Eli sellainen asia että harrastettiin poikaystävän kanssa seksiä ja käytettiin kondomikin mutta mulla on nyt tullut pahoinvointia ja muita alku raskauden asioita niin eivätkö kondomit toimikkaan?? :( Ei ollut tarkoitus tulla raskaaksi
Raskauden ehkäisyyn apua :[
6
<50
Vastaukset
- Evittu
Eihän vaan poika ystäväsi ole pistellyt reikiä kondomiin? :D
- menninkäinem
Mikään ehkäisykeino ei ole 100-prosenttisen varma. Kondomin ehkäisyteho oli jossain yli 90:n tietämillä. Ja aina kannattais muistaa tarkistaa ettei kondomi menny rikki aktissa.
- AnaaliMaija_
Synnytä se löylykauhalla
- Viisaslol
Mitä HELVETTIÄ sinä tuolla tarkoitat?
- Psykoottinen
Kannattaa mieluummin synnyttää, koska elämä pitenee ja suku lisääntyy.
- kondomihyvä
Kondomit ovat noin 99 prosenttisen varmoja eli yhtä tehokkaita kuin e-pillerit.
Tuo varmuus tarkoittaa huolellista kondomin käyttöä. Kondomi laitetaan ennen yhdyntää. Kondomiin ei tule reikiä kynsistä tai hampaista. Kondomista pidetään kiinni, kun siitin poistetaan emättimestä laukeamisen (tai lerpahtamisen) jälkeen. Lisäksi pitää olla huolellinen, ettei käsissään siirrä siemennestettä ei-toivottuun paikkaan.
Jos epäilet olevasi raskaana, teet raskaustestin, mikäli kuukautiset eivät ala ajallaan ja tarvittaessa toistat sen viikon kuluttua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista857465- 965404
- 2584612
- 444505
- 623257
- 492695
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222358- 492333
Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292332- 412184