Löysin tällaisen eroseminaarin:
http://www.mentores.fi/kurssit.htm
Syksyllä Helsingissä ja Oulussa.
ja suosittelen lämpimästi tuota Tunne sydämesi-kirjaa kaikille eronneille:
http://www.mentores.fi/tunnesydamesi/
Oletteko kirjaa lukeneet tai lähdettekö seminaariin?
Erokirja ja seminaari!
4
<50
Vastaukset
- japaljonluettujakin
Minulla on kirjahyllyssä lukemattomia kirjoja.
- Menkääihmeessä
Olen lukenut ja käynyt. Suosittelen jokaiselle, joka kipuilee pahasti eron jälkeen, lämpimästi eroseminaaria. Siellä voi kuunnella muita samassa tilanteessa ja puhua omista tunnesolmuista. Kirja Bruce Fisher: Jälleenrakennus. Kun suhteesi päättyy, on suosittu ja kehuttu, ja monen eroseminaarin pohja-opus:
https://www.booky.fi/tuote/fisher_bruce/jalleenrakennus_kun_suhteesi_paattyy/9789519746319- suosittelenmyös
Tuo on hyvä opus tuo Fisherin erokirja ja sen voi lukea suhteen kriisiaikanakin jo. Tietääpähän mihin valmistautua. Toinen hyvä on Ilona Rauhalan erokirja.
- katzuska
Olen lukenut tuota Tunne sydämesi kirjaa...hyvä on :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762240Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe391792Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141563Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2371295Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu631287Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191106Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv631041- 611006
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja107722