällä kotomaassa ainankin useilla pahoja ongelmia,tai mitä nyt kukakin pahana pitää.
        Koen kuitenkin itse asiat siten, että jos aletaan napsimaan mielialalääkkeitä ym.vastaavia että pystyy olemaan töissä jotenkin kasassa niin jokin on silloin päin helvettiä.
        Kova painostus myyntiin jota toki pitää tehdä kun sitä on mahdollisuus tehdä, mutta alituinen kaiken kyttääminen voi tuntua keskitysleirimäiseltä laitokselta tai vankilalta.
        Toki vangit pääsevät ulkoilemaan ja urheilemaan päiväsaikaan taikka osallistumaan ns.ohjattuun urheiluun ym, tuolla harrastukset rajottuu siihen että jos työvuoro ehkä antaa periksi ja usein se ei anna niin mahdollisesti pääset harrasteittesi pariin. Mikäli et ole tosin niin loppu, että et vain jaksa enää tehdä mitään mikä voisi jopa piristää.
        Tulosjohtamisesta siirtyminen henkilöstöjohtamiseen vaikuttaa kyseisessä paikassa teennäiseltä, tekohengitystä jossa kuitenkin perimmäisenä ajatuksena saada ne loputkin mehut irti työntekijästä.
        Valitettavasti paikka vaikuttaa hyvin mustalta...joten pitäkää tunkkinne.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      37
      1379
    2. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      63
      1148
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      63
      1003
    4. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      59
      982
    5. 72
      851
    6. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      51
      821
    7. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      82
      755
    8. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      40
      729
    9. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      82
      702
    10. Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle

      Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust
      Kotimaiset julkkisjuorut
      14
      671
    Aihe