Konklusiivinen kvartaalipoikkeama on suurin syy talouden alamäkeen kreikassa. Direktrokraatti ei osannut siivilöidä alkeemisia rahastoja pankkivaluutan vaihdoksista ja kurssit muuttuivat dollarin ja drakman välillä. Täytyy toivoa että suomeen ei tule lamaa kvartaalipoikkeamaa sillä elämme tällä hetkellä positiivisessa kvartaalitalouden yhtymäkohdassa kaikkine prosenttipääomineen.
Konklusiivinen kvartaalipoikkeama
Taloustohtori
2
<50
Vastaukset
- Mielestäninäin
Kyseinen kvartaalipoikkeama ei ylitä definitiivisiä ylilaskuja ja prosenttiyksikkö valuutanvaihdoksessa tulee olemaan tilastollisesti positiivinen jo kolmannella kvartaalineljänneksellä.
- Berttta
On totta että positiivinen tulos on tilastolline fakta kolmannella neljänneksellä. Ennen joulua tulee kuitenkin uusi lasku ja sitten ihmetellään kun kvartaalitalous ei kasvakkaan?!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984852Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143962Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113870Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801386- 1371354
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1701343En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851259- 531145