Hei! Olen kohta 16-vuotta täyttävä mielellään edes puoliksi suomenkielistä au pair perhettä etsivä tyttö. Tykkäisin Lontoon seudusta, mutta mikä tahansa muukin käy! En polta enkä käytä alkoholia tai mitään päihteitä, olen lapsirakas ja ollut pienestä asti kaikenikäisten lasten kanssa.. Osaan siivota ja tehdä ruokaa ja olen luonteeltani aika rauhallinen.. Jos kiinnostuit, laita sähköpostia [email protected]
Vastaukset 3
- Mitithänvielävähän
Tyttökulta olet aivan liian nuori. Au pairiksi lähteminen ei ole vain hetken mielijohde. Pitää pärjätä vieraassa maassa ja vielä tuntemattomien ympärillä. Lisäksi en ainenkaan itse luottaisi omia lapsiani vieraalle 15 vuotiaalle, jolle ympäristökin on vielä vierasta. Uskon kyllä että olet luotettava ja vastuuntuntoinen tyttö, mutta 15 vuotta on vain aivan liian nuori. Kokisin ikäsi vuoksi itselleni enemmän vastuuta kuin että siirtäisin vastuun sinulle. Suosittelen lämpimästi käymään koulut loppuun ja harkitsemaan kunnolla au pairiksi lähtemistä muutaman vuoden päästä uudelleen :)
- Anonyymi
Pölijää tulla yleisesti sanomaan että melkein 16 vuotias on liian nuori (jos tarkoitat kaikkia tuon ikäisiä). Tottakai se siinä mielessä nuori voi olla ettei ajokorttia omista mutta henkiseltä iältään hän voi olla paljo vanhempi ku moni muu 18 vuotias. Ja ehkä sinä et ottais tuon ikäistä aupairia mutta joku muu saattaisi ottaa/ on ottanut :)
- Anonyymi
Itse olen myös sillä kannalla että 16-vuotias on vielä aivan liian nuori. Kyllähän monet sen ikäiset ovat henkisesti todella kypsiä mutta edeltäväsi kommentti on kyllä ihan asiaa ja asiallista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS1253113Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.161091Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.63903Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke54884- 52819
- 48709
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍80679- 54664
- 80636
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le35624