Missä sinkkunaisia (20-25v) voisi tavata näin kesällä, ja mieluiten päivällä? Missä vietätte aikaa?
Missä ovat sinkkunaiset?
8
480
Vastaukset
Helsingissä ja festareilla
- mies_helsingissä
Missä Helsingissä?
Mitkä paikat ja baarit Helsingissä ovat 18-25 v sinkkunaisten suosiossa? mies_helsingissä kirjoitti:
Missä Helsingissä?
Mitkä paikat ja baarit Helsingissä ovat 18-25 v sinkkunaisten suosiossa?Nomitäniitänyton: Vatikaani, Tiger, Teatteri, Erottaja Bar... Ehkä helpompi olisi määritellä ne paikat, jossa keski-ikäiset ja vanhemmat käy.
Koko Kallion kaupunginosahan on täynnä sinkkunaisia.- helsinkiinmuuttanutmies
BEM kirjoitti:
Nomitäniitänyton: Vatikaani, Tiger, Teatteri, Erottaja Bar... Ehkä helpompi olisi määritellä ne paikat, jossa keski-ikäiset ja vanhemmat käy.
Koko Kallion kaupunginosahan on täynnä sinkkunaisia.Kun näytät tuntevan asiaa, niin ole ystävällinen ja luettele paikkoja, joissa keski-ikäiset ja vanhemmat käyvät Helsingissä, koska minä taas etsin keski-ikäisiä naisia. Samalla tulee lueteltua ne paikat, joissa nuoret käyvät, kuten itse sanoit.
Mieluiten paikkoja, jotka ovat Helsingin keskustan alueella. Kiitos valtavasti etukäteen. helsinkiinmuuttanutmies kirjoitti:
Kun näytät tuntevan asiaa, niin ole ystävällinen ja luettele paikkoja, joissa keski-ikäiset ja vanhemmat käyvät Helsingissä, koska minä taas etsin keski-ikäisiä naisia. Samalla tulee lueteltua ne paikat, joissa nuoret käyvät, kuten itse sanoit.
Mieluiten paikkoja, jotka ovat Helsingin keskustan alueella. Kiitos valtavasti etukäteen.Kesän ehdoton ykköspaikka on Mummotunneli (Rafaellon tersassi)
Muuten voi kokeilla vaikka Sir Einoa, Rymy Eetua, Storywilleja pari paikkaa joiden nimiä en saa mieleen.
Sitten tietysti karaokebaarit kuten Pata Ässä ja Anna K- ihdpfonbpeinbr
BEM kirjoitti:
Nomitäniitänyton: Vatikaani, Tiger, Teatteri, Erottaja Bar... Ehkä helpompi olisi määritellä ne paikat, jossa keski-ikäiset ja vanhemmat käy.
Koko Kallion kaupunginosahan on täynnä sinkkunaisia.En ole tainnut käydä missään edellä mainituista baareista, t. 23-v nuori nainen Helsingistä. Meitä taitaa liikkua aika monessa paikassa, eri paikoilla on erilainen kävijäkunta, joten mene sellaiseen mikä näyttää itsestäsi kivalta ja löydät todennäköisemmin samanhenkistä seuraa.
Moni sinkkunainen tuskin on maanantaina puolen päivän aikaan baarissa. Me käydään töissä, kirjastossa/opiskellaan, käydään lenkillä ja salilla/jumpissa, hengaillaan kotona, käydään kaupungilla / ulkona syömässä / kahvilla kavereiden kanssa, mökkeillään, ollaan festareilla ja matkustellaan. Monet jutut kodin ulkopuolella tapahtuu kavereiden kanssa, mutta itse ainakin opiskelen kirjastossa ja käyn lenkillä yksin. Valitettavasti esim. lenkkeilevien naisten jututtaminen voi olla haastavaa, eikä saa minkäänlaista vinkkiä onko sinkku vai ei, mutta aina kannattaa yrittää.
- manselainen
Mites Tampereen seudulla?
- mansemansemansee
Itseäni vetää puoleensa kaikenlaiset tapahtumat, joita voi myös kuunnella sivusta ilmaiseksi.. Lisäksi monet ravintolat järjestävät ''ilmaista'' (kohteliasta ostaa se olut..) ohjelmaa ympäri viikkoa. On live-esityksiä, stand uppia.. Yökerhoissa en itse edes käy. Ja roosterissahan on maanantaisin tämä reggaeta ja makkaraa -eli saa ilmasta kabanossia poppamiehen kastikkeilla. Vetää porukkaa.
Rehellisesti sanoen en kyllä tiedä. Edellisen kappaleen perusteella kuulostan täysin pummilta. Olen usein kotona, ruokakaupassa tai koiran kanssa lenkillä. En toisaalta koiran kanssa lenkillä pane pahakseni, jos joku alkaa juttelemaan. Ja itsekin saatan heittää kaupassa ventovieraille jotain aina joskus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai918774Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki484771Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414451Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit462666Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1001526- 401316
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441266Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641182Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota391160Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1671110