Vaatimukset usein perseestä

Sinkut vinkuu sinkkuuttaan, niin miehet kuin naiset.

Naiset vaatii mieheltä:
-paksua lompsaa eli isoja tuloja.
-uutta bemmii (bmw)
-Isoa osaketta kaupungista (oma tietenkin oltava!)
-Jos ei ole osaketta niin kesämökki oltava.
-Isona plussana tulee iso kyrpä (muttei välttämätön, jos vaan lompsa on tarpeeksi paksu)

Mies vaatii naiselta:
-isoja tissejä
-timmiä kroppaa
-kaunista lärviä
-neitsyyttä


Toki vaatia saa,mutta olisiko aika katsoa aikuisten (vai voiko puhua edes aikuisista?) ihmisten peiliin ja lopettaa narina?
Ensinnäkin vaateet on hirmu isot/kovat ja toisekseen vaatija itse ei ole aina välttämättä mikään Miss Suomi/Mr Hunks!
Ja naisissa myös näitä ''yh-mutseja'' jotka yrittää päästä rikkaan miehen siivelle ;)

Selkeesti ihmiset kahoneet liikaa jtn Täydellisiä NYC:n naisia tms.. kulissipaskaa :D
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Vain hyvin pinnalliset ihmiset asettaa tuollaisia vaatimuksia kumppanilleen. Muistan, että äitini yritti aikanaan ohjeistaa mua näin: "rikkaaseen mieheen on yhtä helppo rakastua kuin köyhäänkin". Olenko sitten kapinoinut tietoisesti vai tiedostamatta, mutta eipä ole paljon rikkaita miehiä näkynyt mun elämässä :D Ihan omillani pärjään. En tosin ole itsekään rikas, joten koen, että olisin rikkaalle miehelle lähinnä jokin riippakivi enkä sellaistakaan roolia tahdo. Eräs orastava suhde itse asiassa kaatuikin siihen, että mies oli todella rikas ja minä "tavallinen duunari", joten meillä oli aivan erilaiset tavat käyttää rahaa ja oikeastaan vielä tärkeämpänä asiana ihan erilaiset elämänarvot juuri rahan takia.

Äänestä

Harvempi varmaan kehtaa suoraan puhua siitä, mitä vakavasti otettavalta kumppanilta vaatii. En mä itse ainakaan treffipalstoja selatessani ole tuollaiseen törmännyt. Olis itseasiassa helpompaa, kun potentiaalinen kumppani latoisi suoraan tiskiin mitä hän oikeasti haluaa ja niitä sitten pääsisi vertailemaan omaan listaan. Ei tarvitsisi sitten kenenkään miettiä, että kelpaanko tämmöisenä kuin olen, tai kenties rakastua ihmiseen ja aloittaa vakavammin ja sitten huomata nämä perustavalaatuiset elämänerot. Mielestäni se menee vähän silleen, että jos pystyy itse tarjota, niin silloin on myös vähän varaa esittää vaatimuksia. Jos on itse yleisesti pidetty hyvännäköisenä, niin varmasti omaa tiukemman vaatimustason naamaosastolla tai muissa fyysisissä mieltymyksissä. Jos on himoliikkuja, niin ei siihen kaveriksi kannata sohvaperunaa hakea. Jos on pätäkkää, niin harvempi sitä varmaan halua ottaa siivelleen ulosotossa olevaa. Jos on älykäs, niin voihan se olla vaikea vääntää jutunjuurta hieman yksinkertaisemman kaverin kanssa. Jos on siisteysfriikki niin voihan se olla vaikeaa sikolätin kanssa. Jos on kulinaristi, niin voihan se tehdä tiukkaa jos toinen haluaa mussuttaa eineitä päivästä toiseen. Jos ei käytä päihteitä ja toinen haluaa juhlia päivästä toiseen, niin raskaaksihan se käy. jne. jne. Toki aina on varaa joustaa, eikä täydellistä matchia varmaan helpolla löydy, mutta kai sitä lähtökohtaisesti kannattaa hakea rinnalleen mahdollisimman yhteensopivaa kumppania järjellisin perustein, ettei tule sitten myöhemmin rakkauden tielle arjen ankeudet.

Äänestä

Hyvän naisen löytämisestä hankalaa tekee tosiaan naisten ahneus. Töissä pitää käydä ja rahaa pitää olla, että kelpaa perusahneelle naiselle - ja silloinkin kelpaa väärästä syystä eli rahasta. Harvassa ovat naiset jotka näkevät miehen ihmisenä eivätkä esineenä.

Äänestä
  • voi harmi
    Miehethän pääsääntöisesti näkevät naisen pilluna ja kodinhoitajana

    Äänestä

  • eirapost kirjoitti:

    voi harmi
    Miehethän pääsääntöisesti näkevät naisen pilluna ja kodinhoitajana

    Höpöhöpö. Miestä kiinnostaa naisessa kiva luonne ja se, että viihdytään yhdessä. Samaa ei voi naisista, jotka aivan törkeästi priorisoivat miehessä työtä, rahaa ja näkevät miehen ennen kaikkea rahoittajana. Tullut huomattua moneen kertaan.

    Äänestä

Sun listasta unohtui naisten kohdalta nuoruus. Millää noista muista seikoista ei ole väliä, jos nainen on yli 25v. Siinähän se useimpien miesten ongelma on. Eikä ihme, jos naista ei löydy, kun tota ikäryhmää kuitenkin nyt on sen verran vähän kerrallaan, että ei varmasti riitä kaikille, vaikmei mitään kummempia vaatimuksia esitä.

Äänestä

Neitsyyttä naiselta eivät vaadi muut kuin muslimit ja tämän palstan ätmit

Äänestä
  • Ätmit ovat henkisesti muslimeja ja aatteeltaan punikkeja. Siveä neitsyt sen olla pitää mutta pillu pitäisi sosialisoida yleiseen käyttöön. Mielenkiintoinen ajatusmaailma.

    Äänestä

  • 163 kirjoitti:

    Ätmit ovat henkisesti muslimeja ja aatteeltaan punikkeja. Siveä neitsyt sen olla pitää mutta pillu pitäisi sosialisoida yleiseen käyttöön. Mielenkiintoinen ajatusmaailma.

    Ei vaan se on niin, että kaikille miehille järjestetään oma neitsyt tai sitten niin, että kaikki naiset ovat kaikkien miesten käytössä.

    Nykyjärjestelmä, jossa 20% miehistä nussii 80% naisista ei vain kertakaikkiaan käy

    Äänestä

Mitään ei saa, jos ei vaadi

Äänestä
  • Ainakin naiset noudattavat tätä logiikkaa vaatimalla ennen kaikkea rahaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaatikaavaan kirjoitti:

Sinkut vinkuu sinkkuuttaan, niin miehet kuin naiset.

Naiset vaatii mieheltä:
-paksua lompsaa eli isoja tuloja.
-uutta bemmii (bmw)
-Isoa osaketta kaupungista (oma tietenkin oltava!)
-Jos ei ole osaketta niin kesämökki oltava.
-Isona plussana tulee iso kyrpä (muttei välttämätön, jos vaan lompsa on tarpeeksi paksu)

Mies vaatii naiselta:
-isoja tissejä
-timmiä kroppaa
-kaunista lärviä
-neitsyyttä


Toki vaatia saa,mutta olisiko aika katsoa aikuisten (vai voiko puhua edes aikuisista?) ihmisten peiliin ja lopettaa narina?
Ensinnäkin vaateet on hirmu isot/kovat ja toisekseen vaatija itse ei ole aina välttämättä mikään Miss Suomi/Mr Hunks!
Ja naisissa myös näitä ''yh-mutseja'' jotka yrittää päästä rikkaan miehen siivelle ;)

Selkeesti ihmiset kahoneet liikaa jtn Täydellisiä NYC:n naisia tms.. kulissipaskaa :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu