Kepu ja kokoomus haluavat lisää halpatyövoimaa Suo

meen. Siksi maahanmuuttoa ei haluta rajoittaa.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tyhmät äänestää näitä, sahaa siis omaa oksaansa, menettävät työpaikkansa mamuille. Kuten olen ennekin kirjoittanut jo vuosikaudet, tyhmä kansanosa ei tajua ennen kuin asuu itse roskiksessa että mikä meni pieleen, ei koske muuten varallisuutta tämä tyhmyys!

Äänestä

PASKALAKIBISNESMILJONÄÄRI SIPILÄ ON PÄÄSYYLLINEN MAMUTUKSEEN JA HÄNEN AGENTTINAAN ON OLLI REHN JOKA PÄÄSTI ROMANIAN JA BULGARIAN MUSTALAISET KADULLE KERJÄÄMÄÄN

KOKOOMUSMIMISTERI ORPO ON VAIN SURKEA PELKURI JA JUKINEN VALEHTELIJA

Halla-aho kertoo miten ENTISEN HALLITUKSEN RÄSÄNEN JA NYKYISEN ORPO VALEHTELEVAT JULKISESTI EDUSKUNNASSA JA MEDIASSA

HALLA-AHON PUHE ALKAA KOHDASSA 6:15

11:00 RÄSÄNEN VALEHTELEE ENNEN VAALEJA EDUSKUNNASSA

28:30 suurin riski HALLITUKSEN PÄÄTÖKSISSÄ

29:00 miten kiintiö pienenee

29:45 MITEN ORPO VALEHTELEE MEDIASSA

HALLA-AHO ESITTELEE RÄSÄSEN JA ORPON VALHEET JA SEN MITEN KIINTIÖ PIENENEE NYT

https://dreambroker.com/channel/dbiqeuet/iframe/l2ogpcje

Äänestä

Kyllä tuo haaliminen vielä kaatuu heidänkin omaan niskaansa.

Äänestä

Niinkös se nyt onkin? Hallituspuolueet haluavatkin maahanmuuttajia? Eikös enää ne "vihervasurit" haluakaan tänne lisää porukkaa?
Niin no, eipä tietenkään, eiväthän ne "vihervasurit" hallituksessa olekaan.

Äänestä

Yllä kommentoija kommentoi Soinia ja filipiiniläisiä
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13662101#comment-79657960

KOMMENTTI ON OIKEA EIKÄ EDUSTA PERUSSUOMEN KANTAA

SOINI ON TÄYSIN VÄÄRÄSSÄ

Ei ole mitään järkeä kuljettaa LENTOKONEELLA TYTTÖJÄ SAIRAANHOITAJIKSI PIHTIPUTAALLE FILIPIINEILTÄ

TÄLLAINEN TOIMINTA ON RASISMIA JA HUIJAUSTA

Takalogin kielinen tyttö joutuu SUOMEEN JOSSA ON JOKIN PASKAINEN KALJABAARI EI KIELITAITOISIA IHMISIÄ EI YSTÄVIÄ OMITUINEN KIELI TÄYSIN ERISTETTYÄ ELÄMÄÄ

Ehdoton ei SOININ PUHEILLE YHTEISTYÖSTÄ FILIPIINILÄISTYTTÖJEN KANSSA

Jatkoa vielä: naimisissa olevat naiset joutuvat aivan karmeaan tilanteeseen
ULKOMAALAINEN MIES EI TÄÄLLÄ JUURIKAAN SAA TYÖTÄ EI VOIDA KUVITELLA ETTÄ EDES EUROOPAN ALUEELTA TAI LÄNSIMAISESTA MAASTA

EI VOI SAADA TYÖTÄ JOS ON AUSTRALIALAINEN POLIISI TAI ESPANJALAINEN LAKIMIES

KOSKA POLIISIN ON OSATTAVA TÄYDELLISESTI KIELTÄ TIETENKIN
JA
LAIT OVAT ERI MAISSA AIVAN ERILAISIA JOTEN LAKIMIES EI SAA TÖITÄ
JA NIIN EDELLEEN
VAIKKA
SAIRAANHOITAJAVAIMO VOISIKIN SAADA PIHTIPUTAAN RÄKÄLÄBAARIN PIELESTÄ TÖITÄ SIIVOOJANA

Äänestä

Vain muutama ahne, lahjottu paskaläjä kok kepu johdossa
hinkuu mamuja Suomeen.

Keskustan kenttäväki vastustaa jyrkästi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vkgjhgds kirjoitti:

meen. Siksi maahanmuuttoa ei haluta rajoittaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu