Ovat taviksia tai jopa rumia? Kehua nyt 45 v naista kauniiksi vaikka on 20 kg ylipainoa ja ryppyinen naama.
Vastaukset 14
- kurttukaali
Joku nuori mies sanoi kerran minulle, että kaikissa naisissa on jotain kaunista.
- HolmesinJussi
Imartelu uppoaa kaikkiin naisiin, oli miten susiruma tahansa. Helpoin konsti saada pesää!
- 2626
Aika harvalla on naama ryppyinen 45-vuotiaana. Ehkä jollain ketjupolttaja-auringonpalvojalla.
Aika moni ihminen on ketjupolttaja. Tämä saattaa olla merkittävä syy myös ihon vanhenemiseen vaikka tupakoitsija ei sitä itse uskokaan.
- 2626
M1978 kirjoitti:
Aika moni ihminen on ketjupolttaja. Tämä saattaa olla merkittävä syy myös ihon vanhenemiseen vaikka tupakoitsija ei sitä itse uskokaan.
Aurinko ja tupakointi ovat merkittävimmät syyt ihon vanhenemiseen. Ei viinakaan hyvää tee, ja monet kun yhdistävät nämä kolme niin.. . Tietysti geeneillä on jonkin verran osuutta asiaan, mutteivat nekään voi ihmeitä tehdä.
Sen sijaan pieni ylipaino on hyvästä, läski kiristää ihon rypyttömäksi :D
Paras anti age -tuote on kunnon auringonsuojakertoimet kasvoille valoisana vuodenaikana.
- ehkäsiksi
Hän näkee heissä jotain erityistä.
- ryppyrakkautta
Rypyt naisella voivat olla todella kauniita.
Kaveri on varmaan oppinut sitten yhden pelimieskikan;)
Kktllä noita valkoisia valheita tulee harrastettua.
"Kyllä olet tosi kaunis"
"Ei muutama ylimääräinen kilo haittaa"
"Näytät nuoremmalta kuin olet"- lollolloo
Niinpä.
"Ompa se iso!"
Toiset ovat kohteliaita ja ajattelevat, että naista kuuluu kehua ei parjata. Eivät halua kolhia toisen itsetuntoa tai ovat ihan oikeasti mielissään näkemästään. Niin tai näin, kullakin on syynsä. :)
- Nnnainennnnnnn
Haluu seksiä?
- Mieskö.kaunis
Kenellä siis on 20 kg liikapainoa ja ryppyinen naama? Kehujallako?
Sopii aloittajan katsoa peiliin ja miettiä, millä keinoilla nykyinen ulkonäkö säilytetään. Ei ainakaan tupakilla, kaljalla ja sohvaperunana.
Naisilla on yleensä enemmän tekemistä, niin että eivät ehdi tuhota ulkonäköään mainituilla paheilla. - Ryppyjätaiei
Kauneus on katsojan silmässä - oikeasti. Eivät kaikki ihannoi laihuutta, nukkemaiseksi meikattua ja rypyttömäksi kiristettyä ihoa (tosin nelivitosella ei vielä hirveästi ryppyjä edes ole...) tai pitkiä hiuksia. Joidenkin mielestä olemus ja se miten sen kantaa, kokonaisuus, on tärkein. Joku näkee vain kauniit silmät, paksut hiukset tai upeat sääret. Toinen taas haluaa katsella vahvasti meikattua ja huoliteltua olemusta, kolmas pitää brunetesta enemmän kuin blondista. En tiedä, mistä ap:n kysymys tulee, siinähän yleistetään melkoisesti, mutta omasta mielestäni nainen voi olla kaunis vaikka olisikin ylipainoinen tai olla ruma, vaikka vartalo olisi tiptop. Rypyt eivät ketään rumenna, ennemmin näyttää luonnottomalta, ellei niitä iän myötä ilmesty itse kullekin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha1371473- 1481081
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät69926- 68733
PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.56713Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi243708- 37609
Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33561Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"
Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi7551- 39537