17v tappoi itsensä vessan puuttumisen takia!

Tämä_se_vielä_puuttui

Voi hyvänen aika tuota ihmisten hulluutta, eli jos toiset ei tapa vessan puuttumisen takia niin sitten se tehdään itse!
Toivottavasti suomalaiset säästyy edes tuon laatuiselta kulttuurin rikastamiselta vaikka kaikkea muuta mielensairautta tänne istutetaankin väkisin!


17-vuotias tappoi itsensä – vanhemmat eivät suostuneet rakentamaan vessaa sisälle

Intialaisnaiset kantoivat vessa-astioita mielenilmauksessa New Delhissä 18. marraskuuta 2014. Tempauksella oli tarkoitus kiinnittää huomiota maan huonoon käymälätilanteeseen. AFP / Lehtikuva

17-vuotias intialainen tyttö tappoi itsensä, kun ei saanut vanhempiaan suostuteltua rakentamaan vessaa kotiin, kertoo The Times of India.

Vanhempien mukaan tytär, Khushboo Kumari, oli vaatinut heitä rakentamaan vessan talon sisälle, mutta sen sijaan he olivat rakentaneet aidan ulos näköesteeksi.

The Times of Indian mukaan tyttö hirtti itsensä lopulta, koska hän ei enää kestänyt häpeää, jota hän tunsi pellolla tarpeillaan käymisestä.

– Hän kävi usein lähellä asuvan isoisänsä luona vessassa, äiti Sanjhu Devi kertoo.

Perhe omistaa nelihuoneisen talon, jossa on sisäpiha. Vessa ei kuitenkaan ollut koskaan tärkeä asia.

Tytön isän mukaan hän suunnitteli säästävänsä rahaa tyttärensä häitä varten, mikä oli vessan rakentamista tärkeämpää.

Vessojen puuttuminen sisätiloista on aiheuttanut paljon keskustelua Intiassa. Muun muassa viime vuonna miesjoukko tappoi kaksi tyttöä, kun nämä olivat lähteneet pellolle, koska heidän kotonaan ei ollut vessaa.

http://www.mtv.fi/uutiset/ulkomaat/a...isalle/5212518

7

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kjhjk

      Et taida nyt ymmärtää mistä tässä on kyse. Tuo raiskaus kertoo sen. On tosi nöyryyttävää käydä pellolla jossa miehet kyttäämällä kyttäävät voidakseen raiskata.
      Tytön isä pääsi nyt pälkähästä kun ei tarvinnut järjestää kalliita häitä. Saattoipa jopa aiheuttaa itsemurhan tarkoituksella tai peräti tappaa tytön ja lavasti sen itsemurhaksi jos tyttö oli jo raiskattu. Eihän häntä enään kukaan olisi huolinut. Intialainen neitsytkulttuuri on hyvin raaka eikä ole ollenkaan harvinaista että isä tai äiti tappaa lapsensa jos hänet raiskataan.

      • akateem_henkilö

        Intiassa naisella ei ole yleensä ihmisarvoa. Jos miehet eivät saa naista, voivat he lähteä joukkoraiskaamaan pellolla ulostavia naisia, ja sitten tappaa naiset, jotta niiden omistaja ei hikeenny. Suhtautumistapa on hieman sama kuin Mohammedilla (?), jonka mukaan mies voi raiskata aasin tai lampaan jos ei saa pillua, kunhan vain muistaa tappaa eläimen aktin jälkeen ja myydä lihat naapurikylän markkinoilla.


      • cvhnjf

        bhjg


      • neitiABC
        cvhnjf kirjoitti:

        bhjg

        Jäikö jotakin kesken?


    • paskat.tunkiolle

      Eikös se ole helvetin hyvä, että tuollaiset itsensä tappaa... Jenkeissä ihan päivittäistä, että tehdään itsari esim. tietokonepelin takia.

    • askdfhaskjfhads

      Ihan hyvä, että tappoi itsensä.

    • neitiABC

      4.7 klo19.12 ja20.55 taas kaksi itseään täpötäynnä olevaa jakaa omasta runsaudestaan...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      86
      4660
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3847
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      187
      3686
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      69
      2098
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1298
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1172
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      149
      1117
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      51
      1024
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      914
    Aihe