Bridge-lävistys

Omena007

Moikka!
Oon 12v ja haluisin bridgen tai sit kulmakorun.(mieluummin bridge)

1. Mitä luulette, suostuuko äiti?

2. Onko järkeä?
Onko tämä vain hetken kestävä mieliteko?

3. Lävitetäänkö missään minun ikäisilleni edes vanhemman läsnäollessa?

Kiitos♥

5

730

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Omena007

      Sori jos on kirjoitusvirheitä. ..:3

    • Minä02

      Moi, oon 13 ja otin vuosi sitten huulikorun. Jälkeenpäinmietittynä ei mitään järkeä mutta en ole katunut. Lisäksi septum löytyy, mutta oon kääntänyt sisäänpäin koska en halua kaikkien näkevän sitä. Voit kysyä äidiltäsi ja perustella miks haluaisit lävistyksen. Joissain paikoissa lävistetään sun ikäsiä vanhemman luvalla. Muista tutustua lävistyksen hoitoon. Mieti kuukausi ja jos viel varmasti haluat, ota se :)

    • lävistetty

      ÄLÄ OTA BRIDGEÄ NOIN NUORENA!

      Sun kasvot muuttuu vielä paljon, jonka takia koru kasvaa TODELLA suurella varmuudella ulos, tai kasvaa vinoon ja jättää todella rumat arvet. Kaikkien ammattitaitoisten lävistäjien alaikäraja on 13 vuotta kaikkien lävistysten suhteen, ja sinuna odottaisin ainakin vuoden tai pari, koska lävistys on asia, johon sitoudutaan, ja jota ei voikaan ottaa pois niin vaan!

    • tyttityttö

      Yleensä lävistäjät tekee vasta yli 13-vuotiaille vanhemman luvalla lävistyksiä (ei koske korvareikiä). Kannattaa odottaa vielä 1-2 vuotta. :)

    • suomileijonat

      Samaa mieltä muitten kanssa, kannattaa oottaa pari vuotta koska sun keho ja kasvot ehtii vielä muuttuu. Mun mielestä lävistyksiä ei tehä alle 13-vuotiaille edes vanhempien luvalla, ei oo ainakaa niissä paikoissa missä ite oon käyny. Ite otin jokusen aikaa sitten huuli lävistykset ja vähän harmittaa kun toinen meni vähän alemmas kun toinen, mut kyllä sen kanssa elää. Kannattaa siis olla tarkka et kenellä käy. Hinta ei välttämättä määritä kaikkee, halpakin voi olla hyvä. Eti tietoa lvistäjästä ja lävistyksestä ennen kun otat muuta neuvoa ei ole !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      196
      1912
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      117
      997
    3. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      139
      991
    4. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      755
    5. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      213
      738
    6. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      62
      678
    7. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      25
      676
    8. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      135
      666
    9. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      57
      602
    10. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      38
      578
    Aihe