Juon myös teetä.
Vihreää, tai oli vihreää vielä tunti sitten, mutta nyt se on jo melko tummaa.
Ai niin ja
10
50
Vastaukset
Vissyä lasissa. Lämmitän saunaa porukoille.
Tänään ei kuumat juomat maistu.Minä siivosin kasvihuonetta ja silti juon kuumaa.
Britit väittävät, että tee toimii sekä kylmään että kuumaan oloon.
(toisaalta ehkä he ovat vain riippuvaisia)buddy-love kirjoitti:
Minä siivosin kasvihuonetta ja silti juon kuumaa.
Britit väittävät, että tee toimii sekä kylmään että kuumaan oloon.
(toisaalta ehkä he ovat vain riippuvaisia)Briteille teehetki on myös pieni ruoka-annos, koska silloin tarjoillaan kukkuvoileipiä, tai marmeladilla päällystettyjä scones-leipiä.
tosi..typy kirjoitti:
Briteille teehetki on myös pieni ruoka-annos, koska silloin tarjoillaan kukkuvoileipiä, tai marmeladilla päällystettyjä scones-leipiä.
Äiti teki joskus muinoin todella hyviä teeleipiä, mutta hän on hukanut reseptin, eikä muista miten ne tehtiin.
https://www.youtube.com/watch?v=tRwYQgk05DY
- määmy
Mitä merkkii? Liia kaua lionnu vihree tee muuttuu maultaa kitkeräks. Tääl o tulos kaffeet & earl grey teetä. Vieraatki pois 98 %.
- määmy
buddy-love kirjoitti:
Nippon green.
Sopiva happoisuus.Pitää joskus koklata. Toisaal japanis oon saattanu juoda tuota. E oo ain tullu kysyttyy, mtä tarjonnu
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1761725
- 108977
- 89849
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa19673- 51655
ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann41557Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m164513Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45508Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;191453- 26439
