En ole pahemmin käynyt ravintolaoissa. Mihin kellonaikaan ravintolaan kannattaa mennä etsimään seuraa. Olin eilen klo 22 ja ihmettelin, kun missään ei ollut ketään. Katsoin erään pubin tietoja, niin livemusiikki alkaa vasta klo 24! Olin ilmeisesti siis liian aikaisin liikkeellä.
Kaupat menevät kiinni klo 20-21, joten olisi loogista, että ravintoloissa elämä alkaa klo 22 eikä joskus puolen yön jälkeen! Mihin kellonaikaan ravintoloihin kannattaa viikonloppusin mennä, jos etsii seuraa ja minkä ihmeen takia kaikki alkaa vasta niin myöhään?!
Mihin kellonaikaan ravintolaan?
4
184
Vastaukset
- hmmmmh
Seuraa saa kännissä olevilta helpoiten varmaan. Muista varata kumit mukaan ellet halua hankkiutua lapsettomaksi hankkimalla sp-taudin (tai kipeitä haavaumia alapäähän). Noi baaripanot on niitä joilta aika tehokkaasti saa taudit alapäähänsä. Suuseksissäkin suosittelen käyttämään halkaistua kumia. Nimim. taudin suuhun saanut.... Luojan kiitos, HI-virusta en saanut :)
- 11p5
23-24. Yleensä vasta 11 jälkee aletaan miettiä liikkumista, jos ollaan jossain viettämässä etkoja kavereiden kanssa. Ei aikasemmin oo juurikaan porukkaa ja ryyppääminen kotona/kylässä kavereiden kanssa tulee pirusti halvemmaks ku baarissa.
Ja bonuksena kotona voi harrastella kaikenlaista oheisaktiviteettia porukan mielen mukaan toisin kuin baarissa, jossa hädin tuskin pystyy edes keskustelemaan..
Mielummin pysyttelisin baarien ulkopuolella kokonaan, mut pakko sitä sinkun on toisinaan pesääkin saada.. - beentheredonethat__
Klo 22 on aika vilkasta tsekkailua, että mitä porukkaa on tulossa. Jengi ei ole vielä kännissä ja naiset saattavat tulla suoraan juttelemaan. Tässä vaiheessa pistetään pullat uuniin.
22-00 pitäisi löytyä joku kelkkaan, jos meinaa saada hyvää seksiä. Älä polta itseäsi kiertämällä jokaisen luona tulemalla avoimesti torjutuksi.
00-01:30 yleensä ne lähtevät paremmille jatkoille, jotka sellaisille ovat pääsemässä. Jengi alkaa tulla kovaan humalaan.
01:30-2:30 todella humalaista poppoota. Heikot mahdollisuudet saada kelvollista kumppania.
2:30- game over. Vedät lärvit tai lähde suosiolla kotiin. Voit myös hankkia kokemuksen huonosta känniseksistä, jos et vielä ole sellaista kokenut ja luvannut ettei ikinä enää. - dbdbdbdbdb
Oletko mies vai nainen? Jos nainen, niin ihan mihin aikaan vaan. Jos mies, niin mahdollisuudet ovat sen verran heikot, et oikeastaan sama mihin aikaan menet... Ehkä just ennen valomerkkiä joku tosikänninen yh voi mukaan lähteä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,713515Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt152664Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu242247Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod112233Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1052167Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e992131Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1072063MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,141905Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.5991897Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S231673