kuinkmoni on ajanut maasturillaan edes hiekkatietä?
kuinka moni kalluppi
7
104
Vastaukset
- lannalla
Mustikkareissutkin lyheni ku päästiin maasturilla apajille.henkilöautolla oli turhaa edes yrittää,ois vaan alusta ollu vainaa.useampi kilometri.
- maasturillani
Ajan Suzukilla maasturillani ympäri vuoden kitkarenkailla autolla ikää 19v.
Sopii jokaiselle tielle kulkemaan vaikka marjametsän tukkiteille. - Maasturimaastoon
Mulla on 100.000 euron maasturi. Ostettu, että pääsee pahaankin paikkaan. Ja koska se on siksi ostettu, myöskin ajan sillä pahaankin paikkaan. Jos en ajaisi, tottakai mieluummin ajaisin samanhintaisella henkilöautolla, vaikka ässä-mersulla, joka olisi maasturia parempi lähes kaikilla muilla osa-alueilla, kuin maastossa. Olen aina säälitellyt usein mainittua ajatusta siitä, että "kuka veisi sadantonnin autoa metsään?". Miksi ihmeessä ostaa maasturin, jos sitä ei vie metsään? Vaikka maasturit nykyään luxusvehkeitä ovatkin, niin samalla rahalla saa henkilöautossa vielä paljon enemmän luxusta.
- Maasturimaastoon
Sadantonnin maasturin ominaisuudet, maasto-ominaisuuksia lukuunottamatta saa henkilöautoon 60.000 eurolla. Vertaa vaikka MB ML - MB E. MB E on ML:ää parempi kaikessa muussa paitsi maastossa ja istumakorkeudessa.
- hmhmhm
No ei ML kovin kaksinen maasturi ole.
Mutta siinä on maasturin muut edut. Eli se on hyvä vetoauto, hyvät tilat, hyvä näkyvyys, hyvä talvella, koska siinä on edes jonkinlainen neliveto ja parempi maavara.
- Kuinka_moni_kalluppi2
Kuinka moni on urheiluautotasoisissa 'perheautoissaan' joiden huippunopeus lähenee 300km/t ja tehot sama juttu, on hyödyntänyt edes puoliakaan nousta huippunopeuksista ja huipputehoista?
- alustasarja
ei pysty ajamaan, silla laskin alustan tonttiin ottaa pian pohjasta kiinni
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 712973
- 462574
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322235- 792148
- 951956
- 321712
- 121536
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171497Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?271302Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil211233