Monia paristokäyttöisiä nenätrimmereitä olen jo sököksi käyttänyt niiden kurissa pitämiseksi.
Niillä on kuitenkin keino kastaa niin ettei lelutrimmeri niihin tepsi. Atuloilla juurineen repimällä ne vähän aikaa pysyvät poissa.
Eikö niitä voi laserilla polttaa kokonaan pois. Kuka tietää. Nenäkarvat kutisevat.
Niillä on kuitenkin keino kastaa niin ettei lelutrimmeri niihin tepsi. Atuloilla juurineen repimällä ne vähän aikaa pysyvät poissa.
Eikö niitä voi laserilla polttaa kokonaan pois. Kuka tietää. Nenäkarvat kutisevat.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Polta sytkärillä
Nenänkarvaleikkurien markkinoilla on vakava tyhjiö. Koskaan ei ole tullut yhtään vastaan missään. Saksillahan noiden leikkuu onnistuu vain puolittain ja on hyvin vaivalloista.
Nenäkarvoilla on tehtävänsä, jos ne ovat liian pitkiä, venuta nenää pidemmäksi! Vai oletko joskus nähnyt norsun jonka nenäkarvat kasvavatulos kärsästä?
Marketista löysin näppärät atulat, joilla nypin kutittavat nenäkarvat pois. Toisaalta. Sen jälkeen luin lehdestä, että nypityt karvat tuottavat niitä kaksinkertaisen määrän. Juurineen nyppiminen tekee kipeääkin.
Enpä parempaakaan ole keksinyt.
Puska sieraimissa on hottia nykypäivänä.
Mitä pidempää ja tiheämpää naavaa kärsästäsi ulos kasvaa niin sitä kovempi flaksi käy naisten kanssa.
Tosi on, so let them grow...
Tuo on niiiin uutta hottia etten ennen ole kuullutkaan. Kun ne vielä kutiavat että pakko niitä on edes saksilla niitettyä lyhemmiksi.
Juurineen repimiseen tarvitaan nupin paikallispuudutusta. Toin apteekista myös atulat ja juuri repäisin juurineen yhden nenäjouhen.
Valkaistu rommi, se tentunmakuinen soveltui puudutukseen.
Minä käytän pinsettiä...
Anna kasvaa ja värjää punaiseksi, saa muut piristystä päivään.
Eipä nuo trimmerit niin paljoa maksa etteikö niitä voi hankkia, Soinille jonkun pitäisi sellainen lahjoittaa. Minä ajan nenäkarvat pari kertaa kuukaudessa, koska ei niitä kovin monta ole.
Itseänikin aihe kiinnostaa. Onhan nenäkarvoilla tarkoituskin, mutta välillä kyllä häiritsevät. Entäs vahaus, ja voisiko sen suorittaa kotona jollain halvalla konstilla?
Minä pyöräytän partahöylää nenässä. Alussa tuli haavoja, mut ei enää.
Joskus kokeilin myös pillipiiparia. Toimi siihen asti kunnes soitto lakkasi. Homma kaatu siihen ku miulta loppu kopeekat.
Nenäkarvoista ei tulisi pyrkiä eroon. Karvat on luonnonmenetelmä suojata hengityselimiä. Luoja on suunnitellut ne kylmää ilmaa ja pölyä vastaan, jotta ihminen välttyisi hengityselin sairauksilta.
Minulla, jolle ei nenäkarvoja Luoja ole suonut, on hengityselinsairauksia ollut siinä määrin, että kun niiden vuoksi olen lääkinnyt tulehdustautejani, kehoni on niin lääkeaineiden kyllästämä, että lääkkeiden käyttömahdollisuudet ovat melkein 0.
Että miksi nenäkarvat pitäisi poistaa? Miksi niiden olemassaoloa ei ymmärretä?
Jos karvat kasvavat niin pitkiksi, että ulottuvat sierainten ulkopuolelle niin, laittakaan niistä letti, onhan monilla leukaparrassaankin letti, että kun kaikki on muotia niin, nenäkarvaletillä erotutte muotimaailman trendeistä.
On muuten kummallista, kun vaikka hyvin paljon keskustellaan lääkkeiden haittavaikutuksista niin, kun lääkkeiden haittavaikutukset ovat sitä luokkaa, että ne on sairaudenhoidon lääkintää haittaavia, niin ne ei kiinnosta lääkäreitä, eikä tutkijoita? Ja lääkinnällisessä hoidossa ilmenee, ettei lääkeaineiden haittojen oikeasti uskota olevan olemassa.
Ho ho hoijaa
koita polttaa toholla
Kun nenäkarvat ovat niin pitkät, että näkyvät ulos, ne voi leikata pois.
Nenä- ja korvakarvoja varten on sellaiset kynsisaksien tapaiset sakset, joissa on tylppä pää. Hyvä parturi poistaa joka kerta myös ylipitkät korvakarvat.
MIksiköhän sitten Turkissa ja muuallakin etelän maissa poistetaan vahalla karvat ? Eikä ne sen sairaammilta näytä ne Turkin pojatkaan :D
on teillä ongelmat sheivaa sheivaa