Helleraja ylittyi Suomessa ja Kaarina Suonio kauhistui jälleen kerran vähäpukeisista suomalaisista naisista ja miehistä.
Suonion mielestä helteellä on syytä käyttää turkkia, mutta sen puutttuessa tavallinen pressukangaskin käy ihon peitteeksi. Tärkeintä on piilottaa tissit ja takapuolivaot muiden katseilta.
Suonion mielestä olisi varmasti toivottavaa, että Aku Ankkakin oppisi käyttämään housuja. Siinä mielessä Suonion ajatusmalli on yhteneväinen lestadiolaisten huivipäämummojen kanssa. Mutta nautitaan me muut kesästä täysin siemauksin vähissä pukeissa tai ilman.
Helle: Kaarina Suonio kauhistui vähäpukeisista
taaltapesee
3
<50
Vastaukset
- tapakoulija
luulin ensin, että tarkoitit etiketti-ekspertti Kaarina Suonperää,..
- ne_on_turhia
Noi etiketti hemmot on itse iso vitsi. Mitä vitun väliä tuollaisten mielipiteillä on?
- Pankoltanähtyjä
Taidat itse olla se varsinainen juntti, joka käyttää vain lusikkaa kaikkeen ruokailuun? Ehkä hätätilassa puukonkärjellä nappaa jonkun lantunpalasen
suuhunsa suoraan kattilasta, joka on syömäastiana lautasen sijasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762195Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe381779Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi121535Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2371283Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu621270Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas171091Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv621027- 60990
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja104700