Millä repliikillä baarissa kannattaa lähestyä?

kokematonko

Miten naisen kannattaisi lähestyä miestä baarissa? Millainen lähestyminen/puhe teihin miehiin vetoaisi?

(Mikä ei toimi?)

10

348

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • repliikillä

      Puheena kaikki käy, mutta ei kaikkiin. Minusta siisti tapa on tulla kysymään jotakin. Tule lähelle ja katso silmiin. Vanha vitsi ”käytkö usein täällä” toimii sekin avauksena. Mulle saa sanoa jos kaipaa seuraa tai/ja kysyä onko mulla seuraa.
      Minuun ”tehoaa” puhetta enemmän se kun nainen näyttää, että on saatavilla. En siedä pakkeja.
      Humalaisen tökeryys ei toimi.

    • ex-sinkkumies35

      Ei kait yhtä yksiselitteistä tapaa olekaan, mutta voin kertoa miten minut iskettiin.

      Olin parin kaverin kanssa pubissa viettämässä rentoa iltaa, ilman mitään naisenmetsästysaikeita. Jossakin vaiheessa tuli eräs nainen kysymään vain suoraan että sopiiko seuraan. Koska pubi oli kohtalailla täysi, niin ensimmäinen ajatus oli että hän haluaisi vain istumapaikan, joten hänelle tehtiin tilaa itsestäni katsoen vastakkaiselta puolelta pöytää. Homman nimi valkeni kuitenkin heti, kun hän kieltäytyi siitä paikasta, nyökkäsi minuun päin ja sanoi "jos hänen viereen".. Eihän siinä mitään, istumapaikat järjesteltiin uudelleen ja siitä se sitten lähti.

      Naurettavan yksinkertaista, kun miettii mitä itse on joutunut säveltämään naisille tässä vuosien varrella. No, toista vuotta nyt ollaan yhdessä oltu ja päivä päivältä läheisemmäksi tämä muuttuu.

    • Kokeile_

      Lähetääks panee, on aika takuuvarma...

    • eitoimi111

      Jos ihan oikeasti nainen sanoo baarissa miehelle, että lähetääks panee, niin kuinka moni mies lähtee? En voi uskoa, että juuri kukaan. Ihan sama toisinpäin.

      • oikeastikin

        Ei ehkä aina noilla sanoilla mutta ylivoimaisesti paras tapaamani nainen kuiskasi korvaani ”mä olisin valmis jo”


      • hahj

        nainen jos kysyy niin tais kaupungilla olla 70% ei ja 30% kyllä
        sama miehelle 99% ei ja ~1%kyllä


    • ExHUA

      Homma toimii niin et ei ole huomaavinaan miehiä.
      Takuu varma taktiikka , toimii ;D

      • komea24vMja24vsinkkuna

        Halveksin naisia, jotka eivät halua nähdä vaivaa, vaan pitävät itsestään selvyytenä, kun menee vaan baariin, niin seuraa riittää. Olen komea mies ja saan paljon katseita naisilta, mutta naiset eivät lähesty, vaan käyttäytyvät kuvailemallasi tavalla. En lähesty heitä. Toki monet miehet heitä menee jututtamaan ja pääsevät panemaan, mutta kunnon mies ei tuollaiseen halpaan lutkaan koske.
        Jos naiselle kelpaa kuka vaan, joka on tarpeeksi hyvännäköinen ja tulee itsevarmasti hinkkaamaan kyrpää perseeseen, samalla kun esittää ettei kiinnosta, niin ei sellainen nainen ole minkää arvoinen. Arvostan sellaista naista, joka lähestyy itseään kiinnostavaa miestä, eikä vaihda mielipiteitään, että ei ei ei, ku otanki ton vähä paremma näkösen. Eikä se ulkonäkö ole se kaikkein tärkein, vaan jututtaa kiinnostavia tyyppejä ja katsoo sitten onko kiinnostusta enempään yms. Eli osaa olla aloitteellinen, eikä esitä mitään.
        Plussaa jos osaa olla sinkkuna vuosia, eikä ole, että nyt on pari viikkoa mennyt ku erosin, nyt pitää saada uusi, ei väliä onko tarpeeksi kiinnostava. Vaihdetaan sitte parempaan, mutta pitäähän se status pysyä yllä, että minä seurustelen! Hyi helvetti.

        Eli rohkeesti vaan naiset näyttäkää sille miehelle katseilla ja hymyllä kenestä olette kiinnostuneet ja jos siihen vastataan, niin lähestykää, ellei mies itse lähesty. Ja vaikka ei vastaisikaan, niin se voi olla vaan ujo. Ei se juttelu mitään maksa, eikä sen tarvitse johtaa mihinkään. Eikä sillä väliä kumpi tekee aloitteen. :)


    • northern87

      Pelkkä "moi" riittää. Ei oo mun elämäni aikana tainnut kuin kerran tulla näin upea lähestyminen, ite sitä joutuu sit vaikka mitä miettimään ja vääntämään ja kääntämään että saa naisesta jotain irti. Kyllä elämä olis niin paljon helpompaa jos naiset olis ees puoliks niin kiinnostuneita miehistä kuin miehet naisista.

      • sailingintheseasofchease

        Mitään pelkkää "moi:ta"... sitä saa jo kaupoissa, työpaikalla ja lenkillä :-) vaan tulee rohkeasti vain juttelemaan ja esitellä edes jotenkin itsensä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      74
      2455
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      37
      2077
    3. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      28
      945
    4. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      31
      830
    5. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      154
      778
    6. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      58
      630
    7. Paikallinen autokorjaamo

      Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi
      Kuhmo
      6
      518
    8. Vihdoinkin tarjolla sushia!

      Onpa mukava, että tän paikkakunnan ruokatarjonta laajenee. Ensi lauantaina pääsee herkuttelemaan kun Kukkoloilta saa su
      Haapavesi
      78
      501
    9. Kenen kanssa koet

      Että sinulla on eniten kipinää
      Ikävä
      21
      485
    10. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      33
      462
    Aihe