Terhi Järvinen?

kirurgiaetsimässä

Onko kenelläkään kokemuksia ainakin Hämeenlinnassa leikkaavasta Terhi Järvisestä?

Olisin mennyt Tatu Tarkalle mutta Mehiläisessä kerrottiin ettei siellä olekaan enää muita kuin Terhi Järvinen. En löytänyt häntä ISAPS- tai IPRAS-järjestöjen sivuilta, mikä jo vähän epäilyttää, enkä löydä täältä tai muualta montaa kirjoitusta.

Mietin pitäisikö lähteä Helsinkiin Hilkka Peltoniemelle vai teettää täällä... Leikkaus on reisien ihon kiristys, eikä sen jälkeen olisi kiva matkustaa. Tekisin mieluusti lähellä kotia, mutta toisaalta leikkaus on myös lukemani mukaan kirurgille erityisen vaativa eikä sitä ehkä kuka tahansa osaa tehdä hyvin.

Ehkä auttaisi päättämään jos jollakulla olisi kertoa mitään positiivista tai negatiivista?

Voitte laittaa myös sähköpostia: anonyymi3284[at]gmail.com

3

2242

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HMLinna

      Itse menisin Helsinkiin kyseiseen toimenpiteeseen. Googleta Snelman Bullevardilta. Mieli tekisi tehdä sama operaatio.
      Kuski vain hakemaan sieltä. Ei sen kummempaa. Toki pitää osata ajaa Stadissa. Taxillakin voi tulla pikkusen lähemmäksi josta sitten noutaja noutaa.

      • HMLinna

        Anteeksi tarkoitin plastiikkakirurgi Kaarlo Stahalgergia ;))


    • kirurgiaetsimässä

      Kiitokset vastauksesta.

      Pitänee kysellä mahdollisimman monelta kirurgilta ovatko tehneet näitä paljon ja miten tekisivät. Kun voi tehdä vähän eri tavoin ja tarpeeksi kokemusta pitää olla. Ja kyselen miten sujuisi automatka.

      Mieluiten olisin lähtenyt tutulle kirurgilleni Liettuaan kun on siellä onnistuneet operaatiot aikaisemmin ja on luottamusta, mutta en osaa kuvitella onnistuvan nousta lentokoneeseen ja kävellä kentällä reisien kanssa.

      Jos kenelläkään on kokemusta reisien kiristyksestä niin kiinnostaisi kuulla miten sai liikuttua sen jälkeen. Pitää varmaan aloittaa siitä aiheesta uusi keskustelu...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      98
      4466
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3313
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2370
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1378
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      34
      1143
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      37
      1086
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      13
      1054
    8. 158
      1007
    9. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      934
    10. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      872
    Aihe