Nii! Otsikko sen kertoo. En tajua naista. Koko ajan saa mun pään pyörälle. Erosimme vko sittem koska hän haluaa olla yksin ja ei ole valmis olemaan parisuhteessa, koska on niiiin kiireinen ettei aikaa riittäis mulle. Sano viel, ettei tunteita enää sillä tavalla, vähä kaverifiilis. Ja lisäks häntä alkoi ahdistaa. Sit kolme pvää eron jälkee laittaa känniviestin et "mulla on hirvee ikävä sua". Kysyin et millä lailla? Vastas "no niinku parisuhteessa olevalla on ikävä". Mitä tämä tarkoittaa?! Oon ihan sekaisin. Viimeiset pari kk ollu kehnoa hänen kiireiden vuoksi, enkä osaaa enää lukea hänen ajatuksiaan mitä hän haluaa. Oltii 6kk yhessä.
Eksällä hirvee ikävä mut haluaa olla yksin
5
275
Vastaukset
- kokemustaan
Kuulostaa siltä, ettei pysty vakiintumaan sun kanssa. ei kuitenkaan halua antaa sua vapaille markkinoille, vaan pitää sua niinsanotusti löysässä hirressä. Välillä pyörittää sua, ja saa sun pääsi sekaisin. Sitten taas lähtee, koska ei pysty elämään arjessa sun kanssa. Tuo ei tule koskaan muuttumaan. Etsi itsellesi oikea seurustelukumppani. Exäsi yrittää sotkea välejänne, koska ei halua että olet toisen kanssa. Sun pitää olla luja, ettet lankea taas sen pauloihin. Muuten olet taas samassa pisteessä.
- Sekaisinkaikesta8763
Niin kaiketi näin. Miks pitää toimia tolla tavalla? Mä en vaan ymmärrä. Ongelma on vain että mä rakastan eksää yli kaiken mutta se ei riitä. Olin siinä toivossa, että tästä oikeesti tulee jotain.
- exänkanssayhdessä
Itellä ollu samanlaisia tilanteita exän=nykyinen poikaystävä kanssa. 3 kertaa erottu, lyhyin ero kesti viikon, kun tuli taas pyytämään mut takasin, mut se ei kyl kestäny kauaa, ku en jaksanu katella sen levottomia touhuja kaveriporukassa. Viimisen eron älkee jäätiin kumminkin ystäviksi ja sanoin mulle, ettei pysty alkaa seurustelee mun kanssa. Mutta tällä hetkellä meillä on meneillää taas jotain juttuu ja annetaan vaan ajan kanssa kehittyy, jos vaikka tästä lähtis meidän yhteinen taival.
- Samassa_liemessä_oltu
No se känniviesti ei ollu ainakaan selvinpäin kirjotettu!
"...niinku parisuhteessa olevalla..."
Selvittäkään poloinen ensin itselleen, onko se teidän suhde nyt ohi vai onko se vielä olemassa! Vasta sitten on oikeus tulla ilmoitteleen toiselle, jonka justiinsa on dumpannu. Tuo on kuin puukkoa haavassa kääntäisi!
Kyllähän sitä niin mies kuin nainenkin puutteessaan huutaa vaikka entisen perään. Tottahan se saattaa olla, että ikävä on.
Ei yks viikko oo puolen vuoden suhteen erossa mitään vielä.
Silti jos eroomaan pystyy oikeesti järjen voimalla, niin sellanen retee irtiotto kertalaukauksella on tehokkain pitemmälläkin tähtäimellä. Helpompi kuin vähittäin hivuttaminen. Tarkoitan nyt vain lapsettomia nuoria, nimittäin perheelliset ja monella tavoin sitoutuneet on ihan eri juttu.
Silti jos exä aina vain antaa ristiriitaista viestiä, niin vaikuttaa pelaamiselta.
Jos saat järjen menemään tunteiden yli, niin pidä etäisyyttä. Hänhän se on eron halunnu, eikä sun tarvii hypätä jokaisen päivityksen mukaan.
Jos se vielä pitemmän ajan jälkeen, vaikka itse oot pysyny loitolla, halajaa takaisin suhteeseen, niin sitten se saattaa olla jonkinlaisen huomioimisen arvoista.
Sillä exän mielenmuutoksella on vasta sitten arvoa, kun hän on nähnyt sitä toisenlaista elämää ensin.
Yritä ite sillä aikaa puuhata kokonaan muita asioita, että aika menis paremmin.
Helppohan tässä on katsomosta neuvoja huudella kentälle, mutta itsehän tänne asiasi annoit kaikille puntaroitavaksi
Tsemppiä sinulle! - Eipäyllätä
Ihan normaaliahan tuo on. Ei se ero sito tarkoita, että kaikki tunteet yhtäkkiä häviäisivät. Ilmeisesti hän on sitä mieltä ettei teidän suhteenne toimi, mutta tarvitsee vielä hieman aikaa ennen kuin pääsee surustaan ja kaipuustaan eroon ja voi alkaa etsimään sitä uutta miestä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Petteri Orpo on satusetä
Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi1423886Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan
Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla572764Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta
Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä682731Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle
Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi862510Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana
Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "342383SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero
Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past881568Olitkin liian hyvää ollaksesi totta nainen
Ihastuin ja rakastuin, mutta se on minun ongelma. Ei sinun.1061529Kaste pelastaa ihmisen
Kristittyjen kirkkojen toimittama yksi Kaste on Jumalan tekemä pelastusteko, jossa perisyntiin hengellisesti kuollut ihm6411332Anita ei saanut Heikkiä pihalle
Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.851275Elisalla ja MTV:llä lihava riita - MTV:n kanavienlähetykset ovat katkeamassa Elisan asiakkailla
Kaikkien MTV:n kanavien televisiolähetykset ovat katkeamassa Elisan kaapeli-tv-asiakkailta. https://www.is.fi/digitoday1651187