Minkähän verta mahtaa iho kutistua laihdutuksen myötä? Jos vaikkapa vyötärön ympäryksestä lähtee kolmannes niin kiristyykö iho uusien mittojen mukaiseksi vai jääkö se löysäksi roikkumaan?
Kutistuuko nahka?
Hmm.
21008
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Vaikea sanoa kun et kerro ikääsi etkä myöskään sitä
kuinka paljon aiot laihduttaa. Itse kun laihdutin
104 kilosta 85 kiloon (olen mies) muutama vuosi sitten 24-vuotiaana niin minulle tuli vain raskausarpia vyötärön seudulle. Kannattaisi myös käydä salilla. Itse kun hieman nostelin painoja niin sain vartalon kiinteämmäksi. Valitettavasti naamassani iho on hieman venynyttä jolle en oikein voi mitään.
Olen jostain lukenut että erittäin lihavilla ja myöskin vähän iäkkäämmillä on jouduttu poistamaan ihohelttoja plastiikkakirurgilla kun iho on venynyt niin paljon ettei se enää kutistu entiselleen laihdutuksen jälkeen.
Ei kutistu; varsinki jo nopeesti laithuu, nahka jää pussittamaan ja palastiikkakirurgi vois auttaa. tietty, jos lihas kasvaa jossain määrin, se voi auttaa