Tavata vai olla tapaamatta ?

0005

Nimittäin Suomi 24ssä, mikä mahtaa olla pelin henki kyseisessä formaatissa ? Huijataanko seuran etsijää sen minkä ehtii, kerrotaan täyttä puppua. Siellä on melkoinen määrä samoja profiileja olleet kuukausia, eikö flaksi käy, vai eikö teille kelpaa kukaan ? Ehkä tuolla aidossa live elämässä käy parempi tuuri.

9

138

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tapaus

      Tavata vai olla tapaamatta ? Ilman muuta tavata.

      Nimittäin Suomi 24ssä, mikä mahtaa olla pelin henki kyseisessä formaatissa ?
      Pelin henki = ihmiset siinä missä livessäkin.

      Huijataanko seuran etsijää sen minkä ehtii, kerrotaan täyttä puppua.
      Huijataanko ihmistä yleensä tässä elämässä?

      Siellä on melkoinen määrä samoja profiileja olleet kuukausia,
      eikö flaksi käy, vai eikö teille kelpaa kukaan ?
      Flaksi käy, kelpaa monikin. Kaikkia ei voi vastaanottaa mitä saisi.

      Ehkä tuolla aidossa live elämässä käy parempi tuuri.
      Kokeile tuurillasi, sinäkin! :D

    • VaroVaroVaan

      Hyvinkin saa olla varovainen. Tänne on pesiytyneet epäonniset ja epäonnistuneet luuserit. On kaikenkarvaista väkeä, miten siitä sekamelskasta löydät sen kunnon ihmisen sanopa se. Pahimmillaan tulet tapetuksi ja parhaimmillaan löydät elämäsi rakkaan. Suurin todennäköisyys on että olet pelinappulana tai sinua pidetään varalla. Seksihulluja, päihteiden käyttäjiä, eronneita, varattuja jotka etsii seikkailua, niitä riittää. Joka on tähän peliin lähtenyt ei useinkaan lopeta pelaamistaan täällä. Älä odota keneltäkään uskollisuutta.

    • Metsäämeni

      Asia selvisikin jo parista vastauksesta, parasta pysyä poissa moisesta sekamelskasta. Tulisi ehkä vai harmia.

    • sellattis

      samat naamat vaihtavat vain nikkiä. epätoivoiset luuserit etsimässä seuraa siihen yhteen asiaan. vaimoparat.

    • Ja miehet aina muutaman vuoden täällä nuorempia kuin oikeesti ovat.

    • Onko_näin_

      Kysymys kuuluukin,että meneekö asiallinen ihminen tekemään profiilin nettiin?
      Vaikka olisikin vapaa?

      • Asiallinenihminen

        Pidän itseäni ihan asiallisena, ja on profiili netissä. Ja olen vapaa.
        Työ ja harrastukset on semmoisia, joissa enimmäkseen toimin yksin, eli ylipäätään mahdollisuus kohdata samanhenkinen kumppani on takuulla pienempi kuin netin kautta.
        Helpottaisi kyllä jos porukka olisi rehellistä ja mikäli profiilissa lukee: tykkään liikkua luonnossa, se ei tarkoittaisi kävelyä nahkakengissä Hesperian puiston hiekkakäytävää.


    • nirsolady

      No, itsellä oli profiili reilut puoli vuotta ja tapasin tänä aikana kaksi miestä. Molemmat ovat olleet hyvin pitkälle sellaisia minkä käsityksen olin profiilin perusteella saanutkin, toisen kanssa ei valitettavasti löytynyt sitä kemiaa, mutta toisen kanssa on tapailtu muutama kuukausi. Huijareita on varmasti paljon, samoin kaikenlaisia viheltäjiä ja outolintuja, mutta kyllä noihin jonkinlainen tutka muodostuu kun aikansa tuolla viettää. Hauskaa ajanvietettä, enkä kyllä ole nyt odottanutkaan elämäni suurta rakkautta välittömästi löytäväni. Jos kahdet treffit puoleen vuoteen kuulostaa vähältä niin syynä on - myönnän - se että olen aika kranttu :-)

    • informantti

      No kuka siellä kyselee? Jos olet hoikka filmaattinen nainen, ikä alle 45 v, go for it! Peityt viestitulvaan ja voit valkata parikymmentä parhaan tuntuista joille kirjoitat, kymmenkunta treffattavaa, kourallinen jatkokandidaatteja jne. Hyvät näkymät. Jos kasvot eivät säväytä positiivisesti, vartalo ei ole ihanteellisessa kuosissa, tai ikää yli 50 v. niin suosittelen hankkimaan koiran tai kissan tämän touhun sijaan..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      134
      3060
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      7
      1630
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      222
      1354
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1191
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1171
    6. 37
      1041
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      1022
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      133
      987
    9. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      954
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      36
      897
    Aihe