Minulle asennettiin kuparikierukka maaliskuun alussa. Olen synnyttänyt kerran, eikä toinen raskaus ole vielä ajankohtainen. Kiertoni on ollut erittäin säännöllinen, korkeintaan 30 päivää, koko alkuvuoden.
En ole käyttänyt ovistestejä, mutta minulla oli ovulaatioon viittaavaa kosteutta juhannuksena. Mieheni ja minä olemme seksuaalisesti aktiivisia. Tällä viikolla mahaa on nipistellyt päivittäin. Kuukautiset eivät ole vielä myöhässä.
Voívatko kivut johtua kierukasta? Se ei ole ensimmäisinä kolmena kuukautena aiheuttanut mitään ongelmia, korkeintaan vuodon pitkittymistä. Tarkastuskäynti on heinäkuun lopussa.
Alkuraskauteeni kuului voimakasta rintojen kutinaa ja mahan pitkäkestoista nipistelyä, mutta kumpikaan ei alkanut ennen kiinnittymisvuotoa, joka oli heinäkuun 2013 lopussa. Toki kuparikierukka joskus harvoin pettää, mutta ei kai näin pian oletetun oviksen jälkeen voi tulla ainakaan raskausoireita?
Onko aihetta huoleen?
0
218
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee632142Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."51805Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2361298En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71960Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.88950Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki21875Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?116782Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin39730- 19716
Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?93699