Voisiko olla sepsis

Kävin eilen kyllä sairaalassa ja sain ab:n virtsatietulehdukseen, mutta nyt mulla on vähän sekava olo, ripuli, kädet tärisee ja niitä palelee, niska on jäykkä. Ja alaselkään sattuu. Crp oli kuitenkin eilen vain 6. Pissassa vähän verta ja ketoaineita eilen.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Munuaistulehdus. Äkkiä takaisin sairaalaan

Äänestä

Sepsistä on ollu viimeaikoina liikkeellä, tarttuu pisaratartuntana ja varsinkin heinäkuu on otollista aikaa sepsiksen itämiselle..

Äänestä
  • Omituinen höpöttäjä.........

    Äänestä

Saattaappi olla ettei ko. Ab tehoa eli kannattaa käydä lääkärin pakeilla saat uudet lääkkeet näin minullekkin kävi. Oireet olivat ihan samat kuin sinulla kun sain Selexid nimisen ab johan alkoi tauti talttua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aaaaanu kirjoitti:

Kävin eilen kyllä sairaalassa ja sain ab:n virtsatietulehdukseen, mutta nyt mulla on vähän sekava olo, ripuli, kädet tärisee ja niitä palelee, niska on jäykkä. Ja alaselkään sattuu. Crp oli kuitenkin eilen vain 6. Pissassa vähän verta ja ketoaineita eilen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu